מה זה משכנתא בלון והאם יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם איתה?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה זה משכנתא בלון והאם יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם איתה?

אם אתם עומדים בפני רכישה של נכס חדש אתם קרוב לוודאי בודקים את מקורות המימון שיש ברשותכם על מנת שתוכלו להמציא את הסכום הנדרש כדי לסגור את העסקה. סביר להניח שאתם מתייעצים עם חברים ובני משפחה, מבררים ברשת ובודקים מה האלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

אם במהלך החיפושים נתקלת במונח משכנתא בלון, אנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין האם היא באמת רלוונטית עבורכם, ובמידה וכן, כיצד תוודאו שאתם לוקחים אותה בתנאים הטובים ביותר.

לפני הכול נבין מה זה משכנתא בלון.

אתם עומדים בפני רכישת נכס כדי לשפר דיור, יש בידכם רק את הנכס הנוכחי שעדיין לא נמכר ואין לכם הון עצמי נוסף, אם המשכנתא הקיימת אינה תופסת 50% משווי הנכס הקיים ניתן לקבל הלוואת בלון כדי לשלם למוכר של הנכס החדש שתיפרע כשאתם תמכרו את הבית הקיים שלכם.

למעשה אתם לוקחים משכנתא בלון שהיא הלוואה לזמן קצר, וברגע שאתם מממשים את המכירה של הנכס הקיים ומקבלים את הכסף, אתם למעשה פורעים את המשכנתא. בניגוד למשכנתא רגילה בה אנחנו מדברים על מסלולים של עשרות שנים קדימה, משכנתא בלון היא משכנתא שיש לקחת רק כאשר אתם יודעים בוודאות כי בסיום המועד הקצר תצליחו להעמיד לרשותכם את כל הסכום הנדרש ממכירת הנכס הקיים.

אף על פי שמדובר במשכנתא בלון, מכיוון שמדובר בהלוואה לטווח קצר נשמעת לכם על הנייר ״קלה״ יותר, אין להקל בשום אופן ראש בתנאים במו״מ שמנהלים עם הבנק. על מנת להבטיח את עתידכם ואת היכולת שלכם להחזיר בוודאות את המשכנתא, חשוב מאוד להתייעץ מראש עם יועצי משכנתאות שיכולו לשבת ולנתח אתכם את כל הנתונים הדרושים.

רק לאחר שתהיה בידכם תכנית פעולה ראשונית, מומלץ שתיגשו בעזרת היועץ יחדיו אל הבנק ותנהלו את המשא ומתן שישיג לכם את התנאים הטובים ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן