אישור עקרוני למשכנתא  – מה זה בעצם אומר?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » אישור עקרוני למשכנתא  – מה זה בעצם אומר?
תוכן עניינים

הגעתם לרגע בו החלטתם שאתם מוכנים לרכוש דירה, טיילתם כבר בין מספר דירות ופרויקטים מובילים, אתם מבחינתכם סוגרים כבר אתמול – אך מה שתופס אתכם הוא עניין המימון. לפני שאנו מתחילים בהליך החתימות אנו צריכים לבדוק האם הבנקים השונים למשכנתאות מאשרים לנו את המשכנתא, נוכל לבקש מהבנק למשכנתאות אישור עקרוני. חשוב לציין שאין לראות באישור עקרוני אישור לקבלת משכנתא, האישור ניתן לטווח של 24 ימים בהם כל הנתונים אותם נתתם לבנק יאומתו ויוחלט אם אתם באמת זכאים ללקיחת משכנתא. באישור העקרוני, נמצא את המסלולים שהציע הבנק, הריביות בכל מסלול, פריסת השנים, ההחזר החודשי ההתחלתי וכמובן התניות כאלה ואחרות הקשורות לעסקה עצמה.

חשוב לזכור! תוקף האישור העקרוני הוא לחודש וחצי כאשר תוקף שמירת הריבית ל 24 ימים בלבד!

איך נבקש מהבנק אישור עקרוני למשכנתא?

יש לפנות אל הבנק (מומלץ אפילו מספר בנקים על מנת שנוכל לעמוד על המקח בבוא העת) באחת משלושת הדרכים הבאות:

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 1. שיחת טלפון – לכל בנק יש מספר טלפון ישיר, בו נוכל להתייעץ עם בנקאי משכנתאות.
 2. לגשת לסניף – ניתן לקבוע פגישה עם בנקאי המשכנתאות של הבנק ולהגיש בקשה למשכנתא. שימו לב, רוב הבנקים לא יקבלו אתכם ללא תיאום פגישה מראש.
 3. בקשה אונליין – ניתן לשלוח בחלק מאתרי הבנקים בקשה למשכנתא אונליין, למלא את הפרטים ובנקאי משכנתאות מטעם הבנק יחזור אליכם.

אילו פרטים הבנק ירצה שנמסור על מנת לקבל אישור עקרוני?

הבנק הולך להלוות לכם סכום כסף גדול מאוד ולכן הוא ירצה לא מעט פרטים אודותיכם ואודות הנכס שתרצו לקנות לפני שהוא יאשר לכם את הבקשה.

הפרטים אותם הבנק יבקש עליכם:

 • שם פרטי ושם משפחה של לוקחי המשכנתא.
 • תאריכי לידה.
 • מספר תעודת זהות של הלווים.
 • כתובת נוכחית מלאה.
 • שם הבנק בו מתנהל חשבון העו"ש שלכם.
 • מקומות עבודה ותפקיד במקום העבודה.
 • שכר הנטו שלכם, או במילים אחרות הון עצמי למשכתא.
 • וותק במקום העבודה.
 • השכלה.

הפרטים אותם הבנק יבקש אודות הנכס המבוקש:

 • כתובת מלאה
 • גוש חלקה
 • מספר חדרים
 • גודל הנכס
 • ועוד

במידה ואין לכם נכס ספציפי אותו תרצו לרכוש, תצטרכו לתאר נכס כלשהו שעונה על דרישותיכם וברגע שתמצאו נכס מסוים תצטרכו לדווח על כך לבנק ולעדכן את הבקשה העקרונית.

לאחר שהבנק יקבל את כל הפרטים הללו, הוא ישקול את הבקשה ויחליט האם לאשר את הבקשה למשכנתא או לדחות אותה. במידה והבקשה אושרה, תיאלצו להגיע אל אחד מסניפי הבנקים ולהתחיל בסקר שוק.

האישור העקרוני יהיה תקף לחודש וחצי כאשר הריביות יהיו תקפות ל 24 יום בלבד!

מה כדאי לנו לספר לבנק ומה לא?

בתהליך קבלת המשכנתא והאישור העקרוני, יש להימנע מטעויות ולספר לבנק דברים שהוא לא רוצה לדעת.

