חוזה חכירה

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » חוזה חכירה
תוכן עניינים

רבים מלקוחותינו מבקשים את עזרתנו אודות הסכם חכירה, החלטנו לרכז את כל המידע החשוב ביותר בתחום על מנת לעזור לכם להבין טוב יותר.

מה הוא בעצם חכירה?

לפני שהגעתם אלינו סביר להניח שנתקלתם ב-2 מושגים שונים, חכירה והשכרה. שונה ממצב של השכרת נכס, חכירה הוא בעצם מצב בו אנו מקבלים בעלות על נכס מסוים לתקופת זמן אשר נקבעת מראש. זכויותיו של החוכר יהיו זהות לרוב לזכויותיו של בעל הנכס. למעשה כ – 93% מהקרקעות בישראל נמצאות בידי מקרקעי ישראל ומוכחרות לתקופות שונות. התקופה המינימלית בה ניתן לחכור עסק הוא – 5 שנים כאשר אפשר להגיע לחוזים מתמשכים לאורך עשרות שנים.

אני שווה זכויות ל-בעל הנכס, למה פשוט לא למכור את הנכס?

המדינה עובדת בשיטת "שמור את הנכסים שלך קרוב", למדינה ולרשות מקרקעי ישראל יש כוח רב. בעקבות כך למדינה יש אינטרס לשמור על נכסי המקרקעין שלה מאחר ובהנחה ולא תהיה לה שליטה יוכלו גופים שונים וחברות שונות, אף בינלאומיות לבנות בשטח מדינת ישראל ככל שיחפצו או לחילופין להיות בעלי שטח גדול במדינה. מדינת ישראל מנסה לא להגיע למצבים כאלה, ומציעה לאנשים לחכור שטחים לתקופות ארוכות שיכולות להגיע למאות שנים.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחר בבוקר יוכלו לבטל את הסכם החכירה?

אחת השאלות הנפוצות אשר אנו נשאלים בקרב לקוחותינו זה – "האם מחר בבוקר יחליטו רשות מקרקעי ישראל לבטל את החכירה", למעשה רשות מקרקעי ישראל יכולה לבטל הסכם חכירה בהתאם למספר תנאים – היה ויזם קנה שטח ולא עשה עם השטח כלום לאורך תקופה ארוכה, דבר שמדליק נורה אדומה אצל רשות מקרקעי ישראל מאחר והאינטרס שלה הוא ש-שטח יצמח ויפרח(זה השטח שלהם, אל תשכחו), בהנחה ובתוכניות מתאר עירוניות וארציות יצטרכו את השטח אותו חכרתם לשם סלילת כבישים, תשתית רכבות או לשם כל אינטרס מדיני כזה או אחר תוכל מקרקעי ישראל להדיח אתכם מהנכס ולהכניס מישהו אחר במקומכם. למעשה, במקרים מסוימים גם אם בניתם בחלק מהנכס ועדיין לא הגעתם לחלקו השני – תהיה רשאית רשות מקרקעי ישראל לקחת את החלק חזרה אליה.

אתם לא צריכים להתמודד מולם לבד –

תהליך חכירה לרוב יכול להיות תהליך ארוך ומייגע מאוד, מאחר ואנו נפגשים בעשרות גופים ממשלתיים, שומעים ביטויים שלא שמענו בעבר – זה עלול להקשות רבות על כושר השיפוט שלנו. לשם כך אנו מציעים לכם לשבת יחד עם יועץ משכנתאות על מנת שיעזור לכם לעבור את החכירה בצורה הטובה ביותר. חכירה היא מלאכת מחשבת של ממש ולא נגמרת בפירוט של 2 פסקאות.

לסיכום:

חוזה חכירה הינו חוזה הנחתם בין אדם אשר רוכש נכס לבין הרשות שבידה הנכס, רוב האדמה במדינת ישראל שייכת למנהל המקרקעין של מדינת ישראל, הרשות לפיתוח או קק"ל, כאשר אדם רוצה לרכוש קרקע מסוימת הנמצאת בחזקת אחד הארגונים הללו הוא אינו קונה אותה, הוא חוכר (משכיר) אותה לתקופת זמן ארוכה אך מוגבלת והקרקע נשארת בבעלות הגוף הממשלתי.

מאחר ורוב הנכסים במדינה נמצאים בחזקת אחד הארגונים הללו ולא בבעלות פרטית כאשר מעוניינים לבצע תהליך של רכישת קרקע בחכירה רצוי להיעזר באנשי מקצוע ראשונים במעלה בתחום הביטחונות והקרקעות, לעיתים התעסקות מול גופים אלה אינה פשוטה והתהליך הוא מורכב מאוד.

משכנתא משתלמת  מציעה לך ליווי והכוונה בכל תהליך רכישת נכס אשר רשום במנהל מקרקעי ישראל. כמו שכבר אמרנו – מדובר במלאכת מחשבת של ממש ולא הייתם רוצים לעבור את כל התהליך הזה לבדכם. תנו לנו לפשט לכם את התהליך ולחסוך זמן והרבה הוצאות מיותרות.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!