משכנתא למסורבים – אפשר גם אחרת

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא למסורבים – אפשר גם אחרת
תוכן עניינים

יסכימו איתנו זוגות רבים שאחד הרגעים המשמעותיים בחיים שלהם הוא רגע רכישת הדירה הראשונה שלהם. בחודשים האחרונים ביליתם בעשרות פרויקטים שונים עד שהגעתם לבית המושלם מבחינתכם – אזור שקט וירוק, עיצוב בלתי מתפשר לבית ולוקיישן מדהים. אף אחד לא הכין אתכם לרגע בו הבנק יסרב לתת לכם הלוואה. לסירוב יש מספר סיבות, במאמר זה נלמד מה אפשר לעשות במצב של סירוב, וכיצד בכל זאת ניתן לקבל משכנתא למסורבים.

משכנתא למסורבים: הסיבות לסירוב

כאשר אנו מדברים על סיבות לסירוב משכנתא יכולות להיות עשרות סיבות. הסיבות הבולטות בדרך כלל חוסר וודאות כלכלית מצד הבנק לגבי יכולת ההחזר שלכם, אנשים רבים לא מדווחים על כל ההכנסה שלהם וכך אי אפשר להתייחס להכנסה המלאה שלהם לאינדיקציה להחזר חודשי, סיבה נוספת היא אם היו לכם בעיות בבנק בשנים האחרונות – צ'קים שחזרו, מינוסים, עיקולים, אזהרות, כמו כן אנשים הנמצאים בהליכים משפטיים מוצאים את עצמם גם כן לא מקבלים אישור למשכנתא. מניסיוננו עתיר השנים פגשנו גם לקוחות רבים אשר היו זכאים, אך בגלל טעויות מינוריות בעת הגשת המסמכים או בגלל עניינים קטנים אשר היו יכולים להיפתר באמצעות ייעוץ, הייתה להם כיום האפשרות לקחת משכנתא למסורבים.

החלטנו לעשות לכם מעט סדר בבלאגן ולרכז עבורכם מהן הסיבות המרכזיות לסירוב:

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ההכנסה החודשית שלכם נמוכה במיוחד

למעשה, יש הנחיות מאוד ברורות מטעם בנק ישראל. ההחזרים שלכם לא יכולים בשום פנים ואופן לעלות על 35% מהכנסת הנטו של לוקחי ההלוואות. גם אם הבנק רוצה בטובתכם ולתת לכם משכנתא למסורבים, מדובר בהנחיה חד משמעית מטעם בנק ישראל אשר אי אפשר להקליל איתה.

עם זאת, אחת הדרכים לעבור הגבלה זו היא להפחית את סכום המשכנתא המבוקש ולשחק עם מספר השנים בהתאמה, מה שמעלה משמעותית את הסיכוי שהמשכנתא שלהם תאשר.

היסטוריה של בעיות בחשבון הבנק

אין זה משנה אם מדובר בהיסטוריה עשירה למדי הכוללת בעיות או אפילו עיקול שהגיע כתוצאה מדו"ח חנייה או אפילו חוב למס הכנסה או ביטוח לאומי. לפעמים הבעיות בחשבון יכולות להיות עניין מינורי ממש, דרך הסרת עיקול אפשר למצוא את הדרך לאישור המשכנתא הבנקאית שלכם. בהנחה ולא מדובר בבעיה ספציפית אלא בעבר בעייתי של חשבון הבנק שלכם תצטרכו להתייעץ עם יועץ אשר יעריך את המצב יחד איתכם וימצא עבורכם חלופות עבור משכנתא למסורבים. אגב – גם משכנתא חוץ בנקאית הוא פתרון טוב עבור אלו.

מחיר קנייה גבוה אל מול הערכת שמאי

מקרים רבים של סירובי משכנתא קורים בגלל מחיר קנייה גבוה של הנכס בחוזה אל מול הבנקים. כל תהליך לקיחת הלוואה מתבצע לאחר הערכת דו"ח שמאי מטעם הבנק, מעת לעת קורה שמחיר הדירה אותו ביקשנו גבוה משמעותית ממחיר השמאי מה שגורם לסירוב מצד הבנקים. גם במקרה הזה ישנם מספר דרכים בהם תוכלו לקבל משכנתא למסורבים תוך כדי ליווי עם יועץ להתגבר על הפער ולהגיע אל ההלוואה המיוחלת עבורכם.

רגע, אפשר גם אחרת- משכנתא למסורבים

הכי קל זה להרים ידיים ולוותר על החלום שלכם, אבל רגע לפני שאתם מוותרים תדעו שאפשר גם אחרת. גם אתם יכולים לקבל הלוואה בתנאים משתלמים! מסורבים רבים הבינו שבסופו של יום הבנקים לוקחים מקדמי זהירות מאוד גדולים והנציגים מטעם הבנק לא באמת עושים הכל על מנת למצוא את הדרך בה תוכלו להשיג הלוואה, יש בפניכם מספר אופציות לשם לקיחת המשכנתא אך צריך לעשות זאת בתבונה – בדיוק לשם כך המומחים שלנו מתמחים במציאת פתרונות משכנתאות למסורבים תוך כדי ליווי והכרת הזכויות שלכם.

משכנתא למסורבים: אתם צריכים יועץ בצד שלכם

סירוב משכנתא הוא מצב לא נעים בלשון המעטה, אך לא מדובר במצב שלא ניתן לשנות. ההמלצה שלנו היא לצרף אל התהליך יועץ מיומן שיוכל ראשית לאשר את הבקשה בבנק, וכמובן יבנה לכם תמהיל משכנתא למסורבים נכון, יתכנן נכון את המשכנתא לאורך שנים, את יכולות ההחזר, הריביות המתאימות (בהתאם לכוח מיקוח של יועץ שללווה הרגיל אין) ועוד.

משכנתא משתלמת: מתמחים במתן משכנתאות במצב של סירוב

גם אם גורמי המימון השונים – בנקים, חברות מימון שונות סירבו לתת לכם הלוואה, אנו במשכנתא משתלמת מתמחים במציאת פתרונות במתן משכנתאות במקרי סירוב, בעזרת המומחים שלנו תוכל להפוך "לא" שקיבלתם ל"כן" גדול מלא בשמחה ואושר. תהליך קבלת משכנתא למסורבים היא מלאכת מחשבת של ממש ובדיוק לשם כך אתם צריכים יועצים מקצועיים עם ניסיון ומוניטין בתחום.

משכנתא למסורבי בנקים

היום, שלא כמו בעבר, משכנתא למסורבים מאושרת פעמים רבים בגופים אחרים – כלומר בגופי מימון חוץ בנקאיים – כגון: הלוואות חברתיות, חברות כרטיסי אשראי, קרנות וכולי… כך שיש עוד תקווה, הבנקים הם כבר לא היחידים שיכולים להעניק הלוואה.

משכנתא למסורבים – מהם היתרונות?

לקיחת משכנתא מגוף שאינו בנקאי היא אפשרות שבהחלט יש לקחת בחשבון, במיוחד אם אתם מחפשים פתרון של משכנתא למסורבים… אך יש לעשות זאת לאחר ייעוץ עם איש מקצוע כמובן. ריכזנו לכם את היתרונות האפשריים בכך:

 תנאים טובים יותר

מאחר שיש היום תחרות רבה בשוק ההלוואות בכלל, ובשוק המשכנתאות בפרט, גופים שאינם קשורים לבנק מנסים להתחרות בבנקים, בכך שהם מציעים תנאים אטרקטיביים יותר, שמתאימים גם כמשכנתא למסורבים, כגון: ריבית נמוכה יותר, אישור סכום גבוה יותר למשכנתא, הלוואות בלון ועוד.

גמישות

גופים מחוץ לבנקאים עשויים להיות פחות נוקשים מהבנקים לגבי הקריטריונים שלהם לאישור משכנתא. אז גם אם נדחיתם אצל אחד מהבנקים, ואתם מחפשים פתרון של משכנתא למסורבים, יש סיכוי שגוף זה כן יבחר לאשר לכם משכנתא. כך שאל תאמרו נואש, אישור משכנתא למסורבים זה בהחלט דבר אפשרי, ואם תשכרו יועץ משכנתאות, הסיכוי שלכם לקבל אישור למשכנתא גדול אף יותר.