אחד הטיפים הכי גדולים שאני יכול לתת לכם הוא – תספרו לבנק רק את מה שהוא רוצה לדעת / רק את מה שהוא שואל.

אם הבנק לא שאל אתכם על הגבלה מסוימת שהייתה לכם לפני 10 שנים בחשבון – אין לכם טעם לספר לו על זה. זה עלול להשכיל אתכם ורק יקשיח את התנאים שלכם או אף עלול לגרום לדחיית הבקשה.

אבל, אם אתם מרגישים בעיה כלשהי שהבנק לא שאל עליה ויש לכם הרגשה שהיא עלול לעכב את העסקה או להכשיל אותה, תספרו על כך לבנק (מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות טרם תחליטו אם לספר או לא).

מה הלאה?

אישור עקרוני – מי יכול לקבל אישור עקרוני למשכנתא?

חשוב לציין שאתם יכולים לקחת אישור עקרוני ממספר בנקאים למשכנתאות וחברות ביטוח, אין באישור עקרוני שום התחייבות לעבוד אל מול בנק מסוים. ההמלצה שלנו היא לקחת אישור עקרוני מכמה שיותר בנקים על מנת לעשות את ההשוואה הנדרשת ולהחליט מאיזה בנק אנו נרצה לקחת משכנתא.

אישור עקרוני למשכנתא – אני מחויב לבנק?

אחת השאלות שעולות באופן קבוע בקרב אנשים המבקשים אישור עקרוני למשכנתא היא האם הם צריכים לעשות את זה בבנק אצלו הם מתכננים לקחת את המשכנתא, כאמור יכול להיות שהמשכנתא באותו בנק לא תהיה משתלמת במיוחד מה שיהפוך את המצב לפחות נעים. הסירו דאגה מליבכם, אישור עקרוני לא מחייב אתכם לשום דבר, בהנחה וקיבלתם מבנק מסוים אישור עקרוני אין זה אומר שאתם חייבים להמשיך איתו בתהליך, מעבר לזה תוכלו לבקש ממספר בנקים בו זמנית אישור עקרוני ולאחר מכן לשמוע את ההצעות הרלוונטיות ולהחליט עם מי אתם רוצים להתחיל.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אני בדרכי לבנק, מה אצטרך להביא איתי לשם אישור עקרוני למשכנתא?

על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא עליכם לפנות אל בנק למשכנתאות, חברת ביטוח או חברת יועצי משכנתאות יחד עם תעודת זהות עדכנית, לפחות 3 תלושי שכר אחרונים, פירוט עו"ש והלוואות של לפחות 3 חודשים אחרונים יחד עם שאלון פיננסי קפדני בו תשאלו על המצב המשפחתי שלכם, מקום עבודה, כמה זמן אתם נמצאים בעבודה, מה אתם עושים ומה השכר שלכם. כמו כן תצטרכו להגיע עם פרטים על הנכס אותו אתם רוצים לקנות, איפה הוא נמצא, מה השווי שלו ועוד.

כאשר אנו מדברים על אישור עקרוני אנו לרוב רואים תשובה מהירה תוך מספר ימים, כמו כן ניתנת אפשרות לעשות זאת טלפונית אל מול הבנקים מה שמזרז את התהליך.

אישור עקרוני למשכנתא הוא רק ההתחלה!

חשוב לזכור, אישור עקרוני למשכנתא הוא רק ההתחלה. כאשר אנו מדברים על שוק המשכנתאות אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש מאחר ומדובר בחתונה נוספת לטווח ארוך. האינטרס שלנו הוא לשלם כמה שפחות, לבנות משכנתא שמתאימה לצרכים שלנו באותו העת. בדיוק לשם כך תצטרכו ליווי של יועץ משכנתאות פרטי שידאג ללוות אתכם על הצד הטוב ביותר במהלך אחת הבחירות הקשות ביותר בחייכם. המומחים של משכנתא משתלמת מתמחים בפתרונות משכנתאות ונמצאים פה בכל השלבים "המעצבנים", פה על מנת להסביר לכם את כל המושגים שאתם פחות מבינים, השוואות בין המשכנתאות השונות, כמו כן בעלי כוח מיקוח אל מול הבנקים שללווה הרגיל אין.

למה אתם מחכים? חייגו עוד היום לשיחת ייעוץ!

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!