משכנתא במחיר למשתכן

ייעוץ משכנתאות » השירותים שלנו » משכנתא במחיר למשתכן

משכנתא במחיר למשתכן

משכנתא במחיר למשתכן היא נושא שמעניין זוגות רבים ולא בכדי – תכנית "מחיר למשתכן" עשתה כותרות רבות, ואין כמעט זוג צעיר שלא בוחן את האופציה להשתתפות בה. אז מה בעצם כוללת התוכנית? במסגרת מדריך זה, נספק לכם את כל המידע הנדרש. מחיר למשתכן הינה תוכנית הדגל הממשלתית שנועדה להקל על זוגות צעירים להגשים את חלומם לרכוש דירה משלהם. התוכנית נחשבת לכלי הממשלתי היעיל ביותר להקלה על רוכשי דירה ראשונה באמצעות מתן תנאים מועדפים.

על פניו, מדובר בתכנית יעילה: לכל קרקע בפרויקט נפתח מכרז, והזוכה בה הוא הקבלן שימכור את הדירות במחיר הזול ביותר, אשר ישמש כמחיר לדירות בתכנית זו. כדי להשתתף, יש למלא פרטים ומסמכים רלוונטיים, ולהשתתף בהגרלה שנערכת מספר פעמים בשנה ובאזורים שונים בארץ. במדריך זה נסביר על חשיבותה של משכנתא במחיר למשתכן ועל מה עליכם לשים את הדגש בבואכם להשתתף בתוכנית.

למי מיועדת התוכנית?

כאשר אנחנו מדברים על מחיר למשתכן, ישנם מספר אוכלוסיות מרכזיות אשר זכאיות להגיש בקשה:

1. זוגות נשואים או לחילופין זוגות אשר ידועים בציבור אשר מנהלים משק בית משותף.

2. זוגות אשר עומדים להתחתן עד 3 חודשים מהגשת הבקשה לזכאות מול משרד הבינוי.

3. רווקים, גרושים, אלמנים אשר גילם עלה על 35. (חברה צעירים אשר נמצאים מתחת לגיל 35 יוכלו להגיש בקשה נפרדת ב-"משתכן צעיר", פרויקט נוסף מטעם משרד הבינוי והשיכון.

4. חד הורי עם משמורת על הילדים – במקרה זה צריך לפחות ילד אחד אשר גר עם ההורים ונמצא מתחת לגיל 21, הילד צריך להתגורר עם ההורה ולהימצא בחזקתו.

5. זוגות גרושים אשר החזיקו עד 50% זכויות בדירה שנמכרה עקב גירושין.

6. זוגות ערביים אשר התארסו על פי חוק (קריאת אלפאתחה או תלביסה).

7. בני 21 אשר:

א. נפגעי פעולות איבה אשר נמצאו זכאים לקצבה חודשית. (בהיקף של כ – 50% לפחות).

ב. נכי משרד הביטחון אשר נמצאו זכאים לקצבה חודשית. (בהיקף של כ – 50% לפחות).

ג. נכים ומרותקים לכיסא גלגלים, אשר הונפק להם אישור מטעם משרד הבריאות. (בהיקף של כ – 75% לפחות).

התוכנית נכנסה לפעילות בשנת 2015, ובמסגרתה ניתנות הנחות לרוכשי הדירות באמצעות סבסוד הקרקע עבור היזמים. התוכנית נחשבת משתלמת במיוחד – במרבית המקרים גובה ההנחה צפוי להגיע למאות אלפי שקלים, בהתאם למידת הביקוש ולאזור שבו ממוקמת הדירה. כמו כן, ניתנים לרוכשים מענקים בגובה של ארבעים או שישים אלף שקלים במידה שבחרו לרכוש דירה הממוקמת באחד מישובי הפריפריה. לאור אופי האוכלוסייה שאליה פונה התוכנית, חשיבותה של משכנתא במחיר למשתכן גבוהה במיוחד.

כיצד ניתן להירשם להגרלה?

ככלל, תוכנית מחיר למשתכן מיועדת לאנשים מחוסרי דירה. לכן, על מנת להתמודד על דירה מוזלת כחלק מהתוכנית, על חסרי הדירה להוציא תעודת זכאות מיוחדת, וכן להירשם לאחת מן ההגרלות שאותן מפרסמת מעת לעת המדינה. בשנים האחרונות התפרסמו הגרלות מדי כמה חודשים. ההגרלות נחשבות גדולות למדי ועשויות לכלול אלפי דירות במגוון רחב של ישובים בכל רחבי הארץ. כמו כן, לעתים ישנן הגרלות מצומצמות יותר הכוללות מאות דירות בלבד.

חסרי דירה והתאמה לתוכנית

על פי הגדרות משרד הבינוי והשיכון, נחשבים חסרי דירה אנשים שלא הייתה בבעלותם דירה (או חלק העולה על שליש מדירה) בשש השנים האחרונות. כמו כן, אנשים הנחשבים מחוסרי דירה לצורך השתתפות בהגרלות הם אנשים שלא שכרו דירה בשכירות מוגנת בשש השנים האחרונות. בנוסף, אנשים שאינם מוגדרים כבני רשות ליחידות דיור בנחלות במשקים חקלאיים או בישובים קהילתיים נחשבים מחוסרי דירה. לבסוף, אנשים שלא מחזיקים בזכויות בדירה שנמצאת בשלבי בניה וכן אנשים שאינם מחזיקים בחלק הגבוה משליש בזכויות בקרקע אשר מיועדת למגורים אינם נחשבים אף הם לבעלי דירות. מנגד, אנשים שמתקיים לגביהם אחד או יותר מהסעיפים המנויים לעיל, נחשבים כבעלי דירות ואינם זכאים להשתתף בהגרלות, ומכך לא זכאים לקחת משכנתא במחיר למשתכן.

אנשים שהוגדרו כזכאים לדירה יוכלו להירשם להגרלות באתר משרד השיכון והבינוי. באתר ניתן למצוא מידע על אודות כל הדירות הזמינות במחיר למשתכן, ברמת פירוט גבוהה במיוחד אשר כוללת את גודל הדירה (הן מבחינת מספר חדרים והן מבחינת שטח), הקומה שבה היא ממוקמת ועוד. לאחר הזכייה בהגרלה, יש לשקול אפשרויות מימון ולקחת משכנתא במחיר למשתלם.

מספר טיפים שכדאי לדעת בנושא משכנתא במחיר למשתכן:

תכנון חכם –  כאשר לוקחים משכנתא במחיר למשתכן יש לחשב מראש את ההחזרים החודשיים, גם בתרחישים הגרועים ביותר שהריביות יעלו. ומאחר והבניה תימשך מספר שנים כדאי שתשאלו את עצמכם, האם תוכלו לשלם גם שכ"ד ומשכנתה עד שתוכלו להיכנס לדירה שלכם?

שמאות – רוב הפרויקטים שיש להם ליווי בנקאי יש בבנקים שמאויות מדגמיות מה שחוסך את שכר הטרחה של השמאי.

מענקים לפי ערים – ישנן מספר ערים שבהן תוכלו לקבל מענק של 40-60,000 ₪ בהתאם לתנאים. בדקו האם אתם עומדים בהם, ותוכלו לקבל חסכון משמעותי.

מדד תשומות הבניה –  בתוכנית כשמדובר במכרזים שהקבלנים זכו בהם לפני מרץ 2018, התאריך לתחילת החישוב ההצמדה למדד מתחיל מתאריך זכיית הקבלן במכרז. מפני שהתשלום אינו מכוסה במשכנתא, עליכם לקחת אותו בחישוב שלכם.

יש ליווי בנקאי לעסקה? מעולה! במידה שזה המצב, הכסף אותו אתם מעבירים לקבלן, "מבוטח" ע"י הבנק לכן אין בעיה ממשית להעביר את כל הסכום לטובת הקבלן כדי להמנע ממדד תשומות הבניה. היה ואין ליווי בנקאי לפרויקט, הבנק למשכנתאות יעביר את כספי משכנתא במחיר למשתכן לקבלן בהתאם להתקדמות הבניה.

משכנתא במחיר למשתכן – בדומה למשכנתא סטנדרטית או משכנתא לעסקים, ישנה חשיבות עליונה להקפדה יתירה על תנאי משכנתא במחיר למשתכן. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ משכנתאות אמין ומקצועי, שיסייע לכם להשיג את תנאי המשכנתא המתאימים ביותר לצרכיכם.

ריביות משכנתא במחיר למשתכן:  חשוב לדעת!

היה ולוח התשלומים לקבלן אינו גמיש והוא אינו רוצה את כספי הדירה "במכה אחת" אלא ע"פ לוח תשלומים של כ 10% כל תקופה מסוימת, כדאי שתדעו כי ריביות משכנתא במחיר למשתכן אינן נשמרות לכם שכן כל משיכה ממסלול כזה או אחר, תשמר רק את המרווח ורק לאותו הסכום ש"שיחררתם" מהמשכנתא לטובת התשלום לקבלן, בין אם מדובר במשכנתא בנקאית ובין אם מדובר במימון אחר כמו משכנתא חוץ בנקאית. לכן חשוב לבדוק מול הקבלן עד כמה לוח התשלומים הינו גמיש. הזכייה בפרויקטים אלו תיחשב למוצלחת באמת כאשר תשתמשו בתבונה בכל הטיפים שאספנו עבורכם.

משכנתא במחיר למשתכן דרך משכנתא משתלמת

משכנתא משתלמת הוא אחד מהמשרדים המובילים בארץ בתחום המשכנתאות. המשרד הוקם על ידי אבי יוסופוב, יועץ משכנתא ותיק ומוערך שבאמתחתו ניסיון רב בעולם הנדל"ן והפיננסים. המשרד מתמחה במתן ייעוץ בשביל משכנתא במחיר למשתכן. הייעוץ בלתי תלוי ואובייקטיבי ואשר מתמחה ביצירת חיסכון מקסימלי עבור נוטלי משכנתאות פרטיים ועסקיים בארץ וברחבי העולם. "משכנתא משתלמת" וצוות היועצים ליוו מקרוב עשרות זוכים מאושרים בפרויקטים ברחבי הארץ.

מעוניינים לקחת משכנתא במחיר למשתכן? נשמח לעמוד גם לשירותכם – השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

משכנתא במחיר למשתכן- שאלות נפוצות

מהם ההיבטים החשובים בנטילת משכנתא במחיר למשתכן?

במהלך נטילת משכנתא במחיר למשתכן, מומלץ לבצע תכנון חכם, תוך חישוב ההחזרים החודשיים, בהתחשב בתרחישים קיצוניים. בנוסף, מומלץ לבחון האם אתם עומדים בתנאים לקבלת מענקים לפי ערים. לבסוף, עליכם לקחת בחשבון שבתוכנית, כאשר מדובר במכרזים שהקבלן זכה בהם לפני מרץ 2018, התאריך לתחילת החישוב ההצמדה למדד מתחיל מתאריך זכיית הקבלן במכרז. מפני שהתשלום אינו מכוסה במשכנתא, עליכם לקחת אותו בחישוב שלכם.

כיצד ניתן להשתתף בתוכנית?

על מנת להשתתף בתוכנית ולקחת משכנתא במחיר למשתכן תחילה, עליכם להוציא אישור זכאות בכפוף לעמידה בתנאים. שנית, עליכם להיכנס לאתר מחיר למשתכן עם מספר זהות וסיסמה. שלישית, עליכם להירשם להגרלה באתר מחיר למשתכן. רביעית, עליכם להמתין להגרלה ולמידע על תוצאותיה. חמישית, יש להמתין לקבלת היתר בניה. שישית, יש לבחון אפשרויות מימון לדירה. שביעית, יש לבחור בדירה ולחתום על החוזה.

מה זה "דירה בהנחה"?

תוכנית "דירה בהנחה" מציעה לצרכן דיור במחירים מופחתים במסלולים רבים, ביניהם מסלול "מחיר למשתכן", שבו דנו במדריך זה. 

תחת אילו תנאים אהיה זכאי למענק?

רוכשי דירות במסגרת התוכנית בפריפריה זכאים למענק בגובה של ארבעים אלף או שישים אלף שקלים, בהתאם למסלול וליישוב שבו בחרו. במסגרת זו הם יוכלו לקחת משכנתא במחיר למשתכן.

גם אתם רוצים לחסוך מאות אלפי שקלים במשכנתא שלכם?

חייגו אלינו 03-5747211
או מלאו את פרטי ההתקשרות, בחרו שעה שנוחה לכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!