משכנתא חוץ בנקאית

ייעוץ משכנתאות » השירותים שלנו » משכנתא חוץ בנקאית

משכנתא חוץ בנקאית

משכנתא חוץ בנקאית היא אחד הכלים הפיננסיים המסקרנים ביותר כיום. לפני שנרחיב בנושא, ראוי להדגיש כי ישנם למעלה משישים גופים פיננסיים בישראל המעניקים סוג זה של משכנתא. לאור העובדה שהשוק רווי והרגולציה אינה מחמירה, ישנה חשיבות עליונה בהיוועצות עם יועץ מומחה בטרם נטילת הלוואה זו. במסגרת מדריך זה נעניק לכם את כל המידע הנדרש.

משכנתא חוץ בנקאית: הקדמה

המחשבה הרווחת היום בציבור הישראלי היא שאפשרותנו היחידה לרכוש דירה ולקחת משכנתא היא דרך הגופים הפיננסים, המדיניים והבנקים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות, התחיל שוק חדש המתפתח אט אט ונותן גם הוא אפשרות מימון – שוק משכנתאות חוץ בנקאיות. בעזרת הלוואה זו יכולים לווים רבים שלא קיבלו אישורים מגופים פיננסיים בנקאיים לקבלת משכנתא, לקבל את המשכנתא הראשונה שלהם ולהיות כבר ממחר בעלי נכס בישראל.

חשוב להדגיש, זה לא משנה אם אתם גורם פרטי או עסקי. אם אתם צריכים משכנתא ואתם מעוניינים או יכולים לקבל אך ורק משכנתא חוץ בנקאית, אזי מוטב לכם לא לוותר על האופציה של ייעוץ משכנתאות חוץ בנקאיות. זו הדרך הטובה ביותר בשבילכם להחליט איפה ואיזו משכנתא לקחת.

מי נותן משכנתא חוץ בנקאית?

היום פועלות בשוק חברות משכנתא חוץ בנקאית רבות המספקות הלוואות ומשכנתאות לצרכי דיור ונדל"ן. ניתן להתבלבל ולקשר משכנתאות חוץ בנקאיות ישר אל העולם התחתון והשוק האפור. בהקשר זה, הרשו לנו להרגיע אתכם בידיעה שחלק מהחברות המציעות שירותים אלה הן מהגדולות במשק וביניהן חברות ביטוח גדולות וחברות פרטיות המספקות פתרונות הלוואה ודיור. יש לחברות זכות מלאה לבחור את התנאים ומסלולי המשכנתאות הרלוונטים, אך יחד עם זאת, עדיין יש אכיפה קבועה הכוללת מסכת אישורים מטעם המדינה.

מאחר וקיימים הרבה מאוד גופים המספקים הלוואה, אזי שהתחרות בתחום גבוהה. זה משרת את הלקוחות המעוניינים ליטול משכנתא כזו ומאפשר להם ליהנות מתנאים טובים יותר מחד, מאידך, זה עלול לייצר עומס מידע שמחייב להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום בשביל לדעת כיצד להיעזר ולהשתמש בו בצורה נכונה.

מה מיוחד בסוג הלוואה זו?

לקיחת ההלוואה היא הפתרון הטוב ביותר עבור אנשים שניסו לקבל הלוואה בתנאים שונים אצל הגופים הבנקאיים אך סורבו עקב מגוון סיבות ולכן הם מתעניינים בפתרון משכנתא חוץ בנקאית למסורבים. בהקשר הזה, תוכלו לקרוא על משכנתא למסורבים. פרוצדורה של לקיחת משכנתא עלולה להיות ארוכה ומסובכת ומלווה בהמון בירוקרטיה וכאבי ראש. חשוב להבין, כי האינטרס של הבנקים הוא לקחת כמה שפחות סיכון בהלוואה לטווח ארוך, שהיא מסוכנת מאוד מלכתחילה, ולכן הם דורשים הרבה מסמכים ואישורים, היסטוריית כרטיסי אשראי, חובות והלוואות קודמים, תלושי שכר ועוד. בעקבות כך, אנשים רבים מתקשים לקבל משכנתא, ולכן משכנתא זו היא אחת האפשרויות הטובות עבורם. דבר נוסף המייחד שוק זה הוא התחרות הגדולה ומגוון האפשרויות היוצרות מסלולים רבים המתאימים לכל אדם.

משכנתא חוץ בנקאית: האם מדובר באותם תנאים כמו במשכנתא רגילה?

משכנתא חוץ בנקאית היא הלוואה אשר ההחזר בה גבוה יותר מאשר בבנקים הרגילים כיוון שכמות הסיכון היא מאוד גבוהה ומדובר באנשים שלא אושרו בידי הבנקים הרגילים. אנו מציעים לא להתפתות לכל הצעה עקב חשש שלא תוכלו לעמוד בהחזרים. ההמלצה שלנו היא לדבר עוד היום עם בעל מקצוע שיעזור לכם להשיג את התנאים הטובים ביותר עבורכם לטווח הרחוק.

אילו חסרונות גלומים במשכנתא זו?

לאחר שמנינו בצורה מפורטת מהם יתרונות משכנתא זו, יש להתייחס גם לצד השני של המטבע. משכנתא חוץ בנקאית נחשבת יקרה באופן משמעותי ממשכנתאות בנקאיות סטנדרטיות מבחינת גובה הריבית, עמלות הקמת ההלוואה ושכר הטרחה שמקבל הגוף הפיננסי הרלוונטי. 

כמו כן, משכנתא זו דורשת מהגופים הפיננסיים לעמוד בתקן שמאות מחמיר (תקן 19).בשביל לעמוד בדרישות תקן זה, יש לעמוד בנטלים כבדים הכוללים מס שבח, היטלי השבחה וכיוצא באלה, וזה מייקר בצורה משמעותית את ההלוואה. לדוגמה, שמאות מסוג זה מתחילה בשלושת אלפים שקלים ועשויה להגיע עד לעשרת אלפים שקלים. לעומת זאת, שמאות בבנק מסורתי תהיה מסובסדת ותעמוד על שש מאות עד אלף חמש מאות שקלים. 

חסרון שלישי טמון בעובדה שבנק ישראל מחויב מבחינה חוקית לאשר משכנתאות מדרגה שנייה לכל לקוח שהתנהלותו הפיננסית נחשבת תקינה. לעומת זאת, קרנות וחברות ביטוח המעניקות משכנתא חוץ בנקאית אינן מאשרות משכנתאות בדרגה שנייה, היות שחוק המפקח על הבנקים אינו חל עליהם, ותחתיו עליהן לעמוד בהוראות החוק לפיקוח שירותים פיננסיים, שאינו מחייב אותן להעניק לכל לקוח שהתנהלותו הפיננסית תקינה משכנתא מדרגה שנייה.

החסרון האחרון אליו נתייחס טמון בעמלת הפירעון המוקדם. עמלה זו נגבית גם בידי בנקים, אולם קרנות נדל"ן וחברות ביטוח המציעות הלוואה, נוטות לגבות עמלות גבוהות אף יותר, ובשל כך יש לבחור מראש תחנות יציאה ולמזער נזקים.בשביל למנוע סיכונים ממין זה, רצוי להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי, שידע להימנע מסיכונים אלו מבעוד מועד.

משכנתא חוץ בנקאית – מה עליכם לבדוק לפני שאתם מחליטים? 

החלטה לקחת משכנתא חוץ בנקאית, היא לא דבר פשוט. בין אם יש לך הון עצמי ובוודאי אם אתם מעוניינים לקבל משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי. מדובר בהחלטה שמחייבת שיקול דעת, הבנה אילו השלכות תהיה להחלטה שלכם ותוכנית פעולה כיצד תוכלו לעמוד בתנאים שלה.

לפני שאתם פונים אל מסלול של משכנתאות חוץ בנקאיות, עליכם לבחון היטב תחילה, לשם מה אתם מעוניינים לקחת משכנתא וכמובן מה התנאים שעומדים לרשותכם. יש לכם אפשרות לקחת משכנתא לרכישת נכס חדש, וכן יש לכם אפשרות ליטול משכנתא חוץ בנקאית לנכס קיים. זאת במידה ותרצו לקחת הלוואה משמעותית כשבתמורה אתם מעמידים כבטחונות את הנכס שברשותכם. זה אומנם יאפשר לכם ליהנות מסכום כסף משמעותי, אך עליכם לקחת בחשבון שאתם מעמידים את הנכס שלכם כערבון, אם לא תוכלו לעמוד בתנאי המשכנתא.

כמו כן, אתם צריכים לבחון את התנאים המוצגים בפניכם. ריבית משכנתא חוץ בנקאית, תנאי החזר חודשיים ועוד. כל תנאי במשכנתא יכול להשפיע על חשבון ההוצאות החודשי שלכם ועל הדרך בה תוכלו להתנהל באופן שוטף, וכן לטווח ארוך, עד שתחזירו את כל המשכנתא.

לסיכום חלק זה, בטרם אתם בוחרים לפנות למסלול משכנתא חוץ בנקאית, עליכם לדעת מה עומד לרשותכם, מה אתם צריכים ואיך תוכלו להתמודד עם תנאי המשכנתא באופן שתוכלו לעמוד בה. בדיוק לשם כך, ייעוץ משכנתאות חוץ בנקאיות יכול לעזור לכם.

מה היתרון בייעוץ במסלול משכנתאות חוץ בנקאיות?

ניסיון הוא שם המשחק! בניגוד למשכנתאות רגילות, המשתייכות למערכת הבנקאית הסטנדרטית הכוללת רק שבעה בנקי משכנתאות, ישנם למעלה משישים גופים המעניקים הלוואה. כתוצאה מכך, היתרון הנעוץ בניסיון בתחום המשכנתאות והפיננסים וקשרים עם מנהלי קרנות, חתמי אשראי וכלכלנים, הופכים לחשובים במיוחד. היתרון המרכזי המעניק במקרים אלה יועץ משכנתאות מומחה, נעוץ ביכולתו להעניק פתרונות יצירתיים תוך כדי תנועה ולספק מענה מהיר, מקצועי ויעיל לשלל בעיות העלולות לעלות במהלך בקשת המשכנתא. להלן רשימת בעיות ותקלות העלולות לצוץ לאורך התהליך, אשר יועץ משכנתאות מומחה יידע לספק להן פתרון הולם:

  • מה עליי לעשות במקרה בו השמאות אינה תואמת את הדרישה בנוגע לגובה המימון?
  • מה עליי לעשות במקרה בו הבנק אינו מוכן לספק לי אישור משכנתא בדרגה שנייה ברגע האמת?
  • מה עליי לעשות במקרה בו מוטל עיקול על הבית?
  • מה אם אין לי את היכולת הפיננסית לעמוד בהחזר המשכנתא?

ייעוץ משכנתאות חוץ בנקאיות הוא כלי שיכול לעזור לא רק בתהליך קבלת החלטות וניתוח סיטואציות ומקרים אפשריים. ייעוץ נכון, מקצועי ואמין, מספק את כל המידע שצריך בנושא, אשר לא תמיד גלוי וחשוף בפני הלקוחות המעוניינים במשכנתא. כשלקוח פונה לגוף כזה או אחר, הוא מקבל את המידע שאותו גוף מעוניין לספק לו, ולא בהכרח את כל המידע. הוא מנסה למכור לו מוצר ולכן הוא יציג בפניו רק את היתרונות שלו.

יועץ משכנתאות אמין, מקצועי ומנוסה, ידע להציג בפניו את התמונה המלאה, בין אם זה אודות משכנתאות חוץ בנקאיות באופן כללי, פרטני אודות מסלולים, ריביות ותנאים, וכן מעבר לכך, מידע שיכול לענות על שאלות, לבטים ולעזור בתהליך קבלת החלטות על פי כל מקרה לגופו. רק כך הלקוח יכול לקבל את התמונה המלאה ולהחליט מה המסלול הנכון, באילו תנאים ומי מציע לו את המשכנתא המשתלמת ביותר.

משכנתאות חוץ בנקאיות: רק אצל המקצוענים של משכנתא משתלמת

לא הייתם רוצים לעבור את כל התהליך הזה לבד, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. המומחים של "משכנתא משתלמת" מתמחים במציאת פתרונות ומוכנים ללוות אתכם עוד היום אל המשכנתא הטובה ביותר עבורכם. אנו ננהל עבורכם את המשכנתא אל מול הגופים, נתמקח ונבנה יחד תמהיל משכנתא מושלם עבורכם. אנחנו משרד ותיק המתמחה בתחום המשכנתאות בארץ וברחבי העולם. אנו מעניקים שירותי ייעוץ בלתי תלוי ואובייקטיבי המתמחה ביצירת חיסכון מקסימלי ללוקחי משכנתאות, פרטיים ועסקיים כאחד. המשרד הוקם על ידי אבי יוסופוב, יועץ מוביל ומקצועי, בשביל להביא את תורת החיסכון למפתן דלתם של לקוחות כלל הבנקים. אנו נמצא עבורכם משכנתא חוץ בנקאית בתנאים הטובים ביותר.

אצלנו תוכלו ליהנות מצוות מומחים ולקבל מהם את כל המידע הרלוונטי עבורכם, ייעוץ מקצועי, אמין ושקוף. הצוות שלנו ילווה אתכם לאורך כל הדרך, במטרה לעזור לכם לקחת משכנתא חוץ בנקאית שתתאים בצורה מדויקת לצרכים שלכם ולתנאים שעומדים לרשותכם.

למה אתם מחכים – חייגו עוד היום!

משכנתא חוץ בנקאית היא הלוואה שניתנת על ידי גוף שאינו נחשב לגוף בנקאי וכפועל יוצא אינו מפוקח על ידי המפקח על הבנקים. ישנם גופים רבים הנכללים תחת הגדרה זו, לרבות קרנות נדל"ן, קרנות הון להשקעה, קרנות חברתיות, חברות ביטוח ועוד. עם חברות הביטוח אשר מעניקות הלוואה ניתן למנות את מיטב דש, איילון ביטוח, מימון ישר, הראל ביטוח, כלל ביטוח, IBI, וכן הלאה. 
בניגוד להלוואה הניתנת במסגרת הבנק ומעניקה ריבית המתחילה מחמישה אחוזים, הקרנות שמנינו לעיל יכולות להעניק משכנתא חוץ בנקאית בריבית המתחילה בשישה אחוזים ועד לחמישה עשר וחצי אחוזים, וזאת לפי הוראות חוק אשראי הוגן, התשנ"ג 1993. 
התשובה לשאלה זו חיובית! בשנת 2016 הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון ובמשרד האוצר החיל לראשונה רגולציה מקיפה על הענף. הוראות הממונה עוגנו באופן רשמי על ידי המחוקק באמצעות חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים. אותו חוק מחייב את כלל נותני האשראי וקרנות הנדל"ן במדינת ישראל לעמוד בצורה מוחלטת באמות מידה פיננסיות גבוהות, להעמיד למדינה ערבויות וכן לספק רמה מסוימת של הון עצמי. כתוצאה מכך, כיום בטוח יותר מאי פעם לקחת משכנתא חוץ בנקאית. 
למרבה המזל, גופים פיננסיים שמעוניינים לתת הלוואות נדרשים לקבל רישיון למתן האשראי. נכון להיום, קיימים שני סוגים עיקריים לרישיונות לשם מתן אשראי. הסוג הראשון נקרא רישיון למתן אשראי בסיסי והסוג השני מכונה רישיון למתן אשראי מורחב. אנו מוודאים כי קרנות הנדל"ן הרלוונטיות מחזיקות ברישיונות למתן אשראי בסיסי לכל הפחות, תוך מתן עדיפות לגופים שקיבלו רישיון למתן אשראי מורחב. בנוסף לאמור, אנו מוודאים כי הקרן מחזיקה בהיתר עסקה.

גם אתם רוצים לחסוך מאות אלפי שקלים במשכנתא שלכם?

חייגו אלינו 03-5747211
או מלאו את פרטי ההתקשרות, בחרו שעה שנוחה לכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!