גרירת משכנתא

גרירת משכנתא

גרירת משכנתא – העברת השיעבוד מנכס אחד לנכס אחר

על מנת להסביר בצורה הטובה ביותר מה היא גרירת משכנתא החלטנו לפשט עבורכם את התהליך. נצא מנקודת הנחה שכרגע אתם בעלים של דירה בעלות של מיליון וחצי שקלים ויש לכם עלייה משכנתא בגובה 750,000 ש"ח. החלטתם לוותר על הדירה שלכם ולרכוש דירה חדשה בעלות של כ-מיליון וחצי שקלים, גם אם תמכרו את הדירה בערך שלה תצטרכו להחזיר משכנתא בגובה של 750,000, בנוסף תצטרכו לקחת משכנתא נוספת לשם רכישת הדירה החדשה.

נוכל לוותר על מכירת הדירה והחזרת משכנתא בגובה של 750,000, נוכל לבצע תהליך של גרירת משכנתא אל הדירה החדשה אותה אנו רוצים לקנות ולהוסיף את הסכום שחסר לנו לרכישת הדירה.

או בקצרה, גרירת משכנתא היא העברת שיעבוד מנכס אחד לנכס אחד. פעולה זו מתבצעת לרוב במצב בו תמכרו דירה ישנה במטרה לקנות דירה חדשה, מבלי שתסלקו את ההלוואה הקיימת בזמן מכירת הדירה.

מתי אני יודע שהגיע הזמן לגרור משכנתא?

אם אנו מחזיקים במשכנתא בתנאים לא משתלמים ונוחים אין לנו טעם לגרור אותה אלא ברוב המקרים לקחת משכנתא חדשה בתנאים נוחים יותר, אך אם אנו מחזיקים במשכנתא טובה חבל לנו לאבד אותה ולכן הפתרון האולטימטיבי עבורנו הוא גרירת משכנתא.

מתי נבצע תהליך של גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא קיימת מנכס אחד לאחר נבצע כאשר על הנכס הקיים רובצת משכנתא בתנאים טובים יותר מאלו הקיימים בשוק, בין אם הריבית במשכנתא הקיימת נמוכה יותר או שהמסלול הקיים עדיף יותר, במקרים אלו נעדיף להעביר את המשכנתא מהנכס הקיים שעתיד להימכר אל הנכס הנרכש.

גרירת משכנתא – מלאכת מחשבת של ממש

הליך גרירת משכנתא הוא הליך המלווה בלא מעט בירוקרטיות, מסמכים וגופים אותם תצטרכו לעבור, אנו ממליצים לכם במקרה הזה להיוועץ ביועץ משכנתאות מקצועי ובעל מוניטין אשר יעזור לכם להשיג את התנאים הטובים ביותר עבורכם ובמקביל ינהל עבורכם את המסמכים והפרוצדורה תוך כדי ניהול מו"מ עיקש אל מול הבנקים השונים.

סוגי גרירת משכנתא

 1. אם כבר רכשתם בית חדש, יש לכם לאן להעביר את המשכנתא הקיימת. פעולה זו היא יחסית פשוטה.
  אתם מקבלים את הכסף בגין המכירה והבנק רק מעביר את המשכון לכתובת אחרת (בפועל מדובר בהליך קצת יותר מורכב ובירוקרטי אך זהו הרעיון הכללי.
 2. מכרתם את הבית הנוכחי (שאליו משוייכת המשכנתא), אך עדיין לא רכשתם בית חדש.
  במצב זה אין לבנק לאן להעביר את המשכון ולכן תהליך זה קצת יותר מורכב. הקונה מעוניין בשלב זה להתחיל לעביר כספים לטובת המשכנתא ולכן הוא ירצה לסגור את המשכנתא שלכם. במידה ויש לכם תנאי משכנתא טובים לא מומלץ לעשות זאת.
  במצב זה, במקום שהקונה יעביר את הכסף אליכם הוא מעביר את הכסף ישירות לבנק שלכם. הבנק מחזיק את כספי המשכנתא אצלו ואתם ממשיכים לשלם את המשכנתא בכל חודש כרגיל (סביר כי הבנק יבקש שתוסיפו לו 5-10% מערך המשכנתא לטובת ביטחון).
  ביום בו תקנו בית חדש, הבנק יתן את הכסף השמור אצלו למוכר שלכם וירשום משכון על הבית החדש.

מתי בכלל כדאי לנו לגרור משכנתא?

זוהי אולי השאלה החשובה ביותר.

אז כמו שציינו למעלה, במידה ותנאי המשכנתא שלנו פחות טובים (בלשון המעטה) אין לנו טעם לגרור את המשנתא ובמצבים אלה יש לקחת משכנתא חדשה. אך במידה ותנאי המשכנתא שלנו טובים (כאלו שלא נוכל להשיג בימים אלו), יהיה חבל לנו לאבד אותה ולכן נרצה לגרור אותה לדירה החדשה (בתוספת המשכנתא החדשה)

במצב זה ישנן 2 בעיות חדשות:

 1. המו"מ מול הבנק – את המשכנתא החדשה שתיקחו, תוכלו לקחת רק דרך הבנק בו נמצאת המשכנתא הנוכחית שלכם, מה שאומר שלא בהכרח ירצו לתת לכם את התנאים הטובים ביותר ולכן חשוב להבין אם למשכנתא החדשה תנאים טובים מספיק שיצדיקו את הגרירה.
 2. החזר חודשי גבוה – במידה ויש לכם משכנתא עם תנאים מעולים והתשלום החודשי שלכם הוא 5,000 (הכל בצורה היפותטית), התוספת עבור המשכנתא החדשה עלולה לעלות לכם כפול דבר שיגדיל את החזרי המשכנתא לסכומים שאולי לא תוכלו לעמוד בהם ולכן חשוב להבין האם זה משתלם בסופו של דבר או שמא כדאי לקחת משכנתא עבור כל הסכום דרך בנק המציע לכם פתרון טוב יותר לטווח הארוך.

חשוב להדגיש כי קריאת פוסט זה אינה מחליפה פגישה רצינית מול הבנק על מנת להבין את כל הנושא לעומק ולקבל על כך אישור עקרוני.

אנו במשכנתא משתלמת, מציעים לכם ייעוץ מקצועי ופריסה רחבה של כלל האפשרויות הכלכליות העומדות בפניכם, ההחלטה אם לגרור משכנתא או לפרוע אותה יכולה להיות הרת גורל אשר תגרור עמה הפסדים או רווחים כלכליים ולכן הסיוע מגורם מקצועי הינו הכרחי ביותר. חייגו אלינו עוד היום לשיחת היכרות!

גם אתם רוצים לחסוך מאות אלפי שקלים במשכנתא שלכם?

חייגו אלינו 03-5747211
או מלאו את פרטי ההתקשרות, בחרו שעה שנוחה לכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן