מה צריך בשביל לקחת משכנתא, מה חשוב ומה פחות?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה צריך בשביל לקחת משכנתא, מה חשוב ומה פחות?

תוכן עניינים

אתם לא הראשונים שנמצאים בסיטואציה הזו, אתם לפני רכישת דירה חדשה ואתם שואלים את עצמכם האם זה הזמן לקחת משכנתא או שמא עדיף שנחכה למועד אחר, בין אם זה מדובר בהון אישי מועט או שמא עדיף לחכות שהריביות ירדו קצת ונתפוס את המשכנתא האטרקטיבית עבורנו. במאמר זה נלמד מה זה משכנתא, איזו משכנתא לקחת בהתאם להון שלנו ואיזה שירות יכול לעזור לנו לחסוך את כל זה? הישארו איתנו.

מה זה בעצם משכנתא?

משכנתא היא הלוואה אשר ניתנת לרוב לשם רכישת דירה, אין זה משנה אם מדובר בדירה להשקעה, נכס ראשון שלכם או דירה שלישית. ניתן לקבל משכנתא גם במקרים נוספים הקשורים לנכס שלכם, אם תרצו לבצע שיפוץ בנכס שלכם, להרחיבו, להשקיע בנכס נוסף ועוד. כאשר אנו משווים משכנתא להלוואות אחרות אשר נותנות הבנקים אנו רואים שמה שמאפיין את המשכנתא זה ריביות נמוכות במיוחד אך לטווח ארוך במיוחד. לאחר מספר שנים שתסיימו לשלם על המשכנתא שלכם הדירה רשמית בבעלותכם.

מה הם התנאים לקבלת משכנתא בתנאים נוחים?

פגישת משכנתאות עם הבנק זה כמו פגישת תיאום ציפיות עם בת הזוג החדשה – רק שהפעם, חשוב שיהיה שם מישהו עבורך. כאשר אנו מדברים על משכנתא אנו מדברים על הלוואה לכל דבר, התחייבות לפרק זמן ארוך על מנת לרכוש דירה. לכן, לפני שהבנק נותן משכנתא ללווה הוא צריך לבדוק בצורה קפדנית דקדקנית מי הוא הלווה והאם הוא זכאי לקבל משכנתא בתנאים נוחים. גם במקרה שהבנק מאשר ללווה לקחת משכנתא, דואג הבנק לשעבד את הנכס אל הבנק עד לפירעון התשלומים על מנת לכסת"ח את עצמו. יש מספר תנאים לקבלת משכנתא בתנאים נוחים, זה כמובן משתנה מתאגיד לתאגיד ובהתאם לרמת ההכנסה וההון העצמי של מבקש המשכנתא. אנו ממליצים לכם להיעזר במומחים של משכנתא משתלמת על מנת לבדוק יחד איתכם את זכאותכם למשכנתא.

שווי הדירה – שמאי מטעם הבנק

בהנחה ויחליט הבנק שיש לכם מספיק הון עצמי על מנת לקבל מימון של עד כ – 50% לכל היותר למשכנתא שנייה כלומר לדירה להשקעה ובמשכנתא ראשונה עד כ-75%, תצטרכו לעבור שלב נוסף בתהליך והוא תהליך שמאות. הבנק יתן לכם אפשרות ליצור קשר עם מספר שמאים שעובדים יחד איתו, העלות כמובן תהיה עליכם אך "בסבסוד" מטעם הבנק. המימון נקבע בסופו של יום לפי מחיר הדירה שיקבע השמאי ולא לפי מחיר הדירה בחוזה הרכישה. לצורך העניין, עלותה של הדירה החדשה אליה תרצו להכנס היא מיליון וחצי, עם זאת קבע השמאי שהדירה תוערך בכ-מיליון מאתיים. המשכנתא תלקח על סמך הערכה של השמאי. במקרים רבים לא תוכלו להגיע אל הסכום הנדרש לכם במלואו.

עם זאת, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות אשר ידע לעמוד מול הבנקים איתן ולהוציא עבורכם את המימון הטוב ביותר שתצליחו להשיג בעזרת ניסיון, היכרות עם שוק המשכנתאות וכוח מיקוח.

 

 

 

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן