מה ההבדלים בין יועצי משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה ההבדלים בין יועצי משכנתאות?

מזל טוב! אתם עומדים לרכוש את הדירה הראשונה שלכם. אין זה משנה אם מדובר בדירה ראשונה או שנייה, כאשר אנו מדברים על לקיחת משכנתא עולות בפנינו אסוציאציות כמו "התחייבות לכל החיים", "חתונה קתולית" ורבות נוספות. על מנת להקליל את הדרמה ולהנות ממשכנתא בתנאים נוחים נצטרך את עזרתם של יועצי המשכנתאות. אם תשאלו את הוריכם, לפני כ – 40 שנה לא ידעו מה זה יועץ משכנתאות. זוגות צעירים נהרו אל הבנקים, קיבלו הצעה לכל החיים והתחייבו אליה. כמובן היה "מומחה" מטעם הבנק שמטרתו היה למצוא את המסלול הטוב ביותר עבור הלקוח. אל לנו לשכוח שמדובר בעצם בעובד מטעם הבנק, כך שהדעה שלו מוטעית. מי הם יועצי משכנתאות, מה ההבדלים בניהם ואיך אנו בוחרים יועץ משכנתאות? הישארו איתנו.

מי אתם יועצי משכנתאות?

יועץ משכנתאות הוא אדם פרטי ו/או חברה המספקים שירותי ייעוץ משכנתאות, על החברה להכיר את עולם המשכנתאות בצורה הטובה ביותר, לדעת את מסלולי המשכנתא השונים, לדעת לנהל את המשכנתא בהתאם להון הפרטי והעתידי של הלקוח. בין תפקידיו של יועץ המשכנתאות: למצוא עבורכם משכנתא בריבית נמוכה, לאמוד את העסקאות שקיבלתם ולהחליט אם מתאימות עבורכם, לנהל שיח אל מול הבנקים ולהתמקח מולם על מנת להשיג תנאים טובים יותר, ליצור עבורכם תמהיל משכנתא שילווה אתכם לאורך התקופה וכמובן להיות שם עבורכם לאחר כל התקופה.

 

הבדלים בין יועצי משכנתאות שונים

כאשר אנו מדברים על שוק יועצי המשכנתאות אנו מחלקים אותו ל – 2 סוגים: יועץ משכנתאות בנקאי מטעם הגוף המלווה, או יועץ משכנתאות פרטי מטעמכם. כיום בישראל אין חוק המחייב לקיחת יועץ משכנתאות פרטי ומדובר בהמלצה, לכן אנשים רבים מעדיפים לחסוך את הכסף ולגשת ישר אל יועץ משכנתאות מטעם הבנק. מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם ומה חשוב לנו לדעת?

 

יועצי משכנתאות בנקאיים

כאשר אנו מדברים על יועצי משכנתאות בנקאיים עלינו להבין שמדובר בסופו של יום בעובדים של הבנק, המטרה שלהם היא לייצג את הבנק מול הלקוח, לדאוג לרווחיות הבנק וכמובן לבונוסים האישים שלהם, יועצי משכנתאות בנקאיים יודעים על המסלולים והריביות הניתנים בבנק שלהם בלבד לכן לא יוכלו לעזור לכם מעבר, הם לא בונים תוכנית ללקוח של החזר לאורך תקופה בהתאם להון שלו אלא עובדים לפי מחשבונים של הבנק.

 

יועצי משכנתאות פרטים

שונה מיועץ משכנתא בנקאי, יועץ משכנתא פרטי מייצג את הלקוח מול הבנק, ליועץ הזה לא אכפת מרווחיות הבנק ומעמלות הניתנות לו מטעם הבנק מאחר והוא מקבל תשלום מכם – מה שהופך אותו למומחה שמחפש את רווחיות הלקוח. יועץ משכנתאות פרטי יכיר את כל המסלולים והאפיקים האפשריים ללקיחת משכנתא מאחר והוא לא מוגבל לגוף או לתאגיד אחד,  בנוסף יועץ משכנתא הוא גם בעל כוח מיקוח שאין ללווה הרגיל מאחר והוא עובד אל מול גופים בנקאיים והאינטרס שלהם שיפנה אליהם את לקוחותיו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן