משכנתא הפוכה – פתרון כלכלי לגיל השלישי

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא הפוכה – פתרון כלכלי לגיל השלישי

תוכן עניינים

לרוב כאשר אנו כותבים על משכנתאות אנו מכוונים את המאמרים אל קהל היעד הצעיר יותר – זוגות צעירים, משפחות חדשות עם ילדים קטנים, אך זה לא המצב הפעם. פוסט זה מופנה לחברה של הגיל השלישי, אתה לא אחד מהם? אתה מוזמן בזה הרגע לצאת. משכנתא הפוכה מיועדת לגברים ונשים כאחד מעל גיל 60, החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע האינפורמטיבי, הישארו איתנו.

מה זה בעצם משכנתא הפוכה?

כאשר אנו מדברים על משכנתא הפוכה אנשים רבים חושבים שזו משכנתא על נכס קיים, משכנתא לנכס קיים היא משכנתא לכל מטרה. משכנתא הפוכה דומה באופיה למשכנתא לכל מטרה רק עם יתרון אחד בולט – אין שום החזרים חודשיים. למעשה, בהנחה ועברת את גיל 60 אתה יכול למשכן את הבית שלך ולקבל סכום כסף בהתאם לשווי הבית.

כאשר אנו מדברים על משכון הדירה לרוב מדובר במימון בנקאי שיכול להגיע עד ל50% מימון, אחד המשתנים המשפיעים גיל בעל הנכס – ככל שבעל הנכס מבוגר יותר כך הסיכוי לקבל מימון גבוה אף יותר. למעשה, אם הנכס שלכם שווה 2 מיליון שקל תוכלו לקבל בין 750 אלף ש"ח עד מיליון ש"ח מימון.

משכנתא הפוכה נותנת לאנשי הגיל השלישי אפשרות לקחת הלוואות על חשבון הדירה שלהם, לצורך העניין לשם טיפול שיניים זוגי יצטרכו המטופלים כ – 150 אלף ש"ח, יוכלו הזוג להיעזר בדירה שלהם באמצעות משכון הדירה. החוב הוא למעשה לכל החיים ולא חייב לשלם אותו במקום. למעשה, החוב יפדה ברגע שהלווה נפטר, תועבר  הודעה ליורשיו בו הם בוחרים באיזה מסלול ירצו להמשיך – האם ירצו לשלם את חובו, מכירת הדירה, מחזור משכנתאות ועוד.

משכנתא הפוכה יתרונות

כמו בכל דבר בחיים בעיקר בתחום הפיננסי – יש 2 צדדים למטבע, יתרונות וחסרונות. אחד היתרונות הוא גילו של הלווים, מאחר ומדובר בלווים מבוגרים לרוב קשישים, חולים וחסרי יכולת כלכלית, יוכלו הלווים לקבל משכנתא הפוכה. במהלכה הם יכולים למשוך כסף רב על חשבון הנכס שלהם. בתהליך של משכנתא הפוכה בני הגיל השלישי לא צריכים להשכיר את דירתם או למכור אותה, למעשה הוא נמצא בבעלות מלאה שלהם עד לרגע בו ילכו מן העולם, יתרון נוסף הוא שלא מדובר בהחזר חודשי או שנתי אותו הם צריכים לשלם. החזר ההלוואה משולם לרוב לאחר מכירת הנכס וחלוקת הרווחים בין היורשים הפוטנציאליים, הלוואה זו היא הלוואה קלה ללקיחה מאשר ואין צורך בערבונות וחתימות מיותרות – הלוואה על בסיס הקיים. מדובר בעצם לפתרון יעיל לבני הזוג המבוגרים.

מה הוא גובה הריבית במשכנתא הפוכה?

למעשה גובה הריבית משתנה ועלול להגיע ל4-8% בתוספת מדד, מדובר בריבית גבוהה ביותר בהתאם למדד הריביות כיום לפי בנק ישראל ומדד המשכנתאות. אך מדובר בהלוואה דומה למשכנתא לכל מטרה, אין פה החזרים חודשיים מה שגורם למלווה לרצות לכסת"ח את עצמו בכל צורה אפשרית ולהרוויח את המקסימום, בנוסף התחרות וההיצע בתחום המשכנתאות הפוכות לא גדול מה שמקשה והופך את המחיר לגדול יותר.

 

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן