משכנתא לתושבי חוץ

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא לתושבי חוץ
תוכן עניינים

בעשור האחרון אנו רואים עליה מתמדת בהשקעה בינלאומית בנכסים בארץ ישראל, אחד הגורמים המרכזיים שגרמו לעלייה זו היא עלייה מתמדת של שוק הנדל"ן שמלווה בתשואות גבוהות ויפות במיוחד. סיבה נוספת להשקעות נדלן בארץ היא הסיבה האידיאלית שנמצאת בכל לב יהודי והיא רכישת דירה בארץ הקודש, יש אנשים רבים בחו"ל אשר רוכשים דירה בישראל שתהיה להם לעת הצורך, בהנחה וירצו לעבור בעתיד, איירביאנבי או דירה לחופשות, בנוסף יש כאלו הרוכשים דירה לקרוביהם אשר נמצאים כבר בארץ.

על פי חוק – מי הוא תושב חוץ?

על פי הגדרה המעוגנת בחוק, תושבי חוץ הם אנשים אשר מרכז חייהם מנוהל במדינה שהיא לא מדינת ישראל. למעשה כל אדם שנמצא מחוץ לישראל לתקופה שעולה על 183 ימים בשנה(למשך כ-שנתיים) נחשב תושב חוץ.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

תהליך לקיחת משכנתא לתושבי חוץ

לקיחת משכנתא לתושב פנים היא פרוצדורה שלפעמים עושה רושם שלא תיגמר לעולם, תהליך לקיחת משכנתא לתושב חוץ הוא סיפור אחר לגמרי. מדובר בתהליך ארוך ומייגע, מאחר וצריך לבדוק הכנסות אשר מגיעות מחו"ל, לאמת דברים אל מול גופים פיננסים שלא נמצאים בארץ ולעבוד אל מול רשויות המס בארץ הרוכש. עם זאת, הבנקים רואים בתושבי חוץ המעוניינים להשקיע בארץ ישראל כ-אנשים אמינים במיוחד, ונותנת להם משכנתא שעלולה להגיע עד ל-50% מימון, מאחר ורוב משקיעים אלו בעלי דירות משלהם ועוגן כלכלי.

תושבי חוץ דומה לתושבים מקומיים יכולים לקחת משכנתאות באיזה תנאים ומסלולים שיבחרו, יוכלו תושבי החוץ לבחור בריבית צמודה, ריבית שקלית, ריבית משתנה. בנוסף פתוחה בפניהם אפשרות שלא פתוחה לתושבים מקומיים והיא לקיחת משכנתא בהתאם למט"ח – אפשרות נהדרת למשכנתא לתושבי חוץ, משכנתא זזה בהתאם לערך המטבע שלהם.

 

איפה ניתן להגיש את הבקשה?

מאחר ומדובר בתושבי חוץ מערך הבנקים בישראל הקים מערך סניפים בו ינתנו שירות משכנתאות לתושבי חוץ, מטעמי נוחות ניתן להגיש את הבקשה גם מארץ המוצא של הלקוח אך עליו להיות בארץ לשם חתימת מסמכי המשכנתא. מדובר בפרוצדורה לא קטנה שמלווה במספר גבוה של נהלים, מסמכים, ניירות ובעיקר מפח נפש. אנו ממליצים לכם להיעזר ביועץ משכנתאות מקצועי שיעזור לכם לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר.

 

משכנתא לתושבי חוץ הינה משכנתא הניתנת לאלו שאינם אזרחי ישראל או ישראלים בעלי אזרחות נוספת המעוניינים לרכוש נכס בישראל, על מנת להיחשב לתושב חוץ על הלווים להציג דרכון זר לבנק, תהליך קבלת המשכנתא במקרים אלו יכול להיות ארוך ומעיק שכן יש צורך בהצגת מסמכי הכנסה, התנהלות חשבון עו"ש של הלווים ועל מנת להגישם לבנק יש צורך הכרחי לתרגם אותם לעברית ולנתח אותם בצורה כלכלית.

ב"משכנתא משתלמת" תוכלו למצוא ייעוץ מקצועי והדרכה צמודה לאורך כל תהליך הבקשה והקבלה של משכנתא מסוג זה, כולל קשר צמוד לבנק, תרגום המסמכים והגשתם לבנק בצורה המסודרת ביותר.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!