ייעוץ משכנתאות – שוק ללא פיקוח

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » ייעוץ משכנתאות – שוק ללא פיקוח

תוכן עניינים

כאשר אנחנו מדברים על ייעוץ משכנתאות אנו מדברים על האפשרות לחסוך בין עשרות עד מאות אלפי שקלים לנוטלי המשכנתא, אך עם זאת התחום עדיין לא מפוקח ומוסדר וטרם נכתבה רגולציה בתחום. במאמר זה נסקור את עולם יועצי המשכנתאות, את הפיקוח הנוכחי על התחום ועל נקודת אור אחת.

לפני שאנחנו מתחילים – מה זה בעצם יועץ משכנתאות?

תפקידו של יועץ המשכנתאות הוא מורכב וכולל בין היתר: הבנת העסקה אליה רוצה להיכנס הלקוח תוך כדי ניתוח כדאיות עכשווית ועתידית, בהתאם למצבו הפיננסי ולא כ"עסקה נדל"נית". בין היתר יועץ משכנתאות מיומן יבנה עבורכם תמהיל משכנתא מדויק המורכב בהתאם לפרופיל הכלכלי שלכם והעדפות שציינתם בפניו, כמו כן יועץ משכנתאות איכותי הוא בעל כוח מיקוח אל מול הבנקים, בעל ניסיון ויכול להשיג עבורכם ריביות שאתם רק הייתם יכולים לחלום עליהם.

בסופו של יום, יועץ משכנתא ידאג ללוות אתכם לאורך כל התהליך, מהסברה בגובה העיניים של מושגים שונים, דרך ניהול תקציבי ועד בדיקת כדאיות מחזור משכנתא לאחר מספר שנים בהתאם למצבכם הכלכלי, למעשה יועץ משכנתאות תמיד נמצא פה בשבילכם, האינטרס שלכם הוא האינטרס שלו.

ייעוץ משכנתאות – אין פיקוח

כיום בשוק ייעוץ המשכנתאות אין פיקוח, אין שום תנאי סף לעיסוק במקצוע, אין כללי אתיקה ברורים ואין גוף / תאגיד הבודק את עברם הפלילי של אנשים המעוניינים לעסוק במקצוע. מאחר ואין צורך ברישיון או אפילו קורס כזה או אחר, אנו מגלים ששוק היעוץ מוצף ביועצים לא מיומנים, לא מנוסים שה"יתרון" היחיד שלהם הוא ששכר הטרחה שהם גובים הוא נמוך משמעותית וזאת על מנת לצבור לקוחות.

מטבע הדברים אנו רואים בנקים רבים אשר עובדים עם יועצי משכנתאות חיצוניים אשר מסכימים ללכת אחריהם, לעומת יועצים אחרים. כמו כן, גם יועצי המשכנתאות אשר עובדים אצל הבנקים מהווים בעיה לא פחות קטנה כאשר הם בעצם מקבלים משכורת מהבנק, מה שהופך אותם די מוטים לטובת הבנק.

עד שנת 2020 נעשו ניסיונות רבים להסדיר את המקצוע וכיום אנו לא רואים פיקוח או הסדרה הולמת בתחום. בהסדרה יצטרכו לקבוע תנאי סף למקצוע – זה יכול להיות תואר ראשון, לימודי תעודה, כמו כן גם בחינות הסמכה לשם עבודה כיועץ משכנתאות. כל הבחינות האלו אמורות להיות מקיפות ולכלול בין היתר: ידע והבנה בתחומי המימון, דיני חוזים, דיני מקרקעין וכל הקשור למשכנתאות. כמו כן צריך לנסח כללי אתיקה ברורים ליועצי המשכנתאות, הגבלות על שכר הטרחה וכמובן לדאוג למצבים של ניגוד עניינים בין הבנקים ליועצי משכנתאות כך שלקוח הקצה לא יפגע אף פעם ויוכל להרוויח יותר משירות משכנתאות.

נקודת אור – התאחדות ליועצי המשכנתאות

אחת נקודות האור המרכזיות בתחום המשכנתאות זה התאחדות יועצי משכנתאות. בשנת 2016 הוקמה עמותת יועצי מימון לדיור אשר סיבת הקמתה הייתה הבטחת זכויותיהם של אזרחים לייעוץ הוגן ואיכותי אל מול הבנקים. באותו זמן הבנקים החליטו שאזרחים לא זכאים לייצוג מפני שהם "דואגים להם מספיק טוב". כל אלו מראים בצורה מובהקת שהבנקים דואגים לאינטרסים שלהם בזמן שהלקוחות אמורים לדאוג לעצמם ללא שום יכולת אמיתית.

התאחדות יועצי המשכנתאות לא יכולה להישאר אדישה וממשיכה לפעול במטרה להפוך את המקצוע למקצוע המחייב ברישיון והסמכה, כך שיוכל כל אזרח לקבל ייעוץ ראוי אל מול המערכת הבנקאית.

כיום בהתאחדות נמצאים כ – 570 יועצי משכנתאות, כאשר תנאי הקבלה הוא מבחן כניסה מסנן.

אנחנו במשכנתא משתלמת לוקחים חלק גדול בהתאחדות במטרה להפוך את התחום למוסדר ולהגן עליכם אל מול התאגידים הגדולים. אבי יוסופוב מבעלי "משכנתא משתלמת" משמש כמזכיר ההנהלת ההתאחדות וכן מנהל אזור המרכז.

ייעוץ משכנתאות  – אפשר גם אחרת

למרות שמדובר בשוק בעייתי ללא רגולציה, קיימים היום בשוק עשרות אם לא מאות יועצי משכנתאות אמינים ואיכותיים שעושים חיל כל יום ביומו.

אנו במשכנתא משתלמת עושים את כל המאמצים בכדי לתת ללקוח ייצוג טוב אל מול הבנקים, לבנות תמהיל משכנתא איכותי ולתת ליווי 360 לאורך כל הדרך.

מאות לוקחים לא משקרים – בחרו משכנתא משתלמת.

 

 

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן