שמאות מוקדמת? כדאי לי בכלל?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » שמאות מוקדמת? כדאי לי בכלל?
תוכן עניינים

כיום כששווי השוק של הנכסים ברחבי ארצנו עולה ללא כל קשר למציאות, זוגות רבים מוצאים את עצמם סוגרים עסקה על נכס כאשר שווי השוק שלו גבוה בהרבה משוויו הריאלי (לפי שמאי המקרקעין).

במצב זה יש להבין כי הבנק אינו מתייחס לשווי שנרשם בחוזה, כלומר מה שסגרתם עם המוכר תשלום בפועל, אלא מתייחס למה שהחליט השמאי.

למה זה בעייתי בעצם?

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ניקח לדוגמא מקרה קלאסי:

זוג רוכשים הגיע לבנק לבקש אישור עקרוני לעסקה. שווי הנכס לפי החוזה הוא 1 מיליון ש"ח, והם מבקשים 75% שיעור מימון, כלומר 750 א' ש"ח מימון מהבנק.

במידה והלקוחות נמצאו כשירים למסגרת אשראי זו, ניתן להם אישור עקרוני של 75% מ 1מיליון ש"ח (להזכירכם, מדובר במחיר שנקבע בחוזה).

חלק מהמטלות שיתן הבנק הוא ביקור שמאי מטעמו אשר יעריך את שוויו של הנכס בהתאם לגודל הנכס, עסקאות דומות שנעשו לאחרונה וכד'.

אם השמאי ימצא לנכון כי שוויו הריאלי של הנכס עומד על 900 א' ש"ח הרי שהבנק מתייחס לשווי שנקבע ע"י השמאי, כלומר אותו זוג לא זכאי ל 750 א' ש"ח מתוך 1 מיליון ש"ח אלא ל 75% מהשווי אותו קבע השמאי, שהם 675 א' ש"ח!

במידה ואותו זוג אינו ערוך להפרש הזה של 75 א' ש"ח הרי הוא נמצא בבעיה!!!

לכן, המלצתי היא לערוך שמאות מקדימה על נכסים שיש איתם ספק מסוים בנוגע לדרישת המחיר עליהם.

מהי שמאות מוקדמת?

זימון השמאי טרם חתימת החוזה באופן פרטי כדי שזה יעריך את שווי הדירה באובייקטיביות מוחלטת!

כך תדעו לאיזו עסקה אתם נכנסים,האם המוכר הגזים בבקשתו והאם האישור שנתן לכם הבנק מספיק או שמא תזדקקו לאשראי נוסף עוד טורם חתימת חוזה הרכישה.

הימנעו מטעויות שעלולות לעלות לכם בעוגמת נפש וביזבוז של כסף – בחרו בשמאות טרום רכישה ובייעוץ משכנתא מהמומחים של מכשנתא משתלמת

אז מדוע לבחור בנו?

כבר שנים רבות שאנשי המקצוע הנמרצים ביותר במדינה ב"משכנתא משתלמת" עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר. תחת משרדנו הונפקו כבר אלפי עסקאות משכנתא במחירים הזולים ביותר עבור הלקוחות שלנו וזאת תוך ייעוץ ניטרלי ובלתי תלוי. משרדנו מתמחה ביצירת החיסכון המקסימלי עבור כל אחד שפונה אלינו ומספר הממליצים עלינו רק גדל מיום ליום. התהליך ב"משכנתא משתלמת" הוא המקצועי ביותר שתמצאו ומותאם אישית לכל אדם ואדם. מיד לאחר ביצוע השמאות המוקדמת שתספק את המחיר האמיתי של הנכס המוצע, נבצע יחדיו ניתוח פיננסי מעמיק לכל לקוח על מנת לפתח תוכנית כלכלית מתאימה אשר תתאים לצרכיו ולעתיד אותו הוא מתכנן. לאחר מכן, נבנה את תמהיל המשכנתא האופטימאלי והנבון ביותר עבורו. לבסוף, עקב כך שלמשרד יש עשרות לקוחות חדשים מדי חודש, יש לנו מינוף מיקוח חזק מאוד אל מול הבנקים ונוכל להשיג לכם את העסקה הטובה ביותר. 

בחירה ב"משכנתא משתלמת" תוביל אתכם לעבר קנייה בטוחה ותהליך נכון של עסקה מורכבת, עסקת המשכנתא. הבנקים, כמו המוכרים, רק מעוניינים להוציא מכם כמה שיותר כסף. אבל יחד איתנו אתם תהנו מחסכון גדול של אנרגיה, זמן, והכי חשוב הרבה כסף. הנכם מוזמנים להכנס לאתר האינטרנט שלנו, לצפות בהמלצות הרבות של לקוחות העבר שלנו. בנוסף, אתם מוזמנים לחייג למספר 03- 5747211 ולקבל שיחת ייעוץ חינם.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!