משכנתא לזוגות צעירים – איך מתחילים?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא לזוגות צעירים – איך מתחילים?
תוכן עניינים

מזל טוב! לפני זמן מה נשבעתם בברית הנישואין, מדובר בתהליך שרק התחיל בו אתם לומדים להכיר את הפרטנר שלכם לחיים ומביאים ילד קטן לעולם. עם זאת, לא הכל ורוד ואתם מוצאים את עצמכם במירוץ אחר משכנתא לשם רכישת הדירה הראשונה שלכם. ישראל היא אחת מדינות ה OECD בה מחירי הנדל"ן נחשבים למחירים הגבוהים ביותר, מה שגורם למחשבה הרווחת שרק זוגות עם גב כלכלי רציני יכולים לרכוש דירה לבד, אך זה לא כזה מדויק. אתם לא מעוניינים להעביר את מרבית חייכם בתשלום אחר שכירויות ומעדיפים להמיר את תשלומים אלו בתשלומי משכנתא שיבטיחו לכם בסופו של דבר את הדירה המיוחלת – בדיוק לשם כך יש עבורכם משכנתא לזוגות צעירים. הישארו איתנו!

משכנתא לצעירים? ברכותינו, המדינה בצד שלכם!

כמו שכבר אמרנו בפסקת הפתיחה, המחשבה הרווחת בקרב זוגות רבים היא שאי אפשר לרכוש דירה אם אין ברשותכם גב כלכלי, שמדובר בעסקה שנמצאת על גדר חלום בלבד. אך זה לא נכון. המדינה באה לצד זוגות צעירים ומציעה עזרה בקניית הדירה הראשונה לצעירים – יכול להיות שאתם מאותם צעירים הזכאים למשכנתא בתנאים משתלמים הניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון. אנחנו כמובן מדברים על הלוואת זכאות משפחה של משרד השיכון. כמו כן, מלבד צעירים אנו רואים אוכלוסיות רבות אשר גם הן נהנות מהטבות שונות: מעוטי יכולת, רווקים לאחר גיל מסוים, נשים חד הוריות, עולים חדשים, קבוצות מיעוט ועוד.

בצד שלנו, אבל מה הם הפרמטרים?

אל תהיו סקפטיים ישר על ההתחלה, אנחנו אומרים לכם שהמדינה בצד שלכם ואנחנו פה כדי לעזור לכם לשם שינוי לקחת את כל מה שמגיע לכם! כאשר אנו מדברים על הקריטריונים של משרד הבינוי והשיכון לשם זכאות למשכנתא בתנאים מיוחדים אנו מדברים על:

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 • רווקים שעברו גיל מסוים אשר מעולם לא הייתה להם דירה(אתם כאלה? מצוין).
 • זוגות צעירים
 • על פי שנות נישואין
 • שירות צבאי או לאומי
 • חיילים המשרתים במילואים ומוגדרים כמשרת פעיל שש שנתי
 • כמות אחים ואחיות
 • ידועים בציבור
 • זוג שנרשם לנישואים ויינשא בטווח של שלושה חודשים ממועד ההרשמה לקבלת הסיוע
 • זוגות המעוניינים לרכוש דירה באזורי עדיפות לאומית א' וב'
 • תכנית 10 פלוס- מיועדת לזוגות והורים המקיימים את: ותק של 10 שנים לפחות כזוג או משפחה עם הורה יחיד, יש להם מעל שני ילדים (כולל), שוהים בארץ לפחות 10 שנים ומקבלים קצבת קיום מהמוסד לביטוח לאומי. תכנית זו יכולה להוסיף למשכנתא 132,000 שקלים.

מדובר במספר רובריקות שונות אותם בודק משרד הבינוי והשיכון ולאחר מכן הוא מעניק לכם ציון (כאשר הציון המינימלי צריך להיות 600) על מנת להיות זכאים למשכנתא בתנאים נוחים.

הניקוד נקבע על פי:

 • שנות נישואין– ככל שמספר שנות הנישואין גבוה יותר הניקוד יהיה גבוה יותר. מקבלים 30 נקודות עבור 0 שנות נישואין, 250 נקודות עבור שנת נישואין אחת ועוד 50 נקודות עבור כל שנה נוספת
 • גיל הילד הבכור, בתנאי שהוא משותף לשני בני הזוג- שיטת חישוב הנקודות זהה לחישוב בשנות הנישואין- 30 נקודות כאשר אין ילדים, 250 כאשר הילד עד גיל שנה ועוד 50 נקודות לכל שנת חיים
 • מספר ילדים- כאשר מקבלים 350 נקודות עבור ילד אחד, 500 עבור שניים, 650 עבור שלושה, 800 עבור ארבעה ומכאן ואילך כל ילד נוסף מוסיף 100 נקודות
 • מספר אחים ואחיות של בני הזוג בתנאי שהם אזרחי ישראל וגרים בה, כולל אחים חורגים ומאומצים- עד שלושה אחים עבור כל אח מקבלים 50 נקודות, עבור ארבעה אחים מקבלים 400 נקודות, עבור חמישה 600 ומכאן ואילך עבור כל אח נוסף מקבלים 50 נקודות

בנוסף, אנשים בעלי נכות מסויימת יקבלו 200 נקודות נוספות עליה: כאשר יש תעודת עיוור או לקוי ראייה לצמיתות, או כאשר יש תעודה מגורם ממשלתי (ביטוח לאומי, משרד הבריאות או משרד הביטחון) המעיד על כך שיש נכות קבועה בשיעור של 75% ומעלה, מוגבלות בניידות בשיעור זה או דרגת אי כושר יציבה בשיעור זה.

יתר על כן, אדם שזכאי לקבלת נקודות על נכותו לא יקבל פחות מ1600 נקודות, גם אם סך הנקודות הכללי שצבר עומד בפועל על פחות מכך.

 מדובר במלאכת מחשבת של ממש, אך עם זאת יש לנו ניסיון רב ואנו ממליצים לכם לבדוק יחד איתנו אם גם אתם זכאים.

חשוב לדעת שמי שהוגדר כזכאי לקבלת סיוע זכאי גם לקבל סיוע בשכר דירה עד מועד הכניסה לדירה החדשה.

לא זכאים? לא סוף העולם!

כן, תמיד כיף להרגיש שאנחנו "זכאים" למשהו, אך גם אם לא – לא קרה כלום. כיום בשוק המשכנתאות קיימות עשרות פתרונות עבור זוגות צעירים אשר אינם מחזיקים בהון עצמי גדול במיוחד לשם רכישת דירה, כגון הלוואות משלימות, הלוואות נדוניה וכד'. אנו במשכנתא משתלמת מומחים במציאת פתרונות לזוגות צעירים בעלי הון עצמי נמוך ומוצאים יחד איתם את המשכנתא הטובה ביותר עבורם – זו שתדע לשרת אותם בטווח הקרוב והרחוק.

למה אתם מחכים? הרימו אלינו שיחה ונבדוק את זכאותכם!

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!