לוח סילוקין שפיצר או קרן שווה?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » לוח סילוקין שפיצר או קרן שווה?
תוכן עניינים

כאשר אנו מדברים על שיטות החזר של המשכנתא אנו מדברים על 2 שיטות החזר עיקריות. קרן שווה ושיטת שפיצר. השיטה הנפוצה ביותר היא לוח סילוקין שפיצר. בעת לקיחת משכנתא ההמלצה שלנו היא לבדוק בהתאם לאיזה לוח סילוקין המשכנתא עובדת. למעשה, לכל לוח סילוקין יש שיטת החזר שונה המתבטאת לרוב בהחזר החודשי ובגובה הריביות במשכנתא. כל שיטת החזר תדרוש מאיתנו החזר חודשי אחר.

לוח סילוקין שפיצר – מאיפה הוא הגיע ומה מטרתו?

אם יצא לכם להגיע אל הבנק במטרה לשמוע מעט על מסלולי המשכנתאות סביר להניח ששמעתם על 2 לוחות סילוקין אפשריים, הלוח סילוקין הראשון הוא "לוח סילוקין קרן שווה" במהלכו לוקח המשכנתא פורע מדי חודש חלק מן הקרן ואת הריבית התקופתית מה שגורם להחזר החודשי לרדת ככל שאתם מתקרבים לסיום המשכנתא. לוח הסילוקין השני והשכיח יותר הוא לוח סילוקין שפיצר אשר נקרא כך על שמו של המתמטיקאי האוסטרי – סימון שפיצר. בלוח סילוקין שפיצר הפירעון מחושב מראש מה שגורם להחזר החודשי להיות אחיד עד תום המשכנתא. בהנחה ובחרתם בלוח שפיצר להיות הלוח למטרת סילוק ההלוואה שלכם אתם תשלמו כל חודש לבנק סכום אחיד של כסף. בתחילת ההחזר שיעור גבוה מן ההחזר ילך לשם כיסוי הריבית בעסקה, בחלוף הזמן השיעור יירד והתשלום המשמעותי יותר יהיה עבור החזר הקרן. לוח סילוקין שפיצר נחשב לאחד הלוחות הפופולריים והשכיחים ביותר מאחר והוא מעניק ללוקח המשכנתא ודאות רבה, אבל לא כל הנוצץ זהב – לוח סילוקין שפיצר עובד לטובת הבנקים ולא לטובת הלווה לטווח הארוך. תשלום הקרן יקטן ותשלום הריביות יהיה גבוה יותר מדי חודש.

לוח סילוקין שפיצר – האם נחווה שינויים במסגרת ההחזר?

כאשר אנו מדברים על לוח סילוקין שפיצר אנו צריכים להיות ערים לכך שיכולים להיות שינוים מאחר ושיטת הסילוקין צמודה למדד. בהנחה והמדד יהיה בעליה נשים לב לעליה בהחזרים, בהנחה והמדד יהיה בירידה אנו נשים לב לירידה בהחזרים החודשיים. עם זאת, חשוב להדגיש שאנו ברוב המקרים לא נרגיש שינוי משמעותי בהחזר החודשי.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לוח סילוקין שפיצר – למי מתאים לוח הסילוקין?

כמו לכל לוח סילוקין גם ללוח סילוקין שפיצר יש חסרונות ויתרונות, היתרון בבחירה בלוח סילוקין שפיצר הוא הוודאות בגובה ההחזר החודשי. כאשר יש לכם וודאות תוכלו לתכנן בצורה הטובה ביותר את ההוצאות וההכנסות החודשיות. לרוב נראה זוגות ומשפחות צעירות הולכים על לוח סילוקין שפיצר במטרה ליצור וודאות להמשך. כמו כן אנו רואים גם בני זוג ולווים בעלי רמות הכנסה משתנות.

לוח סילוקין שפיצר – זה הזמן לבדיקת התאמה

אנו מזמינים אתכם לבדוק יחד עם היועצים המקצועיים של "משכנתא משתלמת" לבדוק איזה לוח סילוקין מתאים יותר עבורכם – לוח סילוקין שפיצר או קרן שווה. אנו נדאג לשקלל את כל הנתונים שלכם במטרה ליצור החלטה נכונה בהתאם ליכולות ההווה והעתיד. מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום!

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!