בנייה עצמית

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » בנייה עצמית
תוכן עניינים

המון מלקוחותינו שואלים אותנו האם אפשרי לקחת משכנתא כחלק מבנייה עצמית, החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע האינפורמטיבי אודות בנייה עצמית.

לפני שאנו מתחילים – מה זה בעצם אומר בנייה עצמית?

למעשה, כאשר אנו מתכננים לקחת משכנתא לשם בנייה עצמית אנו מדברים על הליך אשר במהותו פשוט יותר מלקיחת משכנתא רגילה. בעיות אשר אנו היינו רגילים לקבל בהליך של לקיחת משכנתא רגילה פתאום נעלמות ולא תופסות מקום. למעשה כאשר אנו מתכננים בנייה עצמית הבנק דואג לבדוק מספר דברים – מה עלות הקרקע הקיימת, צפי הוצאות לשם בניית הנכס. מחירו של נכס בבנייה עצמית נשאר כ-מחירו המקורי ולא משתנה על ידי שמאי הבנק אשר במשכנתא רגילה מורידים את ערך הדירה משמעותית וכך גם אחוז המימון במשכנתא יורדת.

נשמע טוב! כמה אחוזי מימון אוכל להשיג?

אם יצא לכם בעבר לקחת משכנתא רגילה נוכחתם לדעת שאחוז המימון אותו תוכלו להשיג הוא בין 25-50% מערך הנכס, בהתאם להון האישי שלכם ועוד עשרות פרמטרים ומשתנים הנתונים בידי הבנק למשכנתאות. במשכנתא אשר ניתנת לצורך בנייה עצמית אפשר להגיע למימון של בין 60-70% מערך הקרקע.  ועד כ – 60% לנכס לאחר הליך הבנייה. יש לציין שהמימון הוא ניתן לא מערך הבנייה אלא מערך הנכס שיקבע על על פי שמאי. מה שמקנה לאנשים אשר רוצים לבנות את הנכס הראשון שלהם כחלק מבנייה עצמית להנות מהטבת משכנתא שלא זוכים אלייה אלו המעוניינים לקנות נכס מוכן לאכלוס.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

5 יסודות המשכנתא של בנייה עצמית –

למעשה הבנק שונה ממשכנתא רגילה לא מעביר את כל הסכום ישר אל לוקח המשכנתא ומעביר אליו את הסכום ב – 5 צורות שונות.

1. יסודות – בזמן בדיקת יסודות המבנה ובנייתם יעביר הבנק לידי הלווה עד כ – 15% מערך המשכנתא אשר ניתנה לוץ

2. שלד – כאשר אנו מדברים על שלד אנו מדברים על בניית השלד של הבית, יצירת קרקע, תקרה, ובניית שלד הבית – בהליך זה מועברים עוד כ – 30% מערך המשכנתא. עד כה ב-2 השלבים הועברו כ-45%.

3. המשך בנייה- לאחר השלד ממשיכים את הבנייה, בשלב זה יקבל הלווה כ – 30% נוספים.

4. עיצוב דירה מבפנים – כל המשתמע מכך – עיצוב דירה, וילונות, חלונות, דלתות, אמבטיה ריצוף ועוד – בשלב זה יקבל הלווה עוד 15%.

5. גמר הבנייה – בגמר הבנייה יקבל הלווה עוד כ – 10% למטרות שונות.

לסיכום:

לקיחת משכנתא בתהליך של בניה עצמית שונה מאוד מכל משכנתא אחרת שלוקחים לרכישת נכס. לרוב מדובר בקרקע ללא כל מבנה עליה אשר אותו לווה מבקש לשעבד אותה לטובת כספי ההלוואה וזאת לאחר שהונפקו היתרי בניה.

בשונה ממשכנתא לצורך רכישת נכס יד ראשונה או שנייה, המימון מהבנק אינו ניתן בפעימה אחת אלא בכמה פעימות וזאת בהתאם לשלב הבניה שבו נמצא הנכס . שמאי מטעם הבנק נשלח אל הנכס ומבצע הערכת שמאות על הקרקע ועל המבנה שאמור להיבנות וקובע מה יהיה שוויו של הנכס בהסתיים כל שלב בניה.

משכנתא משתלמת היא מהמומחיות בתחום המשכנתאות בארץ, במשכנתא משתלמת תוכלו לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית בכל הנוגע ללקיחת משכנתא לבניה עצמית, החל מהשלב הראשוני של הכנת תכנית מימון לבניה ועד לשלב אישור המשכנתא ומשיכת האשראי המתאים מהבנק המתאים.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!