מדוע ביטוח חיים למשכנתא הוא חובה

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מדוע ביטוח חיים למשכנתא הוא חובה
תוכן עניינים

כאשר אנו לוקחים הלוואת משכנתא בבנק, הבנק יחייב אותנו כדרך קבע לעשות שני סוגים של ביטוחים, הביטוח הראשון הוא ביטוח מבנה למשכנתא והביטוח השני הוא ביטוח חיים למשכנתא. כאשר אנו מדברים על ביטוח חיים למשכנתא אנו מדברים על ביטוח למצב בו הלווה לא יוכל להחזיר את הכסף כתוצאה מ-מוות. אחד הדגשים החשובים שנסקור במאמר זה היא העובדה שפוליסת ביטוח חיים למשכנתא היא איננה תחליף בכלל לפוליסת ביטוח חיים רגילה בה מקבלים בני המשפחה של הנפטר כסף ו/או הטבות שונות במקרה של מוות.

ביטוח חיים למשכנתא – בדקו את ביטוח החיים טרם החתימה על המשכנתא

כאשר אנו רוכשים ביטוח חיים לראשונה אנו נצטרך לענות על מספר שאלות מטעם הגוף המבטח, לרוב יהיה מדובר בעשרות שאלות חודרניות ואישיות לגבי מצבנו הרפואי. בין השאלות הנפוצות אנו נראה "האם אתם סובלים מבעיית לחץ דם?" "האם אתם מעשנים? "האם חליתם בX?" האם אתם משתמשים בתרופות מרשם?" הדבר החשוב ביותר הוא להיות נאמנים לעצמנו ולא לשקר כלל. יש חשיבות גבוהה להצהרת הבריאות ברגע שנצטרך את חברת הביטוח, למרות הצהרת הבריאות במקרה של תביעה אל מול חברת הביטוח, חברת הביטוח תחפש את כל הדרכים לא לשלם לכם את הכסף. בהנחה ויש לכם בעיות לחץ דם או שהיה לכם בעבר תציינו את זה בהצהרת בריאות, גם אם זה כבר לא כל כך רלוונטי. נצא מנקודת הנחה שלא תציינו זאת ובעתיד תמותו כתוצאה מנזק העלול להיגרם מלחץ דם גבוה חברת הביטוח לא "תעוף" על הרעיון לשלם לכם.

דבר נוסף שחשוב לבדוק טרם לקיחת המשכנתא הוא את תנאי ביטוח החיים, האם התנאים מתאימים לנו, האם אנו סובלים ממחלות שונות ומה ביטוח החיים אומר על מחלות ומצבים אלו. מה הפרמיה החודשית? יכול להיות שהפרמיה תהיה גבוהה מדי ותוריד את הכדאיות לעסקת הרכישה. יכול להיות שתבטחו את עצמכם ביטוח חיים אך לבעיה הספציפית שלכם אין שום מענה בפוליסת הביטוח. כמו כן, אנו ממליצים לעשות בדיקה טרם חתימה על חוזה רכישה!

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בדקו את הפרמיה – ביטוח חיים

לכל ביטוח יש פרמיה חודשית אותה אנו צריכים לשלם, מה שנשלם בשנה הראשונה או השנייה זה לא בהכרח מה שנשלם בשנה העשירית. לכן ההמלצה שלנו היא לבקש לוח תשלומים מלא בו מפורטים כל התשלומים שלנו עכשיו, בעוד חמש שנים ובעוד 20 שנה. דרך לוח התשלומים נוכל להשוות אל מול הצעות שונות ולמצוא את הפרמיה הטובה ביותר עבורנו.

ביטוח חיים שלא דרך הבנק – אולי האפשרות הטובה ביותר?

כאשר אנו מקבלים הצעה מהבנק לביטוח חיים אנו לרוב נקבל הצעה סבירה על פי המצב הבריאותי שלנו. נמליץ תמיד כאמור לבקש את דוח התפתחות הפרמיה ולעשות השוואה עם סוכנויות נוספות לגבי גובה הפרמיה הנוכחי וכן לגבי הפרמיה העתידית.

בד"כ ההצעה של הבנק תהיה גבוהה יותר אך עם זאת, מאחר ומדובר בסוכנות בת של הבנק, במקרה ביטוח לא תהיה להם ברירה אלא לפצות אתכם מאחר וחבות המשכנתא היא לבנק איתו הם עובדים.

ביטוח חיים – רק בליווי של המקצוענים

ביטוח חיים הוא מלאכת מחשבת של ממש, בעיקר אם מדובר בבני זוג שאחד מהם או שניהם בעלי בעיות רפואיות (או היו כאלה), מצבים כאלו יעכבו את לקיחת המשכנתא ועלולים לגרום לניירת וכאבי ראש מטעם חברות הביטוח. המומחים של "משכנתא משתלמת" נמצאים פה בשבילכם על מנת לתת לכם מענה ולהכווין אתכם אל ביטוח החיים הטוב ביותר עבורכם. מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום!

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!