משכנתא הפוכה: כל מה שרציתם לדעת

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא הפוכה: כל מה שרציתם לדעת
תוכן עניינים

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם מחפשים מידע על משכנתא הפוכה. למעשה, אנו מדברים על מלאכה לא פשוטה הדורשת עבודה יחד עם בעלי מקצוע וגופים בנקאיים שונים.  אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות בנושא, ובדיוק לשם כך אנשי המקצוע שלנו החליטו לעשות לכם מעט סדר. אם אתם מעל לגיל 60, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם, אם אתם מתחת לגיל 60 אתם מוזמנים לצבור קצת ידע אודות הנושא ולהעשיר את הקרובים אליכם. משכנתא הפוכה היא בין הדרכים האולטימטיביות ביותר לקבלת כסף נזיל בגיל השלישי.

משכנתא הפוכה מה זה?

משכנתא הפוכה היא למעשה הלוואה הניתנת לגיל הזהב (גילאי 60+) אשר מטרתה לתת לבני הגיל השלישי מרווח לנשימה תוך כדי הענקת תשלומי קצבה חודשיים על חשבון המשכנתא ו/או הלוואות מזדמנות בריביות משתלמות וללא צורך בהחזר. היא ידועה גם בשמות משכנתא לגיל השלישי ו/או לגיל הזהב, היא אחת הדרכים הנפוצות ביותר כיום לקבלת כסף נזיל במהלך הגיל השלישי. במידה ותרצו לקחת הלוואה זו, אתם בעצם תמירו את השווי הכספי של ביתכם כדי לשמור על רמת החיים בה התרגלתם לחיות עד כה. תוכלו לקחת הלוואות לכל נושא שרק תרצו – תוכלו לקחת הלוואה לשם קניית מכונית חדשה, תוכלו לקחת הלוואה לצורך טיול ברחבי העולם, תוכלו לקחת הלוואה כדי לעזור לילדכם לרכוש דירה חדשה וכל נושא אחר שרק עולה ברוחכם.

כאשר אנחנו מדברים על משכנתא הפוכה, אנחנו בעצם מדברים על אפיק חדש הפונה אל בני הגיל השלישי. למעשה, מדובר בהלוואה לכל מטרה שרק תרצו, במהלכה אתם משעבדים את הנכס שלכם אל הגוף שהעניק לכם את המשכנתא. סוג זה של משכנתא נקרא כך כיוון שאתם לא משלמים החזר חודשי. במהלך כל התקופה אתם תקבלו סכום חודשי מן הגוף המלווה, יהיה עליכם להחזיר את הכסף רק ברגע שתלכו לעולמכם. תוכלו לקבל את ההלוואה ישירות לחשבון הבנק שלכם, מנגד תוכלו לבחור בקבלת סכום חודשי קבוע לאורך התקופה.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משכנתא הפוכה דומה באופיה למשכנתא לכל מטרה, אך יש לה יתרון אחד בולט ביחס אליה, והוא שאין שום החזרים חודשיים. למעשה, בהנחה ועברת את גיל 60 אתה יכול למשכן את הבית שלך ולקבל סכום כסף בהתאם לשווי הבית. כאשר אנו מדברים על משכון הדירה לרוב מדובר במימון בנקאי שיכול להגיע עד ל50% מימון, אחד המשתנים המשפיעים גיל בעל הנכס – ככל שבעל הנכס מבוגר יותר כך הסיכוי לקבל מימון גבוה אף יותר. למעשה, אם הנכס שלכם שווה 2 מיליון שקל תוכלו לקבל בין 750 אלף ש"ח עד מיליון ש"ח מימון.

הלוואה זו נותנת לאנשי הגיל השלישי אפשרות לקחת הלוואות על חשבון הדירה שלהם, לצורך העניין לשם טיפול שיניים זוגי יצטרכו המטופלים כ – 150 אלף ש"ח, יוכלו הזוג להיעזר בדירה שלהם באמצעות משכון הדירה. החוב הוא למעשה לכל החיים ולא חייב לשלם אותו במקום. למעשה, החוב יפדה ברגע שהלווה נפטר, תועבר  הודעה ליורשיו בו הם בוחרים באיזה מסלול ירצו להמשיך – האם ירצו לשלם את חובו, מכירת הדירה, מחזור משכנתא ועוד.

יתרונות משכנתא הפוכה

להלן רשימת היתרונות:

 • שקט נפשי וכלכלי: מגיע שלב בחיים בו אדם לא יכול לעבוד יותר או שעבודתו אינה מכניסה לו מספיק כסף על מנת להתקיים, בנוסף לכך משפחתו של האדם אינה יכולה לסייע לו מבחינה כלכלית, אותו אדם צריך לדאוג לעצמו. במקרים כאלה משכנתא הפוכה היא אחת הדרכים היחידות שיובילו לפתרון מועיל. מדובר בקצבה חודשית נאה, כזאת שניתן לקיים אורח חיים בסיסי ואף מעבר לכך. גובה ההלוואה תלוי במספר גורמים ביניהם השווי הכספי של הדירה וגילו של הלווה. גובה ההלוואה יכול להגיע למחצית משווי הדירה, ולכן אין ספק כי משכנתא הפוכה מספקת שקט נפשי וכלכלי לאנשים בני הגיל השלישי.
 • אין צורך בהחזרים חודשיים: בשונה מהלוואה רגילה, כאן הלווה אינו נדרש להחזיר סכום כספי כל חודש. החזר ההלוואה משולם לרוב לאחר מכירת הנכס וחלוקת הרווחים בין היורשים הפוטנציאליים.
 • גמישות מלאה: משכנתא זו מעניקה ללווה גמישות מלאה, כך שהוא יכול לבחור להחזיר את הסכום בזמן שהוא רואה לנכון. הלווה יכול לפרוע את ההלוואה בכל עת שיבחר, ללא צורך בתשלום של עמלת פירעון מוקדם.
 • מתאים לכולם: גם אם מדובר באנשים בני הגיל השלישי בעלי הכנסות חודשיות נמוכות ויכולת החזר חודשית נמוכה, הם עדיין יוכלו לקבל הלוואה בהתאם לתנאים מסוימים – אין צורך בחתימה על הצהרת בריאות.
 • אין צורך בערבויות או בטחונות: כאשר לוקחים משכנתא הפוכה, אין צורך בערבויות או בטחונות מכיוון שהנכס עצמו משמש כביטחון, כמו כן תנאי הבנק הם קלים יותר מהתנאים הרגילים.
 • אפשרות להמשיך לגור בנכס: בסופו של יום כאשר אנחנו מדברים על בני הגיל השלישי הלוקחים הלוואה זו, אנו רואים מכנה משותף לכולם – להמשיך ליהנות מתענוגות החיים תוך כדי שאנחנו לא מורידים מאיכות חיינו כלל. כאשר אתם לוקחים משכנתא מסוג זה, אתם ממשיכים לגור בנכס עד סוף ימיכם כך שאתם נהנים מקצבה חודשית קבועה ו/או הלוואה חד פעמית לצרכים שונים יחד עם וודאות כי יש לכם לאן לחזור בסוף היום.
 • תנאי מימון שונים: ההלוואה מאפשרת ללווים ליהנות ממימון חודשי או מימון מלא בפעם אחת, הלווים יכולים להשתמש בסכום הכספי לכל מטרה שרק ירצו, הכסף יכול לשמש אותם או כל אדם אחר לבחירתכם.
 • שקט לדור הבא: אם מגיע מצב בו הלווים או הלווה הלכו לעולמם, יורשי הנכס יוכלו לפרוע את המשכנתא מכספי מכירת הנכס או מהון זמין שיש ברשותם.
 • משיכת כסף על חשבון הנכס: יש אפשרות למשוך כסף על חשבון הנכס

חסרונות משכנתא הפוכה

כמו שכבר נכתב במאמר זה, לכל נושא יש יתרונות וחסרונות במיוחד כשמדובר בתחום הכלכלי. ריכזנו עבורכם את החסרונות הקיימים בלקיחת משכנתא הפוכה כדי שתוכלו לראות את התמונה הגדולה ולהבין האם שירות זה אכן מתאים לכם. להלן רשימת חסרונות:

