הלוואות נדוניה

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » הלוואות נדוניה
תוכן עניינים

סיפור רקע – מה זה בעצם משכנתא נדוניה?

זוגות צעירים רבים מעוניינים לרכוש את דירתם הראשונה, אך עם עלייה מתמדת במחירי הדירות אין באפשרותם להביא כ – 25% מערך הדירה אותה הם רוצים לרכוש. למעשה אחוז המימון המרבי אותו יוכלו להשיג במשכנתא לפי בנק ישראל הוא בגובה 75% מערך הדירה. מיותר לציין שגם בהנחה ויגיעו ל25% הבנק לאו דווקא יאשר את בקשת המשכנתא שלהם, בהתאם לפרמטרים וקריטריונים אותו מציב, במקרה זה יצטרכו בני הזוג להגיע אל 30-35% מערך הדירה לבדם על מנת להגיש בקשה חוזרת למשכנתא.

אפשר להמשיך לדבר שנים באחוזים, אבל איך משיגים את הכסף?

כמו שכבר אמרנו, זוגות רבים לא יכולים לממן או להגיע לבדם לסכום של 25% מערך הדירה ויותר. סוג הלוואות נפוץ בתחום הזה הוא הלוואות נדוניה. בהנחה והוריהם של הזוג הצעיר מחזיקים דירה משלהם אשר סיימו לשלם עליה את המשכנתא במלואה והם מעוניינים לסייע יוכלו ההורים לסייע בעזרת משכנתא נדוניה. באמצעות משכנתא נדוניה יש להורים אפשרות לסייע בהשגת המימון ההתחלתי לבני הזוג דרך משכון הדירה הקיימת שלהם. נפשט זאת עבורכם, בהנחה וזוג ירצה לקנות דירה בעלות של מיליון וחצי שקלים, יוכל הזוג לקחת משכנתא של מיליון שקלים אך עם זאת יצטרך להביא הון התחלתי של כ-חצי מיליון שקל. בהנחה ואין לבני הזוג אפשרות להביא את ההון העצמי הזה יוכלו ההורים למשכן את הדירה שלהם ובכך לעזור לזוג הצעיר לרכוש את הדירה שלהם. אפשרות נוספת היא גם פתיחת כל החסכונות של הזוג הצעיר יחד עם ההון האישי על מנת להגיע אל הסכום, בהנחה ולא הגיעו יוכלו גם במקרה הזה למשכן את דירת ההורים אך בסכום נמוך יותר משמעותית.

דברים שעלינו להבין לפני שאנחנו לוקחים משכנתא נדוניה:

1. לא יכולים להחזיר , לא לוקחים – מאחר ומדובר במשכון שתי דירות, הסיכון הולך וגדל, עלינו לעשות עם עצמנו בדק בית ולשאול את עצמנו האם נוכל להחזיר את המימון ולעמוד בהחזר החודשי מבלי להגיע לבעיות אשר יכולות לפגוע בבית ההורים שלנו ובביתנו החדש.
2. בהנחה ולא נעמוד בתנאי המשכנתא העיקול יהיה גם על הבית של ההורים

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנו ממליצים לכם לא לחכות יותר מדי ולהתייעץ יחד עם בעל מקצוע בכל האמור לעיל, משכנתא היא מלאכת מחשבת של ממש. משכנתא נדוניה הניתנת על ידי בני המשפחה היא אחת כזו שיכולה לגרום לריבים בתוך המשפחה ואף לבעיות כלכליות רבות. עזרו לנו לעזור לכם.

לסיכום:

כיום, תקנות בנק ישראל מחייבות תשלום של מינימום 25% מערך הנכס לפני קבלת המשכנתא, זוגות רבים אינם עומדים בנטל גיוס אשראי זה ולעיתים נאלצים להיעזר בהוריהם, הלוואת נדוניה היא בעצם הלוואה שנוטלים ההורים בשעבוד הנכס אשר בבעלותם לטובת מתן עזרה לילדיהם בדרך לרכישת בית חלומותיהם, כלומר ההורים משעבדים את הנכס שלהם ולוקחים הלוואת משכנתא על מנת להעביר אותה לבן/בת שלהם כדי לעזור להם במידה ואין להם מספיק כסף כדי להשלים את העסקה.

בעת הגשת הבקשה של ההורים יש לבדוק האם כושר ההחזר שלהם מתאים לגובה ההלוואה וכן כדאי לבדוק נתונים נוספים שעלולים לצוף ולהפריע במהלך התהליך עצמו עד לכדי דחיית הבקשה, ב"משכנתא משתלמת" מיטב הכלכלנים שלנו ילוו אתכם יד ביד ויפרסו בפניכם קשת רחבה של אופציות ואפשרויות העומדות בפניכם על מנת לקבל את המשכנתא המשתלמת ביותר, וע"י כך לעזור לילדכם להקים בית בארץ ישראל.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!