דחיית תשלומי משכנתא – האם מדובר בהליך כדאי?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » דחיית תשלומי משכנתא – האם מדובר בהליך כדאי?
תוכן עניינים

דחיית תשלומי משכנתאאם הגעתם לפה סביר להניח שגם אתם שמעתם על האפשרות של דחיית תשלומי המשכנתאות, יחד עם פרוץ מגפת הקורונה והמשבר הבינלאומי הבורסות בעולם התחילו לצנוח משמעותית, בתחילת המגפה בחודש שלישי פירסמו כל הבנקים בישראל את האפשרות לדחות את תשלומי המשכנתאות. האם מדובר בהליך כדאי? למי זה מתאים? ולמה אתם צריכים ייעוץ משכנתא מקצועי?

זה הזמן לשנות את החשיבה – הבנק לא מחלק מתנות

חשוב לנו להבין שהבנק לא מחלק מתנות, בטח לא בחינם. למעשה, לא מדובר במשהו תקדימי מטעם הבנקים מאחר ואפשרות זו הייתה קיימת כמעט תמיד. ברוב הבנקים יש אפשרות של דחיית תשלומי משכנתא לפחות פעם אחת במהלך חיי המשכנתא באמצעות גרייס חלקי או מלא. מטרתה של דחיית משכנתא היא להיות הפלסטר במקרה בו אנו לא יכולים להתמודד עם ההחזר החודשי יחד עם הוצאות נוספות שלנו.
החלטנו יחד איתכם לסקור את חוק הקפאת משכנתא על מנת שתבינו את כל היתרונות והחסרונות של חוק זה, לא מדובר במתנה מהבנק אלא בפעולה אשר יכולה לעלות לכם בעשרות אלפי שקלים תוספת למשכנתא הקיימת תוך כדי הארכה של תקופת חיי המשכנתא.

מצבים שונים של דחייה והשלכותיו

כאשר אנחנו מדברים על דחית משכנתא יש 2 סוגים עיקריים: דחייה חלקית ודחייה מלאה, כאשר לכל אחד יש את ההשלכות שלו.
דחייה חלקית – כאשר אנחנו מדברים על דחייה חלקית אנו מדברים על מצב שאנו משלמים את תשלומי הריבית אך דוחים את תשלומי הקרן החודשיים, הקרן תדחה לפרק זמן של עד 4 חודשים, הקרן שלא שולמה תפרס על פי התקופה של המשכנתא ותגרום להחזר הכספי לעלות מעט.
דחייה מלאה – מצב של דחייה מלאה הוא מצב בו דוחים לתקופה את כל תשלומי הקרן והריבית, כאשר בסוף הדחייה המשכנתא נפרסת שוב על גבי אותה תקופת זמן וגורמת למצב של החזר כספי גבוה הרבה יותר.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שוקלים לדחות משכנתא? אולי כדאי שתשקלו דברים אחרים קודם.

1. מדובר בגל ראשון, נסו לחשוב לטווח הרחוק מה יקרה בעוד שנה או שנתיים כאשר תזדקקו לדחיית משכנתא יותר מהיום ולא תוכלו לממש את האפשרות הזו, אל תהיו קלים על ההדק.
2. האפשרות של דחיית משכנתא קורצת לכולם, אך הרבה מאיתנו יכולים לעמוד בתשלומי המשכנתא מבלי שיחזרו בחודשים הקרובים – אל תמהרו, הזול הוא היקר.
3. בדקו אם יש ברשותכם חסכונות אותם תוכלו לפרק לשם המשך תשלום המשכנתא, יכול להיות שזה הזמן להשתמש בחסכונות מסוימים שלנו לשם תשלום המשכנתאות, זה הפיתרון הזול ביותר עבורנו – עלינו לחשוב לטווח הארוך.
4. הלוואה על חשבון קופות גמל או קרני השתלמות – זוהי גם אפשרות מעניינת בה הריביות אותם תצטרכו לשלם יהיו נמוכים משמעותית, כך תוכלו לשלם את החזר המשכנתא החודשי ולשלם פחות מאשר במצב של דחייה חלקית או מלאה.

הקפאת משכנתא – איך עושים זאת?

על מנת להקפיא את המשכנתא יש לפנות אל המוקד של הבנק או לחילופין למלא טפסים ייעודים הניתנים אונליין מטעם הבנקים.

אל תמהרו לבצע דחיית משכנתא – דברו עם המומחים של משכנתא משתלמת
לפני שאתם עושים דחיית משכנתא, חכו רגע! התייעצו מעט עם היועצים של משכנתא משתלמת, יכול להיות שנמצא יחד מספר חלופות אשר יגרמו לכם לחסוך כסף ולשלם את ההחזר החודשי ללא דחייה. תהיו חייבים בכל זאת דחייה? אנו נהיה פה עבורכם על מנת לתת לכם את הכיוון הראשוני בדרך ביצוע הפעולה.

אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות
אבי יוסופוב - יועץ משכנתאות

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". בעל 2 תארים אקדמאיים וניסיון של למעלה מ- 12 שנים כיועץ משכנתאות. אבי הגיע מתוך המערכת הבנקאית, ועד היום ניהל מעל 4000 משכנתאות במרוצת השנים. אבי מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת
כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!