 • עלויות פתיחת תיק: כאשר אנחנו מדברים על פתיחת תיק, אנו מגלים כי ישנם עלויות נוספות ונלוות אותן אנו נצטרך לשלם – פתיחת תיק ודמי ניהול הם אחד מהם.
 • עבודה אל מול בעל מקצוע: במסגרת משכנתא הפוכה אנו נצטרך לעבוד אל מול בעלי מקצוע שונים אשר תפקידם לאמוד את מחיר הנכס ושוויו. בין בעלי המקצוע אותם אנו נפגוש: שמאי אשר תפקידו להגדיר את שוויו הסופי של הנכס, עורך דין ו/או יועץ אשר תפקידו לפתוח את תיק המשכנתא ולנהל את כל ענייני המיקוח אל מול הגורמים הרלוונטיים.
 • סכסוכים משפחתיים: אמנם אנו לא מדברים פה באופן ישיר על חסרון כספי, אך כאשר אנחנו מדברים על משכנתא הפוכה, אחד מן החסרונות הבולטים הוא העובדה שהיא יכולה ליצור לא מעט סכסוכים משפחתיים. היות וישנו מקור מימון חדש בו אנו משתמשים עלול לגרום ללא מעט מתחים, כעסים וריבים. יחד עם זאת, היורשים הטבעיים של הלווה נחשפים לעובדה שערך הירושה העתידית יורד משמעותית.
 • ריביות: אחד היתרונות הבולטים הוא עניין הריביות – לרוב כאשר אנחנו ניגש לקחת הלוואה אנו נקבל ריביות גבוהות יותר ביחס להלוואה רגילה. יחד עם זאת, אם נעבוד עם יועץ משכנתא בעל ניסיון ומוניטין בתחום נוכל להפחית משמעותית את סכומי הריבית הסופיים ואף להגיע למצב שאנו משלמים ריבית רגילה ואף פחות, כך שכל מקרה הוא לגופו.
 • הסדרת בעלות על הנכס: במסגרת פתיחת תיק משכנתא הפוכה, אנו נצטרך להסדיר את הבעלות על הנכס אל מול גופים רבים, בין הגופים אותם נפגוש בתהליך זה – לשכת רישום המקרקעין, רשות מקרקעי ישראל, מינהל אזורי ואת אנשי המקצוע האחראים על ההסדרה בגופים בנקאיים שונים.
 • סכום הלוואה מוגבל: בעת לקיחת הלוואה אנו מגלים כי הסכום אותו אנו יכולים לקחת מוגבל מראש, הסכום הסופי אותו אנו נוכל לקחת יהיה כ – 50% בלבד מסך המשכנתא תלוי בשווי הנכס וגיל הלווים. ככל שהשווי גבוה יותר וגיל הלווים מבוגר יותר כך הסיכוי שלכם לקבל הלוואה גדולה גבוה יותר!

משכנתא הפוכה תנאים

להלן רשימת תנאים לקבלת משכנתא הפוכה:

 • צריך להיות בגיל 60 ומעלה, חייב להיות בבעלותו נכס המשמש כבטחון עבור המשכנתא.
 • כל אדם אשר לוקח משכנתא הפוכה, חייב להיות בעל יכולת לחתום בכוחות עצמו על הטפסים השונים, כמו כן עליו לעשות זאת במודעות מלאה והבנה מלאה של העסקה. יתרה מכך, יש להציג גם חתימה של הילדים על מסמך המאשר כי הם יודעים שהוריהם לוקחים הלוואה זו.
 • הנכס בו משתמשים בתור ביטחון לעסקה חייב להיות רשום על שמם של הלווים או לפחות על שם של אחד או אחת מהם.
 • הלווים חייבים להציג ציוני דירוג אשראי גבוהים, על הלווים להיות נקיים מהתחייבויות כספיות אחרות – ישנם מקרים בהם ההלוואה מכסה את החובות הקודמים של הלווים ורק אז הוא משתמש בכספי המשכנתא למטרותיו האישיות, במקרים כאלו הלווה כן יוכל לקבל.

מהו התהליך של לקיחת משכנתא הפוכה?

תהליך לקיחת משכנתא הפוכה קל ופשוט הרבה יותר מתהליך רגיל. כל שעליכם לעשות הוא לגשת אל הבנק או אל סניף חברת הביטוח ולהגיש בקשה. לא תצטרכו להחזיר את הכסף שתקבלו באותה העת מכיוון שהנכס שלכם כבר משועבד לגוף שהלווה לכם את הכסף. כאשר מגיע מצב בו הלווה הלך לעולמו או שברצונו של הלווה לסגור את ההלוואה, על הלווה להחזיר את הכסף לגוף שהלווה לו אותו. הלווה יכול לעשות זאת על ידי מכירת הנכס או על ידי תשלום בדרך אחרת.

מה הבנקים מרוויחים מכל זה?

כמו שכולנו כבר יודעים, הבנקים במדינת ישראל לא מרשים לעצמם להפסיד באף מקרה, אז גם במקרה של משכנתא הפוכה, הבנקים נהנים מרווחים למרות שמדובר בתנאים נוחים מאוד. מהרגע בו לקחתם הלוואה מהבנק, הנכס שלכם משועבד אליו, כך שהוא רגוע לחלוטין. במהלך התקופה הבנק אוגר צובר ריביות אפילו אם הן לא מתקבלות במהלך כל חודש. כאשר יגיע המועד לסגור, לא משנה אם זה עקב פטירה של הלווה או עקב רצון שלו לסגור את המשכנתא, הדירה תימכר כדי לשלם את הסכום, באותו רגע הבנק מקבל את הסכום הכספי שהלווה לכם ויחד עם זאת הוא מקבל ריביות שנצברו במהלך התקופה.

משכנתא הפוכה ריבית

כאשר מדובר על משכנתא הפוכה ריבית היא דבר שחשוב לקחת בחשבון. כפי שכבר הבנתם, משכנתא הפוכה מאפשרת ללווים לחלק את תשלומי ההחזר של ההלוואה לתקופה ארוכה, תוך כדי הוספה של ריבית משכנתא הפוכה. חשוב מאוד לדעת, שכאשר לוקחים הלוואה זו, במידה ודוחים את ההחזרים החודשיים ואת תשלומי הריבית (אותו מצב שנוצר אם מקפיאים את התשלומים) קיימת האפשרות שתצטרכו לשלם ריבית דריבית, כלומר יהיה עליכם לשלם ריבית נוספת המתווספת לריבית הקיימת.

בכל שנה ושנה נצבר חוב ריבית דריבית המתווסף לריבית שקיימת באותו רגע ולזו שהייתה בשנה הקודמת. לצורך הדוגמה, נניח ולקחנו משכנתא הפוכה בגובה של מיליון שקלים והחלטנו לפרוס את תשלומי ההחזר ל – 15 שנים, עלינו לשלם ריבית שנתית העומדת על 5% – כלומר הסכום הסופי אותו נצטרך להחזיר לבנק יהיה גבוה יותר משני מיליון שקלים. כפול מהסכום אותו לווינו מהבנק. קיימת האופציה לקבל מהבנק הלוואה בפעם אחת, כך תוכלו לשלם בכל חודש על הריבית החודשית ולמנוע מצב בו תצטרכו לשלם סכום גדול יותר בגלל אפקט ריבית דריבית.

למעשה, גובה הריבית משתנה ועלול להגיע ל-4%-8% בתוספת מדד, מדובר בריבית גבוהה ביותר בהתאם למדד הריביות כיום לפי בנק ישראל ומדד. אך מדובר בהלוואה דומה למשכנתא לכל מטרה, אין פה החזר משכנתא חודשי, וזה גורם למלווה לרצות לכסת"ח את עצמו בכל צורה אפשרית ולהרוויח את המקסימום, בנוסף התחרות וההיצע בתחום לא גדול מה שמקשה והופך את המחיר לגדול יותר.

מהן הדרכים בהן ניתן להחזיר את המשכנתא?

קיימות שלושה דרכים בהן תוכלו להחזיר את הסכום אותו לוויתם מן הבנק או כל גוף אחר.

 • תוכלו להחזיר את הסכום שלוויתם על ידי מכירה של הנכס שלכם ( לא תצטרכו לשלם עמלת פירעון מוקדם).
 • תוכלו להחזיר את הסכום שלוויתם על ידי תשלומי ריבית חודשית עבור סכום כספי חודשי קבוע.
 • תוכלו להחזיר את הסכום שלוויתם בסוף התקופה. בדרך זו, הלווים רשאים לקבל את כל הסכום הכספי ישירות לחשבון הבנק שלהם, כאשר תיגמר התקופה יהיה עליהם לשלם בפעם אחת את סכום ההלוואה בנוסף לריבית שנקבעה מראש. מעבר לכך, בכל עת במהלך התקופה קיימת האפשרות לבצע פירעון מוקדם, אין צורך בתשלום של עמלת פירעון מוקדם.
 • אם מגיע מצב בו הלווים הלכו לעולמם לפני סיום המשכנתא, ילדיהם יצטרכו לפרוע את ההלוואה.

אילו גופים מעניקים שירות של משכנתא הפוכה?

כאשר אנחנו מדברים על משכנתא רגילה, התחרות במשק הישראלי היא גדולה מאוד, כל הבנקים במדינת ישראל מושכים אליהם אנשים צעירים שצריכים הלוואה, הם מושכים אותם באמצעות מבצעים שונים, הטבות מיוחדות, ריביות נוחות ומסלולי משכנתא נוחים ומגוונים. בנושא זה, ניתן לומר כי התחרות בין הבנקים גדולה אף יותר, גם הגופים החוץ בנקאיים מעניקים תנאים נוחים וטובים ומשמשים כיריבים לבנקים הגדולים.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חלק מן הגופים החוץ בנקאיים אשר מעניקים הלוואה הם: חברות אשראי למיניהן, חברות ביטוח שונות ועוד מגוון של גופים חוץ בנקאיים אשר נותנים את האפשרות לקבלת משכנתא הפוכה לבני הגיל השלישי בתנאים נוחים.

יחד עם זאת בהנחה ותחליטו לקחת שירות של משכנתא חוץ בנקאית, במקרים רבים תוכלו למצוא תנאים טובים ונוחים יותר – בין אם מדובר בריביות נוחות יותר, אחוזי מימון גבוהים יותר, אפשרות לפרוס את התשלומים לפרק זמן ארוך יותר, תוכלו גם לשלם החזר חודשי רק בגובה הריבית ובסיומה של התקופה יהיה עליכם לשלם על ההלוואה עצמה ועל הריבית שהצטברה במהלך התקופה, אפשרות זו מעניקה שקט נפשי לפנסיונרים רבים במדינת ישראל.

מהם ההבדלים בין משכנתא הפוכה לבין פנסיונית?

מרבית האנשים שפונים לבנק או ליועץ נתקלים בקשיים משמעותיים בהתמצאות בעולם המושגים הפיננסי. אחת הדוגמאות הנפוצות לבלבול בקרב הנוטלים היא הקונספציה השגויה לפיה משכנתא פנסיונית וגם משכנתא הפוכה הן אותו מוצר. הבלבול בנושא ברור – המדובר בשני מסלולים שנועדו עבור בני הגיל השלישי, ומציעים ללווים להשתמש בסכום כסף כיום ולשלם עליו בעתיד. אף על פי כן, ישנם הבדלים רבים בין שני המוצרים, אשר מומלץ להכיר עוד לפני שפונים לבנק.

משכנתא הפוכה עם חברת משכנתא משתלמת

אם הגעתם לכאן אנו מניחים שאתם מחפשים אחר חברת משכנתא אשר תלווה אתכם בתהליך לקיחת משכנתא הפוכה, כאשר אנחנו מדברים על משכנתא לבני הגיל השלישי אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש הדורשת התייחסות מקצועית ואישית. חברתנו, בהנהגתו של אבי יוסופוב נחשבת לאחת החברות המובילות במשק והפכה בשנים האחרונות לביטוי שגור בפיהם של אלפי לקוחות פרטיים ועסקיים בישראל והפכה לבחירתם הטבעית. משכנתא משתלמת הוא משרד ותיק המתמחה בתחום.

לאורך שנות פעילותנו צברנו ניסיון במתן ייעוץ בלתי תלוי ואובייקטיבי, תוך שאיפה ליצירת חיסכון מקסימלי עבור הנוטלים בישראל ומחוצה לה, הן בתחום הפרטי והן במסגרת העסקית. משרדנו הוקם על ידי אבי יוסופוב, אשר קנה מעמד של יועץ משכנתאות ותיק ומוערך, הודות לעברו הפיננסי העשיר ולרזומה ארוך של לקוחות ממליצים. משרדנו חרט על דגלו להנגיש את תורת החיסכון ללקוחות כלל הבנקים, בתחום המשכנתאות בפרט ובכלכלת המשפחה בכלל. מתלבטים איזו מן המשכנתאות מתאימה לכם? רוצים סיוע? צרו קשר עוד היום!

לאחר שהתעמקנו בפרטים לגבי משכנתא הפוכה, בואו נעבור לרגע למבט על – כיצד היא משתלבת בסוגי ההלוואה השונים?

סוגי משכנתאהערות
משכנתא לכל מטרהמשכנתא שניתנת שלא לצורך רכישת דירה
משכנתא למוגבליםמשכנתא למצב בו מסרבים לתת לכם משכנתא רגילה ומגבילים את תנאי הענקתה
משכנתא לזכאיםלזכאים לסיוע מיוחד ממשרד הבינוי והשיכון
משכנתא לדירה ראשונהמתייחס למצב ולא סוג משכנתא. אך הבנק ייקח בחשבון שאינכם מנוסים בכך ושכנראה גם אין ברשותכם נכס.
משכנתא במסלול צמודהמתייחס למסלולים שונים של המשכנתא
משכנתא הפוכהשעבוד דירה קיימת או חדשה לגילאים מתקדמים 55+

אז האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה?

כל הנושא מורכב למדי. מי ששוקלים לקחת משכנתא הפוכה, מעצם היותם בעלי נכס קיים, לעתים קרובות כבר מנוסים בלקיחת הלוואה. זה עדיין לא עושה אותם מבינים גדולים בנושא זה. מה גם, שכאן מדובר על סוג שונה ומיוחד במינו. בכל מקרה, חיוני לבצע לקראת לקיחת משכנתא הפוכה השוואה יסודית, של כל האפשרויות שעומדות בפניכם. כדאיות לקיחה מכל סוג, היא דבר אישי מאוד. כמו כן, יש פרטים קטנים רבים, אשר עשויים להשפיע על ההחלטה שתקבלו. חיוני שתהיו מודעים לכולם. לכן, מומלץ מאוד לקחת ייעוץ מקצועי מגורם אובייקטיבי ולא להסתפק ב"יועצים" של הגורמים שמציעים הלוואה זו.

מה היא "טבלת משכנתא הפוכה"?

כאשר פונים לגוף שמציע משכנתה הפוכה, אם זה בנק או חברת ביטוח או כל גוף אחר, יש כמה בירורים שעושים באופן ראשוני ובמבט על. זאת, בכדי לקבל אומדן, של מה אתם עשויים לקבל מאותו גוף בהקשר זה, בהנחה שאתם עומדים בתנאי היסוד לכך. באמצעות פורמט נוח של טבלה משכנתא הפוכה היא דבר שניתן להשוות במהירות, בין גופים שונים כאלה. בטבלה יצוין בדרך כלל אחוז המימון שתוכלו לקבל, בהתאם לגילכם ולשווי הנכס שאתם מציעים לשעבד. במקרים רבים הטבלה תכלול מידע שימושי נוסף, כגון גיל המינימום והמקסימום של הלווה או השווי המינמלי של הנכס שבו מדובר.

למשל הלווה הצעיר מבין השניים שהוא בן 60 יוכל לקבל עד 20% משכנתא משווי הנכס, גיל 70 – 30% משווי הנכס, גיל 80 – 40% משווי הנכס וכן הלאה.

מה היא עלות פתיחת תיק למשכנתא הפוכה?

גם אם זוהי הלוואה שונה למדי ממשכנתא רגילה, היא עדיין כולל היבטים רבים זהים. כך גבי הבירוקרטיה שנדרשת וכך גם לגבי תשלומים מסוגים שונים שחשוב לקחת בחשבון. הדבר מתבטא כבר בשלב פתיחת התיק בגוף שנותן את ההלוואה, שאז יש לשלם על כך עמלה. עמלות אלה היו בעבר אחוז מוגדר (0.25%) מערך ההלוואה (במיוחד בבנקים), דבר שהתבטא בכמה אלפי ש"ח בודדים. זה אמנם לא הרבה ביחס לגובה ההלוואה עצמו, אך במונחים מוחלטים מדובר בסכומים לא מבוטלים. כיום התשלום עומד על 1700 ₪ -7900 ₪ תלוי בגוף איתו תחליטו להתקדם כדי לבצע הלכה למעשה את המשכנתא ההפוכה וגם שם לעיתים ניתן לקבל הנחות.

זה הזמן שלכם לבחור נכון – זה הזמן לבחור משכנתא משתלמת!

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!