אישור עקרוני למשכנתא  – מה זה בעצם אומר?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » אישור עקרוני למשכנתא  – מה זה בעצם אומר?

תוכן עניינים

הגעתם לרגע בו החלטתם שאתם מוכנים לרכוש דירה, טיילתם כבר בין מספר דירות ופרויקטים מובילים, אתם מבחינתכם סוגרים כבר אתמול – אך מה שתופס אתכם הוא עניין המימון. לפני שאנו מתחילים בהליך החתימות אנו צריכים לבדוק האם הבנקים השונים למשכנתאות מאשרים לנו את המשכנתא, נוכל לבקש מהבנק למשכנתאות אישור עקרוני. חשוב לציין שאין לראות באישור עקרוני אישור לקבלת משכנתא, האישור ניתן לטווח של 24 ימים בהם כל הנתונים אותם נתתם לבנק יאומתו ויוחלט אם אתם באמת זכאים ללקיחת משכנתא. באישור העקרוני, נמצא את המסלולים שהציע הבנק, הריביות בכל מסלול, פריסת השנים, ההחזר החודשי ההתחלתי וכמובן התניות כאלה ואחרות הקשורות לעסקה עצמה.

חשוב לזכור! תוקף האישור העקרוני הוא לחודש וחצי כאשר תוקף שמירת הריבית ל 24 ימים בלבד!

אישור עקרוני למשכנתא – אני מחויב לבנק?

אחת השאלות שעולות באופן קבוע בקרב אנשים המבקשים אישור עקרוני למשכנתא היא האם הם צריכים לעשות את זה בבנק אצלו הם מתכננים לקחת את המשכנתא, כאמור יכול להיות שהמשכנתא באותו בנק לא תהיה משתלמת במיוחד מה שיהפוך את המצב לפחות נעים. הסירו דאגה מליבכם, אישור עקרוני לא מחייב אתכם לשום דבר, בהנחה וקיבלתם מבנק מסוים אישור עקרוני אין זה אומר שאתם חייבים להמשיך איתו בתהליך, מעבר לזה תוכלו לבקש ממספר בנקים בו זמנית אישור עקרוני ולאחר מכן לשמוע את ההצעות הרלוונטיות ולהחליט עם מי אתם רוצים להתחיל.

אני בדרכי לבנק, מה אצטרך להביא איתי לשם אישור עקרוני למשכנתא?

על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא עליכם לפנות אל בנק למשכנתאות, חברת ביטוח או חברת יועצי משכנתאות יחד עם תעודת זהות עדכנית, לפחות 3 תלושי שכר אחרונים, פירוט עו"ש והלוואות של לפחות 3 חודשים אחרונים יחד עם שאלון פיננסי קפדני בו תשאלו על המצב המשפחתי שלכם, מקום עבודה, כמה זמן אתם נמצאים בעבודה, מה אתם עושים ומה השכר שלכם. כמו כן תצטרכו להגיע עם פרטים על הנכס אותו אתם רוצים לקנות, איפה הוא נמצא, מה השווי שלו ועוד.

כאשר אנו מדברים על אישור עקרוני אנו לרוב רואים תשובה מהירה תוך מספר ימים, כמו כן ניתנת אפשרות לעשות זאת טלפונית אל מול הבנקים מה שמזרז את התהליך.

אישור עקרוני למשכנתא הוא רק ההתחלה!

חשוב לזכור, אישור עקרוני למשכנתא הוא רק ההתחלה. כאשר אנו מדברים על שוק המשכנתאות אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש מאחר ומדובר בחתונה נוספת לטווח ארוך. האינטרס שלנו הוא לשלם כמה שפחות, לבנות משכנתא שמתאימה לצרכים שלנו באותו העת. בדיוק לשם כך תצטרכו ליווי של יועץ משכנתאות פרטי שידאג ללוות אתכם על הצד הטוב ביותר במהלך אחת הבחירות הקשות ביותר בחייכם. המומחים של משכנתא משתלמת מתמחים בפתרונות משכנתאות ונמצאים פה בכל השלבים "המעצבנים", פה על מנת להסביר לכם את כל המושגים שאתם פחות מבינים, השוואות בין המשכנתאות השונות, כמו כן בעלי כוח מיקוח אל מול הבנקים שללווה הרגיל אין.

למה אתם מחכים? חייגו עוד היום לשיחת ייעוץ!

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן