משכנתא לדירות מכונס נכסים

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא לדירות מכונס נכסים
תוכן עניינים

לקיחת משכנתא לדירות מכונס נכסים יכולה להיות אחת העסקאות המשתלמות שתעשו בחיים שלכם, אך עם זאת מדובר בעסקה לא פשוטה במיוחד ומלאת סיכונים.

בגדול, לא כזה קשה להתלהב מרכישת דירה אצל כונס נכסים, כולנו מחפשים מציאות – אז אם זו יכולה להיות דירה במחיר מציאה אז למה לא בעצם?

מאחר ומדובר בדירה מכונס נכסים כולנו בטוחים שהמחיר הוא מציאה לכל הדעות, לפעמים גם בלי סקר שוק קודם לפני – לפעמים המחיר הוא לא כל כך רחוק מהמציאות ועולה יחד עם כמות המתעניינים חזרה אל מחיר המקור (בסופו של יום המטרה היא להרוויח כסף לא ככה?).

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רכישת דירה מכונס נכסים כמו גם משכנתא לדירה מכונס נכסים היא בעלת סיכונים רבים – כלכליים, משפטיים ועוד. המומחים של משכנתא משתלמת כאן על מנת לענות לכם על כל השאלות הרלוונטיות. הישארו איתנו!

אפשר למצוא מציאות רבות, עם זאת הסיכונים לא מאחרים לבוא

כאשר אנחנו מדברים על רכישת נדלן מכונס נכסים ברוב המקרים אנו מדברים על מציאות ממש, דירות כאלו שרוב הסיכויים שלא היינו מצליחים לקנות אותם לולא היה דד ליין לרכישתם וערכם היה יורד.

למעשה, אין שום בעיה בכל האמור לרכישת נכסים מכונס נכסים, אך עם זאת אנו צריכים להבין שמדובר בתחום המצריך מעט ידע והכוונה מאחר ויש מספר סיכונים:

  1. הנכס לא שלכם, עד שהוא שלכם (אם יהיה) – למעשה, כונס הנכסים הוא רק דמות האמונה על תהליך מכירת הדירה, אך אין בחתימת חוזה מולו אישור סופי לרכישת הדירה. הסמכות למסירת הנכס לידי הבעלים החדשים נמצאים בידיו של ראש ההוצאה לפועל. כך שגם אם זכיתם במכרז על הדירה עדיין יש סיכוי סביר שבגלל בירוקרטיה הדירה עדיין לא תמסר לידיים חדשות ואוהבות.
  2. תגידו שלום ל-10% ממחיר הדירה – על מנת לבצע סינון ולא לבזבז יותר מדי זמן רוצים לראות הכונסים דמי רצינות ויכולת כלכלית, בדיוק לשם כך תצטרכו להפקיד לפחות כ-10% מסכום הדירה אשר ישכבו בצד עד לרגע סיום המכרז. לפעמים זמן זה יכול להיות ארוך במיוחד ואתם תצטרכו במהלך הזמן הזה כסף נזיל. כמו כן, מגביל את כמות המכרזים אליהם תוכלו להצטרף.
  3. הדירה נמכרת AS IS – כאשר אנחנו מדברים על עסקאות נדלן רגילות חלה חובה על המוכר בין אם זה מתווך, יזם או איש פרטי לדווח על הנכס בשקיפות מלאה עד הפרטים הקטנים. המצב מעט שונה כאשר אתם קונים את הנכס מכונס נכסים אשר מייצג את הדירה אל מול הוצאה לפועל. יכול להיות שתמצאו את עצמכם קונים נכס אשר שווי נמוך משמעותית מערך הרכישה שלו מה שיכול להוות עבורכם בעיה בעת לקיחת משכנתא.
  4. מפרט הדירה – סביר מאוד להיות שבמהלך השנים בוצעו שינוים רבים בדירה, כדאי מאוד לבדוק אם הם נרשמו ואושרו. אף אחד מאיתנו לא רוצה לקנות דירת גן 200 מטר עם מרפסת שמש ולגלות שבפועל הוא רשום על דירת 50 מטר ללא מרפסת.
  5. הבעלים יכול להתעורר בכל רגע – למעשה, מדובר באחד המכשולים הגדולים ביותר. ממש כמו הטלת וטו שנוחתת עלינו ברגע אחד מטעם בעלי הנכס. בכל רגע נתון יכול בעל הנכס להסדיר את כל החובות ועניינו אל מול הנושים השונים, במקרה הזה אתה יכול להיתקע עם משכנתא אך ללא הנכס.

אם כבר לעבור את התהליך שיהיה עם המקצוענים של משכנתא משתלמת

למעשה לקיחת משכנתא לקניית דירה מכונס נכסים דומה ואף זהה ללקיחת משכנתא רגילה. ההבדל היחידי הוא החסרונות עליהם דיברנו והבעיות הבירוקרטיות איתן אנו עלולים להיתקל במהלך הדרך. וודאו כי אתם מקבלים צו מינוי כונס לעסקה!

המומחים של משכנתא משתלמת מתמחים במתן פתרונות משכנתא לדירות מכונס נכסים, כמו כן בעלי ידע והבנה בכל האמור לרכישת דירה מכונס נכסים. יחד איתנו תוכלו לנוח בדרך לדירה החדשה שלכם.

אנחנו מזמינים אתכם לשיחה עוד היום, כוס קפה עלינו!

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!