כך תגדילו את הסיכוי לקבל אישור למשכנתא!

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » כך תגדילו את הסיכוי לקבל אישור למשכנתא!

בחודשים האחרונים אנחנו עדים להתפתחותה של תופעה מדאיגה.
הבנקים למשכנתאות מערימים קשיים בדרך לאישור העקרוני המיוחל, וזאת, אם בכלל מאשרים.

כיום, בהיעדר תחרות ממשית בין הבנקים כששוק הדיור עדיין רותח, זוגות רבים מוצאים את עצמם
נלחמים מול בנקאי המשכנתאות כדי שזה יאשר את בקשתם ולא יחצוץ בינם לבין חלום הבית, שמיום
ליום שעובר רק הולך מתרחק.
.
שם המשחק הפך להיות "סיכון ורווח"

מה הכוונה?

ככל שרמת הסיכון בבקשה שלכם תעלה, כך הסיכוי לקבל אישור עקרוני, פוחת.
ובמידה והבקשה עצמה תאושר באורח פלא, אתם בטח כבר מבינים מה יהיה סדר גודל הריבית נכון?

פה נכנס אלמנט הרווח. לא שלכם.. של הבנק.

אז מה עושים? איך דואגים לכך שהבנק יסתכל עלינו אחרת ויאשר אותנו במהירות וללא דחיות?

"משכנתא משתלמת" דאגה לכם למספר טיפים:

  1. בוחרים דירה ע"פ יכולת – את הדירה שאותה אנחנו רוצים לרכוש, נבחר לא ע"פ הרצון, אלא ע"פ היכולת שלנו. על מנת לקבל משכנתא עלינו להעביר למוכרים את ההון העצמי שלנו, ככל שההון העצמי יהיה גבוה יותר והמשכנתא תהיה נמוכה יותר כך רמת הסיכון של הבנק תרד ואיתה גם הקושי לקבל אישור. הון עצמי גבוה יביא איתו אישור מהיר, וכמובן שריביות מעולות.
  2. אזור הנכס הנרכש –  מאחר והנכס הנרכש משמש כבטוחה עבור הבנק, מיקום הנכס בארץ כמו גם הקומה בה ממוקמת הדירה והימצאותה של מעלית בבנין יכולים להוות פקטור חשוב בקבלת ההחלטות של הבנק.  לדוגמא : דירה אשר נמצאת בחולון בקומה שנייה מתוך 4 קומות עם מעלית תתקבל ברוח טובה יותר בבנק מאשר דירה הנמצאת ברמלה בקומה השלישית מתוך 4 ללא מעלית.
  3. התחלתם עבודה חדשה? מזל טוב! אך יכול להיות שהבנק לא יהיה שותף לשמחה מאחר ואין לכם וותק במקום העבודה. תדאגו לצרף תלוש נוסף ממקום העבודה הקודם כדי לבסס רצף תעסוקתי.
  4. הכנסות נוספות – במידה ויש לכם הכנסה נוספת מעבר למקום העבודה הראשי שלכם, הבנק יתייחס אליהן רק אם יתקיימו שני התנאים הבאים: מקור ההכנסה מוצהר וידוע (שכר דירה, מקום עבודה נוסף,פנסיה וכד') וכניסה שוטפת (כל חודש בחודשו) לחשבון הבנק. ללא שני התנאים הללו, ההכנסה לא תזכה להתייחסות.
  5. העברת חשבון הבנק – במידה ותחליטו לפתוח גם חשבון עו"ש באותו בנק ולהעביר אליו את הפעילות, ייתכן מאוד שהדבר יפעל לטובתכם בבחינת הבקשה ואישורה.
  6. לווה יחיד? זוג ? הבנק יעדיף יותר לתת אשראי לבני זוג מאשר לתת אשראי ללווה יחיד ומהסיבה הפשוטה, הבנק מעדיף להתבסס על 2 מקורות הכנסה של בני הזוג ועל תמיכתם אחד בשני מאשר במקור הכנסה אחד של לווה יחיד שאם וחלילה יעדר מהעבודה לזמן ממושך, לא יוכל לעמוד בהחזר החודשי.
  7. הלוואות בחשבון – בבואו של בנקאי המשכנתאות לעבור על מסמכי העובר ושב שלכם (חשבון הבנק), במהלך ניתוח הניירת הוא ייתקל בהוצאות והכנסות. ככל שיהיו ברשותכם הלוואות בחשבון, אשר נוגסות מההכנסה שלכם, הסיכוי שלכם לקבל משכנתא גבוהה הוא נמוך. סך התחייבויות כולל תשלום המשכנתא אמור לתפוס עד 35% מההכנסה שלכם.
  8. הופעה מסודרת – כדאי להגיע לפגישה מול הבנקאי בהופעה נקייה ומסודרת, אמנם זה לא ריאיון עבודה, אך להופעתכם החיצונית תהיה השפעה רבה. הבנקאי יעדיף להילחם על לקוחות איכותיים אל מול האחראיים עליו מאשר על לקוחות שהגיעו בהופעה מרושלת עם ניירת מקומטת וכד'.

אלו רק חלק מהפרמטרים אותם לוקח בנקאי המשכנתאות בחשבון כאשר הוא בוחן את בקשת המשכנתא שלכם.

בתקופה בה התחרות בין הבנקים כמעט ואינה קיימת וכשהבנק "בודק בפינצטה" את הלקוח ואת ההתנהלות שלו הדרך שלכם לאישור העקרוני הופכת להיות מפותלת ועקלקלה.

המומחים של "משכנתא משתלמת" ישמחו לעמוד לשרותכם בכל שאלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן