מה זה ריבית ומה זה מסלול?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה זה ריבית ומה זה מסלול?
תוכן עניינים

מזל טוב! הגעתם לרגע רכישת דירה, אין ספק שמדובר באחד הרגעים המשמעותיים והקריטיים ביותר. מעטים האנשים שיכולים לקנות דירה ללא לקיחת משכנתא, אם הגעתם למאמר שלנו סביר להניח שאתם אותם אנשים שמהווים כ – 90% מאוכלוסיית הנדל"ן בארץ אשר משתמשים בשירותי משכנתאות שונים לשם רכישת הדירה. לפני שאנו רוכשים את הדירה וחותמים על משכנתא לכל החיים עלינו להבין מספר דברים – מה זו בעצם משכנתא? לקיחת משכנתא לאיזו תקופה של זמן, החזרים, מסלול משכנתא וריביות. אנחנו יודעים שזה נשמע לכם כמו סינית, בדיוק בשביל זה אנחנו פה.

מסלול משכנתא – איך מתחילים?

כאשר אנו מדברים על משכנתאות ועל ריביות של משכנתא אנו מסכנים את השם שלנו, מאחר ויש אין ספור מסלולים אשר משנים את תמונת המשחק. נוכל למצוא מסלול משכנתא בריבית קבועה, מסלול משכנתא בריבית קבועה וצמודה, מסלול עם ריבית צמודה ואילו במסלול עם ריבית משתנה. עם זאת, ההמלצה הרווחת היום היא לשלב בין כמה מסלולי משכנתאות על מנת לפזר את רמת הסיכון ולשלם פחות – מה שנקרא "תמהיל משכנתא".

 תמהיל משכנתא – מה זה אומר?

עד לפני כמה עשורים לקוחות רבים היו נוטים לקחת משכנתא במסלול אחד אליו הם מתחייבים לכל החיים, כיום ואם אתם שואלים את המומחים שלנו די בצדק, אנשים לוקחים משכנתאות אשר מורכבות מ-מספר מסלולים יחדיו תוך כדי הורדת רמת הסיכון של המשכנתא והתאמתה לצרכים שלכם.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ריבית, ריבית פריים – מה זה אומר?

אם התחלתם תהליך של רכישת דירה אנו מאמינים שנתקלתם במונח "ריבית" לא פעם ולא פעמיים. אתם תופתעו לשמוע אבל ריבית לא מגיעה מעולם הבנקים, עוד לפני מאות שנים לפני שקמו בנקים ותאגידים מסודרים כאשר אנשים רצו לקחת הלוואות הם היו פונים ללא אחר מאשר "מלווה בריבית", מלווה בריבית היה מלווה X כסף תמורת X+Y סכום הכסף חזרה ואת מה שהוא חשב שמגיע לו על העזרה.

אתם בטח תוהים למה הבנקים גובים ריביות משתנות על הלוואה – אנו תמיד אומרים ללקוחות שלנו לפשט את זה, אתם כרגע בעלי בנק, הלוותם ללקוח מסוים X כסף, את אותו כסף יכלתם להשקיע באפיקי השקעה אחרים ואף לקבל עליהם תשואה מאוד גבוהה, בחרתם שלא במקרה הזה – אתם צריכים לעשות כסף ממשהו לא? פה מתחילה הריבית.

ריביות שונות מחושבות בצורה שונה, לצורך העניין ריבית הפריים מכילה בתוכה את שיעור הריבית המוניטרית הנקבעת כל חודש על ידי בנק ישראל בתוספת ריבית של 1.5%. לצורך העניין, אם בנק ישראל קבע ריבית של 2%, ריבית הפריים תהיה 3.5%.

מתייעצים בין הריביות והמסלולים השונים?

אנו מציעים לכם לא לעשות זאת לבד, לקיחת משכנתא היא אחד הצעדים הכלכליים הגדולים שתעשו בחייכם, לכן אל תתעלמו מהעובדה הזו. אנו מציעים לכם להתייעץ עוד היום עם יועץ משכנתאות על מנת לקבל אינדיקציה מלאה לגבי המסלולים אותם קיבלתם, סוג הריביות שאתם עשוים לשלם ואף לקבל הצעות טובות אף יותר מאלו שקיבלתם.

 

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!