תהליך אישור קצר יותר

אישור המשכנתא בבנקים הוא תהליך ארוך ומסועף, לעומת תהליך קליל וקצר יותר ברוב הגופים שאינם תלויים בבנק… לרוב הם יציעו תהליך דיגיטלי מהיר, יעיל ופשוט שיחסוך לכם המון זמן ומאמץ. יתרון נוסף הוא שלרוב לא תצטרכו להגיע לאף פגישה פיזית, תהליך לקיחת ההלוואה מתנהל מרחוק באמצעות נציג טלפוני המאשר מולכם באופן סופי את ההלוואה לאחר שביצעתם את התהליך.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליווי צמוד

גופים פיננסיים קטנים יותר ככל הנראה יוכלו להיות זמינים עבורכם הרבה יותר, ביחס לבנקים גדולים. כך תוכלו לקבל שירות מהיר וליווי צמוד בתהליך בקשת משכנתא למסורבים. מה שיעניק להם ביטחון בכל תהליך לקיחת המשכנתא – אחרי הכל, מדובר בסכום גדול שאתם מתחייבים להחזיר, צעד שעלול להיות מלחיץ. כך שיחס אישי לצד זמינות גבוהה יכולים לשפר משמעותית את חווית הלקוח שלכם.

משכנתאות למסורבי בנקים – מה אפשר לעשות כדי לא לקבל סירוב?

ההמלצה הרווחת היא לא לנסות לקבל משכנתא בבנק שההתנהלות שלכם בו הייתה בעייתית. כלומר, אם בבנק מסוים חזרו לכם צ'קים, לא עמדתם בהחזרי הלוואות, חרגתם באופן קבוע ממסגרת האשראי וכו' מומלץ לגשת לבנק אחר, בו השם שלכם 'נקי' ושם לנסות את מזלכם. מפני שאם תדחו בבנק אחד, יש סיכוי גבוה שתדחו בכל בנק שתפנו אליו.

כמו כן, אם בדרך כלל ההתנהלות שלכם תקינה, אך קרה משהו חד פעמי שהפך אתכם בעיני הבנק ללקוחות מעט בעייתיים, חשוב לטפל בזה בהקדם. כמו למשל אם חזר לכם צ'ק בשל סיבה טכנית, או שמסיבה כזו או אחרת בחודש מסוים התקשיתם לעמוד בהחזר הלוואה. במקרה זה, דאגו לטפל בבעיות אלו במהירות, כלומר לעדכן את הבנק שמדובר בהחזר טכני של צ'ק, או לכסות את ההחזר החודשי של ההלוואה במהירות, במיוחד אם הדברים הללו התרחשו בסמוך להגשת בקשה המשכנתא שלם. בנוסף, אם אתם נמצאים במצב כלכלי לא יציב, בין אם זה בשל פיטורין ממקום העבודה,  גירושין או כל סיבה אחרת, המתינו לפני שאתם מגישים בקשה למשכנתא! ככל שהרושם הבעייתי שלכם 'יתרחק' מעיני הבנק, ותוכיחו לו שאתם כבר תקופה לא מבוטלת מתנהלים עם משכורת יציבה, לצד ניהול החשבון בצורה נכונה הסיכויים שיאשרו לכם משכנתא למסורבים בסכומים גבוהים יותר.

איך מתמודדים עם סירוב?

אם סורבתם בבנק, ואתם מתעקשים לקחת משכנתא דווקא מהבנק ולא מגוף שאינו קשור לבנק תצטרכו להמתין פרק זמן משמעותי עד שאתם מנסים להגיש בקשה נוספת למשכנתא. אך יכול להיות שלאחר מספר שנים, הבנק יזהה שההתנהלות הכלכלית שלכם השתנתה, וגם היציבות בחשבון והוא יחליט להעניק לכם אישור למשכנתא.

בשורה התחתונה, אם אתם זקוקים לקבלת משכנתא למסורבים, תמיד תוכלו ללכת על אופציה חוץ בנקאית למסורבים. צרו קשר עם אנשי המקצוע שלנו בחברת משכנתא משתלמת! נשמח לייעץ לכם ולסייע לכם להשיג אישור למשכנתא גם אם סורבתם בבנק.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!