משכנתא לעסקים

ייעוץ משכנתאות » השירותים שלנו » משכנתא לעסקים

משכנתא לעסקים

משכנתא לעסקים היא פתרון חדשני שמאפשר לבעלי עסקים לוודא שהעסק שלהם ישגשג לאורך זמן. במדריך זה נסביר מהם היתרונות הטמונים במשכנתא זו, ולמה מומלץ לפנות לייעוץ על מנת לוודא כי המשכנתא שלכם תהא בתנאים הטובים ביותר. 

מהם הקשיים הכרוכים בלקיחת משכנתא לעסקים?

הבנק, כמו כל גוף פיננסי אוהב להעריך את רמת הסיכון שלו בצורה הטובה והמדויקת ביותר. לכן, הבנקים כמו גם כל המוסדות הפיננסים אליהם תפנו, ידאגו לעשות בדיקה מדוקדקת וקפדנית במיוחד בדבר בקשת המשכנתא שלכם, וזאת על מנת לברר שהם לא לוקחים סיכון ולו הכי קטן במתן משכנתא.

בנקים וגופים פיננסים אחרים שנותנים משכנתא חוץ בנקאית רואים בבעלי עסקים אזור בעייתי למתן משכנתאות מאחר ובתחומים רבים טמונים סיכונים גדולים, בין היתר מהכנסה שנכנסת לא בזמנים מדויקים מדי חודש, ההכנסה תלויה בעשרות משתנים, אין תמונת מצב של יציבות כלכלית לאורך טווח זמן ממושך, מה שגורם לבנקים ולגופים הפיננסים לחשוב ולהסיק שיכול להיווצר מצב עם הזמן שלא תוכלו לעמוד בהחזר החודשי.

כידוע, בעקבות משבר הקורונה נסגרו עסקים רבים. לפיכך, בתקופה האחרונה, בד בבד עם העליות החדות בשיעורי הריבית במשק, קשה יותר מאי פעם להשיג תנאים טובים עבור משכנתא לעסקים. 

בשונה מהשוק האזרחי, אין רגולציה

כידוע, לאור העובדה ששוק המשכנתאות נחשב לאחד ממקורות ההכנסה המשמעותיים ביותר של גופים פיננסיים שונים במשק, הוא זכה לאסדרה נרחבת ברבות השנים. לכן, משכנתא סטנדרטית הניתנת לרוכשי דירות או לכל מטרה אחרת מלווה בדרישות רגולטוריות מכבידות במיוחד. כתוצאה מכך, התנאים שמקבלים רוכשי דירות על המשכנתא שלהם אינם אופטימליים ועלולים להכביד עליהם. לדוגמה, ישנן הגבלות באשר לסכום ההלוואה שניתן לקחת, לתמהיל המשכנתא שנבחר (מאילו מסלולי משכנתא ניתן להרכיב את תמהיל המשכנתא, באילו אחוזים וכיוצא באלה). כל אותם סייגים הנמנים לעיל מגבילים בצורה משמעותית נוטלי משכנתאות ועשויים להוות תמריץ שלילי לרכישת נכסים.

אף על פי כן, בניגוד למשכנתאות הרגילות כמו משכנתא לכל מטרה, משכנתא לעסקים אינה מלווה באותם קשיים רגולטוריים. לדוגמה, בשעבוד הדירה ניתן לקחת עד 70% משווי דירת המגורים וניתן לפרוס אותה ל 30 שנים! אף על פי כן, לאור ההגמשה המשמעותית בתנאים הניתנים ללווים, יש צורך בקבלת ייעוץ מקיף לפני נטילת משכנתא, לאור החשש שנוטל ההלוואה לא יוכל לעמוד בהלוואה גדולה במיוחד.

דבר המבטיח ניהול תזרים מזומנים יעיל בעסק!

מכל האמור לעיל עולה השאלה הבאה – עדיף לשעבד את החנות או המשרד או לא? במילים פשוטות, האם משתלם לקחת משכנתא לעסקים? אמנם, בעלי עסקים רבים חושבים שהפתרון הטוב, הפשוט והיעיל ביותר הוא לשעבד את העסק שהם מתכוונים להקים. אף על פי כן, ובניגוד לצפוי, דומה שהתשובה לשאלה המובאת לעיל היא שלילית. הסיבה לכך טמונה בעובדה הפשוטה, שהיתרון הגדול בהלוואה לעסק בשעבוד דירת המגורים הוא היכולת לפרוס את המשכנתא לתקופה מקסימלית של 30 שנים בעוד שאם וכאשר נבחר לשעבד את החנות או המשרד, נוכל לקבל הלוואה עד לתקופה של 20 שנה כחריג כאשר הבנק יבקש לאשר הלוואה ל 15 שנים בלבד ברובם המוחלט של המקרים. בנוסף לכך, שיעבוד דירת מגורים מהווה בטוחה טובה יותר עבור הבנק בצורה משמעותית. כתוצאה מכך, סביר להניח שהריביות שתקבלו תהיינה נמוכות בהרבה – דבר חשוב במיוחד בתקופות של חוסר ודאות כלכלית ועלייה מתמדת בשיעורי הריבית במשק, כפי שנרחיב בהמשך.

אז איך מתקדמים מכאן הלאה?

כמו שהספקתם להבין מהכותרת, משכנתא לעסקים היא האופציה הטובה ביותר העומדת בפניכם. במילים אחרות, אין אפשרות טובה יותר לקחת הלוואה לעסק מאשר לשעבד את דירת המגורים כדי לקבל משכנתא שכזו. יחד עם זאת, ראוי להדגיש כי לא בכל הבנקים תינתן האופציה הזו, כי אם רק בבנקים מסוימים.

לאור האמור לעיל, חשוב מאוד ליצור קשר עם יועץ משכנתאות מנוסה, שיידע להעריך אילו בנקים יאפשרו לכם לשעבד את דירת המגורים עבור ההלוואה שלכם, כך שתוכלו לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים לאורך תקופת המשכנתא וליהנות מתנאים עדיפים שיקלו עליכם להזניק את העסק שלכם קדימה ולשמור עליו רווחי לאורך זמן. 

לכן, דומה שפנייה ליועץ משכנתאות מוסמך לפני נטילת משכנתא לעסקים היא הפתרון הטוב ביותר עבורכם. יועץ משכנתאות ידע טרם הפגישה עם הגופים הבנקאיים אם אתם זכאים לקבל משכנתא, יעזור לכם להציג את עצמכם בצורה כזו שהבנקים לא יוכלו להישאר אדישים אליכם, כמו כן הוא בעל כוח מיקוח שללווה הרגיל אין מה שיסב לכם המון אושר בדמות ריביות נמוכות שסביר להניח שלא הייתם משיגים לבד.

משכנתא לעסקים בתקופה של חוסר יציבות במשק

בעקבות המשבר הכלכלי שפרץ עקב התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם, נאלצו בנקים מרכזיים רבים ברחבי העולם להדפיס סכומי כסף אסטרונומיים על מנת להזניק מחדש את הכלכלה, שהיה חשש ממשי שתיקלע למיתון כבד בעקבות הסגרים וההגבלות השונות שנדרשו על מנת לעצור את התפשטותו של הנגיף. 

כתוצאה מההדפסה המדוברת, חלה עליה דרמטית בשיעור האינפלציה. כלומר, חלה עליה משמעותית במחירים כתוצאה מהירידה בערכו של הכסף. גורם נוסף לעלייה זו בשיעור האינפלציה הוא הקונפליקט באוקראינה, שהביא לעליה דרמטית במחירי הנפט, הגז הטבעי והחיטה. על מנת לבלום את העלייה באינפלציה, נאלצו בנקים מרכזיים ברחבי העולם, בכללם בנק ישראל, להעלות את שיעורי הריבית במשק בצורה משמעותית. כתוצאה מכך, נוטלי משכנתאות רבים, שתמהיל המשכנתא שלהם כולל חשיפה משמעותית לריבית פריים נפגעו בצורה דרסטית.

 פגיעה זו מדגישה את החשיבות העליונה שבתכנון זהיר וקפדני של משכנתא לעסקים. בעת תכנון משכנתא, יש לקחת בחשבון שעשויים להתרחש אין ספור שינויים כלכליים שעשויים להשפיע באופן ישיר או עקיף על גובה ההחזר החודשי שיהיה עליכם לשלם. על מנת לוודא כי המשכנתא שלכם תהיה עמידה ככל האפשר בפני פגעים כלכליים כמפורט לעיל, רצוי לפנות ליועץ משכנתאות מומלץ.

מעוניינים לקחת משכנתא לעסקים? פנו למשכנתא משתלמת

לסיכום, מהאמור במדריך זו עולה כי משכנתא לעסקים היא האופציה הטובה ביותר לקבל את המימון הנדרש עבור בית העסק שלכם. בתקופה זו של חוסר יציבות במשק, חשוב לעמוד על כך שתזכו בתנאי המשכנתא הטובים ביותר, על מנת להבטיח שהעסק שלכם ישגשג לאורך זמן ולא ייקלע לקשיים. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת הינה באמצעות פנייה לייעוץ משכנתאות מקצועי ואמין.  

מתכננים לפתוח עסק ומעוניינים לשמוע עוד על משכנתא לעסקים? בתקופה זו של חוסר יציבות, חשוב יותר מאי פעם לקבל ייעוץ משכנתא ברמה הגבוהה ביותר בשוק. "משכנתא משתלמת" הוא משרד ותיק המתמחה בתחום המשכנתאות בארץ ובעולם. אנו מתמחים במתם יעוץ משכנתאות אובייקטיבי ובלתי תלוי אשר מתמחה ביצירת רמות מקסימליות של חיסכון עבור נוטלי משכנתאות בתחום העסקי והפרטי כאחד. המשרד הוקם על ידי אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות בכיר בעל עבר פיננסי עשיר ורזומה ארוך של לקוחות מרוצים. אם אתם מעוניינים בקבלת פרטים נוספים, אנא פנו אלינו באתר האינטרנט, בטלפון או במייל. אנו "במשכנתא משתלמת" כאן לשירותכם!

שאלות נפוצות- משכנתא לעסקים

מהי משכנתא לעסקים? 

בגדול, לא קיים הבדל משמעותי בין משכנתא לעסקים לבין משכנתא לדירה. ההבדל המשמעותי ביותר בתחום בא לידי ביטוי בהיקפה של העסקה, לאור מחירם הנמוך של בתי עסק בהשוואה לבתי מגורים.

אילו מסלולי משכנתא קיימים לעסק?

משכנתא לעסק בריבית משתנה או בריבית קבועה; משכנתא לעסק הצמודה למדד המחירים לצרכן; משכנתא הצמודה למט"ח ועוד.

האם כל אדם רשאי ליטול משכנתא לעסק?

כל אדם זכאי לקבל משכנתא לעסק בכפוף לעמידה בתנאים הנדרשים על ידי הבנק המלווה.

מהם התנאים שיש לעמוד בהם כדי לקבל משכנתא לעסק?

התנאים שאותם בוחן הבנק תלויים במספר משתנים, לרבות מיהות הנכס שכנגדו מבוקשת המשכנתא, מצבו הפיננסי של בית העסק וההכנסה הפנויה שלו.

גם אתם רוצים לחסוך מאות אלפי שקלים במשכנתא שלכם?

חייגו אלינו 03-5747211
או מלאו את פרטי ההתקשרות, בחרו שעה שנוחה לכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!