מחזור משכנתא

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מחזור משכנתא

בעולם המשכנתאות אפשר למצוא מספר דרכים בהם אפשר להוזיל את עלויות ההלוואה, לשנות את כמות ההחזר החודשי ואף לקבל תנאים טובים הרבה יותר. אחת האפשרויות הבולטות מבניהן היא מחזור משכנתא, מדובר בשיטה קלה מאוד שיכול לחסוך לכם עשרות אם לא מאות אלפי שקלים במקרים מסוימים. בדף זה נסקור מה זה מחזור משכנתאות, איך מתבצע ההליך ואיך מתחילים – הישארו איתנו, לא יהיה משעמם.

ממחזרים נייר, לא תמחזרו משכנתא?

כשאתם ממחזרים נייר אתם תורמים לסביבה, כשאתם ממחזרים משכנתא אתם תורמים בעיקר לעצמכם. תהליך מיחזור משכנתאות הוא הליך קליל ומהר אשר עוזר לבעלי משכנתאות להשיג משכנתא בתנאים נוחים יותר מתנאיו, בהתאם למסלולים הקיימים בשוק ולכוח הפיננסי של הלווה. למעשה, אנשים רבים לוקחים משכנתאות ולאחר מספר שנים המשכנתא לא תואמת את אפשרות ההחזר של הלקוח, הלקוח התקדם, מרוויח יותר, בנוסף גם הבנקים מציעים מסלולים אטרקטיביים יותר בהתאם למצבו הנוכחי – מה שבעצם פותח עבור אנשים רבים אפשרות למחזר משכנתא ולחסוך עשרות אלפי שקלים. בגדול מדובר בסגירת משכנתא עכשווית ולקיחת משכנתא חדשה, בליווי של יועץ משכנתאות מקצועי תוכלו לעשות זאת גם בצורה הטובה ביותר.

מחזור משכנתאות – מתי הזמן שלי הגיע?

מחזור משכנתאות הוא הליך מבורך, עם זאת הוא לא מתאים לכולם ולא בכל שלב של החיים, לכן עליכם לבדוק מול יועץ משכנתאות האם בכלל כדאי להיכנס להליך. אחת ההמלצות הרווחות בתחום היא לבדוק את המשכנתא שלנו אחת לשלוש שנים על מנת להתעדכן בשינוים בעולם המשכנתאות ואולי להינות מהם.

  1. ריביות במשק – רובנו לא נדע על זה מלבד הבדיקה שאנו ממליצים לעשות אחת לשלוש שנים, היה ונתקלתם בחדשות המרכזיות של היום בירידת ריביות במשק – אנו ממליצים לכם לבדוק אם אתם בעצם משלמים יותר ממה שאתם צריכים לשלם היום.
  2. לא נמצאים באותו מצב שהייתם בלקיחת המשכנתא – אנשים רבים מתקדמים מאז לקיחת המשכנתא, מתקדמים מבחינת הכנסה חודשית לזוג, נהנים מהון עצמי גדול יותר כתוצאה מקריירה, ירושות, פדיונות ועוד – מצב כזה דורש מכם התייחסות, יכול להיות שאתם צריכים לשלם הרבה פחות.
  3. רוצים לסיים עם המשכנתא הזאת כבר – נניח שהיום אתם משלמים סכום חודשי של כ – 3000 שקל בחודש על משכנתא, מרגישים שאתם יכולים לשלם 4500 ש"ח? זה הזמן לשנות את תנאי המשכנתא.

 

מחזור משכנתאות – כמו כל הליך מעורב בבירוקרטיה

גם תהליך זה מלווה בהמון בירוקרטיה, בין הבירוקרטיה נראה אגרות אותם נצטרך לשלם, תיקים שנצטרך לסגור ולפתוח מחדש ודוחות כספיים חדשים. בין הטפסים והאגרות אותם נצטרך לשלם הם: עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלה תפעולית במחזור משכנתא, עמלת היוון בגין הפרשי ריבית, עמלת ממד ממוצע, עמלת הפרשי שער, אגרת ביטול משכנתא, הערכת שמאי מקרקעין (ממש דומה למשכנתא הראשונה שלקחתם), תשלום על נסח טאבו, פתיחת תיק חדש. למעשה כל הפרוצדורה שעשיתם בפתיחת התיק לראשונה בנוסף לאגרות ועמלות יציאה במשכנתא קיימת. מאחר ומדובר בפרוצדורה המלווה בתשלום של אגרות ועמלות שונות, אנו מציעים לכם להיעזר ביועץ משכנתאות מקצועי שיעזור לכם לאמוד את העניין ואם אתם יוצאים מורווחים מכל הסיפור.

לסיכום:

במהלך חיי ההלוואה משתנים מידי כמה שנים תנאי ההלוואה המקובלים בשוק, אם אלו הריביות שיורדות והופכות להיות אטרקטיביות מאוד ואם אלו מסלולים חדשים הטומנים בתוכם רווח עצום ללקוח, מחזור משכנתאות הוא בעצם תהליך של כיסוי המשכנתא הקיימת שנלקחה לפני שנה או מספר שנים ע"י משכנתא חדשה בעלת תנאים טובים יותר מאשר התנאים הקודמים.

באמצעות מיחזור משכנתא ניתן לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים שכן הריביות הנמוכות ותכנון חכם של המשכנתא באמצעות מסלולים המתאימים מביאים אותנו לחיסכון עצום וקיצור של שנים, לא כל משכנתא כדאית למחזור, לדוגמא באם יש ללקוח משכנתא שנלקחה לפני 5 שנים וכל יתרתה צמודה לפריים הרי זו תהיה טעות כלכלית לבצע מחזור מאחר והפריים הוא המסלול הכלכלי הטוב ביותר שישנו, בנוסף יתרת משכנתא של פחות מ 250 א' ש"ח או תקופת משכנתא של פחות מ 6 שנים אינה כדאית למחזור.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן