משכנתא במושע

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא במושע
תוכן עניינים

כאשר אנו מדברים על משכנתא במושע אנו מדברים על מצב בו אין לנו אפשרות לדעת, או לחילופין אין חלוקה ברורה לחלק של בעל הנכס. מצב זה יקרה לרוב כאשר יהיה מדובר בנכס אשר שייך למספר אנשים ואין בו אף הגדרה על הטריטוריה לכל אחד מהשותפים.

מה זה בעצם מושע?

על מנת להסביר בצורה הטובה ביותר מה הוא מושע, נקח לדוגמא בניין מגורים ישן. בבניין המגורים גרים מספר משפחות, הדירות של כל הדיירים רשומות אך ורק רישום בטאבו כגוש וחלקה. עם זאת, אין רישום ספציפי של תתי חלקות. במילים אחרות ניתן להגיד שאי אפשר להגיד האם יש לדייר בעלות על הנכס.

מושע היא בעצם בעלות משותפת על קרקע, כאשר יש מספר בעלים בנכס מקרקעין. כל אחד מבין השותפים רשום בטאבו אך אין שטח מוגדר ביניהם בטאבו. לרוב השטחים ביניהם יוסדרו באמצעות הסכם.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משכנתא במושע – לא הדרך האידיאלית למשכנתא

משכנתא במושע נחשבת לבעייתית ביותר, מאחר ואין אסמכתא ו/או כל זיהוי משפטי לנכס – רישום בטאבו, תשריטים ותכנונים תומכים בנכס מרבית הבנקים לא יכולים לדעת בוודאות שמדובר בנכס ששייך למבקש המשכנתא. לא רק הבנק, גם שמאי כאשר נחשף למשכנתא במושע ללא כל זיהוי משפטי לנכס אפילו לא ידיר רגליו לבצע הערכה.

למעשה, משכנתא במושע היא מלאכת מחשבת של ממש ויוצרת בעיות אצל אנשים רבים בעת לקיחת המשכנתא, בנקים רבים מעמיסים בעיות ובקשות כאשר הלקוח נשאר שבוי ואובד עצות.

משכנתא במושע – מלאכת מחשבת של ממש

כאשר אנו מדברים על משכנתא במושע אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, מדובר בתחום אפור במיוחד ותצטרכו ליווי מקצועי. אחת הבעיות המרכזיות של דירות במושע הוא הסירוב בעת לקיחת משכנתא, הבנק הוא עסק לכל דבר וברגע שהוא נותן משכנתא הוא מתייחס לזה ברצינות רבה ולוקח את משני הזהירות שלו. משכנתא במושע מורידה את ערך הנכס משמעותית ביחס לאותה דירה באותו איזור אשר לא נחשבת למושע. כאשר אנו לוקחים משכנתא במושע עלינו לאמוד את כל הסיכונים האפשריים – סיכונים כלכליים, אפשרות עתידית של השתלטות של שכן על איזור בבעלותנו. הנורא מכל: אין שום דרך לאכוף זאת בצורה חוקית.

משכנתא במושע – אתם צריכים את המומחים של משכנתא משתלמת

כמו שכבר הצלחתם להבין מושע ומשכנתא במושע הוא מצב לא נעים בכלל אשר עלול לגרום לבעיות עתידיות רבות. בדיוק לשם כך אתם צריכים את המומחים של משכנתא משתלמת, אנו נעזור לכם לאמוד את רמת הכדאיות של העסקה, להכווין, לייעץ ולייצג אתכם בצורה הטובה ביותר אל מול הגופים הבנקאיים במטרה להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, כוס קפה ועוגה אישית עלינו. למה אתם מחכים?

 

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!