מה זה משכנתא פנסיונית ומי צריך את זה?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה זה משכנתא פנסיונית ומי צריך את זה?
תוכן עניינים

לאחרונה בעולם המשכנתאות אנשים רבים נחשפים יותר למושג משכנתא פנסיונית. המושג מהווה למעשה הלוואה אשר מציעה לבני הגיל השלישי מסלולים ייחודים לצרכים הייחודיים שלהם. על מנת ליהנות מהתנאים הטובים ביותר, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ.

מה זה משכנתא פנסיונית?

אנו רגילים למסלול הרגיל, זוג צעיר אשר קונה לראשונה דירה ומתחייב למשכנתא לתקופה ארוכה לשם רכישת דירה. אם כן, מדוע אנו שומעים יותר ויותר אנשים בני הגיל השלישי שמדברים על נטילת משכנתא? משכנתא פנסיונית היא משכנתא הניתנת כאשר הדירה כבר נמצאת בבעלותכם. למעשה, במשכנתא כזו אתם תשעבדו את הדירה שלכם תמורת כסף נזיל. הכסף כמובן יוכל ללכת לכל מטרה – עזרה לילדים, חתונה, טיפול רפואי, מחייה, טיול משפחתי ועוד. למעשה תוכלו לעשות כל מה שרק תחפצו עם הכסף שתקבלו עבור שעבוד הנכס שלכם. אנשי הגיל השלישי רובם נמצאים בפנסיה ומתקשים להשיג סכומים גדולים של כסף לבדם, לאלו אשר יש בבעלותם דירה יש את האפשרות לשעבד את הנכס ולקבל תמורתו "הלוואה". לאור העובדה שמדובר במשכנתא לא סטנדרטית, רצוי להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי שיאפשר לכם ליהנות מהתנאים הטובים ביותר.

לא להסתמך על גורמים חיצוניים –  העתיד הכלכלי בידיים שלכם

רבים הלקוחות המבוגרים שניגשים אלינו ושואלים אותנו מה זה משכנתא פנסיונית. לרובם יש מכנה משותף – לא נעים להם לבקש כסף מהילדים, כמו כן גם פחד מלקיחת הלוואות. זה קצת מצחיק להגיד זאת אבל זוהי האמת. רובם מבושה או בגלל חוסר יכולת כלכלית של הילדים מעדיפים לא לבקש "ולשרוד" בשפת העם. אנו דואגים להרגיע אותם ולהגיד להם שאפשר גם אחרת, יש עבורם דרך להרוויח כסף כנגד הנכס שלהם ולהמשיך לחיות טוב ללא צורך בעזרה מהילדים או בהלוואות שלא נגמרות אל הבנקים גם בגיל השלישי.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למי מתאימה משכנתא פנסיונית

הזכאים לקבלת משכנתא פנסיונית הם בני הגיל השלישי(אשר עברו את גיל 60), כאשר יש ברשותם נכס מגורים אשר ניתן לשעבוד. כמו כן, גם בני הגיל השלישי אשר נשאר ברשותם יתרת משכנתא נמוכה יוכלו לשעבד את הנכס שלכם ולהחליף את המשכנתא הרגילה במשכנתא הפוכה.

למי היא לא מתאימה?

יש להדגיש כי משכנתא מסוג זה אינה מתאימה לבני הגיל השלישי(אשר עברו את גיל 60) אשר אין ברשותם נכס מגורים, יתרה נמוכה במשכנתא או שעבודים ועיקולים.

סכום ההלוואה

כאשר אנו מדברים על סכום ההלוואה במסגרת משכנתא הפוכה יש מספר משתנים, המשתנה העיקרי הוא גיל הלווים. ככל שהלווים מבוגרים יותר כך גם הסיכויים לקבל את המשכנתא עולה משמעותית.

לאילו צרכים אוכל להשתמש בכסף?

למעשה הכסף שניתן במסגרת ההלוואה הוא לכל מטרה, תוכלו לסגור הלוואות קיימות, לעזור לילד ברכישת דירת המגורים הראשונה או אפילו לטוס לטיול חובק עולם. הכל נתון לשיקולכם.

אתם צריכים את המקצוענים בצד שלכם

המומחים של משכנתא משתלמת בעלי ניסיון ומוניטין של שנים, יחד איתנו תוכלו למצוא משכנתא הפוכה בתנאים נוחים ומזמינים בהתאם לאופי שלכם. חלק מבני הגיל השלישי ירצו להישאר לגור בדירה גם לאחר השעבוד שלה, מה שמצריך תנאים שונים במסגרת המשכנתא, חלקם האחר יעדיפו לעבור לבית אבות ולקבל כסף בשוטף אל חשבון הבנק שלהם. אנו נמצאים פה בשבילכם על מנת לייעץ ולהכווין אתכם אל המשכנתא המשתלמת ביותר. יחד עם כוח מיקוח אותו צברנו אל מול המוסדות הפיננסים במשך השנים ושירות בלתי מתפשר אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

שאלות ותשובות

מהי משכנתא פנסיונית?

משכנתא פנסיונית הינה משכנתא אשר ניתנת כאשר הדירה שלכם כבר נמצאת בבעלותכם. במילים אחרות, משכנתא זו מאפשרת לכם לשעבד נכס שכבר נמצא בבעלותכם בתמורה לכסף נזיל.

אילו לקוחות זכאים למשכנתא זו?

אנשים שעברו את גיל 60 שבבעלותם נכס מגורים הניתן לשעבוד זכאים למשכנתא מסוג זה. בנוסף לכך, בני הגיל השלישי שנשארה ברשותם יתרת משכנתא נמוכה יוכלו אף הם לשעבד את הנכס שלהם ולהחליף את המשכנתא שלהם לקבלת משכנתא פנסיונית.

באילו מצבים בעייתי לקבל הלוואה זו?

ההלוואה לא מתאימה לבני הגיל השלישי שאין ברשותם נכס מגורים, שיתרת המשכנתא שלהם גבוהה או שהוטלו שעבודים או עיקולים על הנכס שבבעלותם.

לאילו מטרות ניתן לקחת משכנתא מסוג זה?

ניתן לקבל כסף במסגרת זו משכנתא לכל מטרה. ניתן לכסות הלוואות, לסייע לילדים, לטייל או לרכוש מכונית. הכל נתון לשיקול דעתכם.

מדוע חשוב לקחת משכנתא פנסיונית דרך משכנתא משתלמת?

נטילת משכנתא בכלל ומשכנתא פנסיונית בפרט כרוכה באתגרים רבים – שלל הביטויים הפיננסיים המוצגים על ידי נציגי הבנקים ומגוון המסלולים והתמהילים הרחב עלולים לבלבל גם את הלקוח המנוסה והממולח ביותר. מעוניינים במשכנתא לכל מטרה? מחפשים פתרונות למשכנתא למסורבים?  מעוניינים ליטול משכנתא במחיר למשתכן? למומחים של משכנתא משתלמת ניסיון רב בייעוץ משכנתאות: המשרד מספק שירותים מתקדמים לרבות משכנתא דיגיטלית, ייעוץ, ניהול משא ומתן והתנהלות שוטפת מול בנקים.

אנו מזמינים אתכם עוד היום לפגישת ייעוץ, כוס קפה ועוגיות עלינו.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!