ביטול מגבלת הפריים: איך זה משפיע על המשכנתאות שלנו?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » ביטול מגבלת הפריים: איך זה משפיע על המשכנתאות שלנו?
תוכן עניינים

לקראת סוף שנת 2020, ב 27.12.2020 הורה המפקח על הבנקים לבטל את המגבלות השונות על המסלולים צמודי פריים, מסלול הפריים עד היום היה רק שליש מהמשכנתא (כ-33%). מטרתה המרכזית של החלטה זו היא להוזיל משמעותית את מחירי המשכנתאות ולהנגישם בצורה קלה הרבה יותר. יחד עם זאת, עדיין לא ברור איך הבנקים למשכנתאות יתמחרו את הריביות.

ריבית פריים עד שני שלישים מסך המשכנתא

ב 9 שנים האחרונות בנק ישראל הטיל מגבלות בכל האמור לרכיב ההצמדה לריבית הפריים במשכנתאות, אשר היה מוגבל לשיעור של כ – 33% מן המשכנתא.

נכון להיום לאחר עדכון המגבלות, תהיה לנו אפשרות להגיע לשיעור מקסימלי של עד שני שליש מן המשכנתא במסלול צמוד פריים – כ66%.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תמהיל המשכנתא השכיח ביותר עד כה היה בנוי בצורה כזו – שליש מן המשכנתא ילקח בריבית קבועה, שליש ילקח בריבית משתנה כל חמש שנים צמודה למדד והשליש הנותר יהיה צמוד לפריים. השינוי מסיר את המגבלה ונותן ללווה את האפשרות לבחור שני שלישים מן תמהיל המשכנתא להחלטתו וללא שום הגבלה. החלטה זו גורמת לאנשים רבים לתהות האם זה הזמן הנכון לחשב מסלול מחדש ולמחזר את המשכנתא הקיימת שלהם.

 

מה זה למעשה הלוואה בריבית פריים?

כאשר אנחנו מדברים על ריבית פריים אנו למעשה מדברים על ריבית אשר צמודה לריבית בנק בישראל, בתוספת 1.5% וללא כל הצמדה למדד. ריבית זו היא ריבית אשר עלולה להשתנות בכל רגע נתון בהתאם לשינוי ריביות בנק ישראל. בהנחה ובמהלך השנה תעלה ריבית בנק ישראל כך גם איתה תעלה ריבית הפריים. כיום כאשר אנחנו מסתכלים על ריבית בנק ישראל היא 0.1%, אך יחד עם זאת מאחר ומשכנתא היא תהליך ארוך אשר לרוב נע בין 20-30 שנים ישנו סיכוי שריבית בנק ישראל תשתנה מספר פעמים במהלך מחזור המשכנתא.

 

בשורה ענקית, אך יחד עם זאת ישנו חסרון

למעשה מדובר בבשורה משמחת, עד לפני 10 שנים בנק ישראל לא הגביל אף אחד מלוקחי המשכנתאות במסלולי הפריים וכל אחד מן לוקחי המשכנתאות יכול לקחת כ – 100% מן המשכנתא במסלול צמוד פריים.

לאחר עליות והתייקרות של ריביות בנק ישראל החלו ההגבלות של 33% מן המשכנתא שהיום לאחר 9 שנים הן שוחררו ל66%. מדובר בבשורה משמחת עבור רוב לוקחי המשכנתאות בהווה ובעתיד.

יחד עם זאת מדובר במשכנתא עם חסרון די משמעותי – הסיכון בלקיחת משכנתא המורכבת מריבית פריים בנפח של כ – 66% היא שריבית בנק ישראל תעלה מה שיגרום לעלייה משמעותית בהחזר החודשי של המשכנתא. כמו כן, יכולות להיות גם ירידות אשר יבואו לטובתנו.

אל תמהרו – תתייעצו עוד היום עם המומחים של משכנתא משתלמת

לפני שאתם רצים ומנסים לקחת משכנתא חדשה או למחזר את המשכנתא שלכם בעצמכם,

עצרו! המומחים של משכנתא משתלמת נמצאים כאן לצידכם!

יחד איתכם נבדוק את כדאיות העסקה או מחזור המשכנתא, נבנה תמהיל משכנתא חדש אשר מותאם לכם תוך כדי ציפייה לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים במהלך השנים!

לנצל את שינוי המגבלות לטובתנו היא אפשרית, אך יחד עם זאת היא אינדיבידואלית לכל לקוח ולקוח. התקשרו אלינו עוד היום על מנת לבדוק איך אפשר לקבל משכנתא משתלמת.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!