מי צריך מחזור משכנתא?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מי צריך מחזור משכנתא?

תוכן עניינים

מחזור משכנתא הוא שם נלווה ל-"חיסכון של עשרות עד מאות אלפי שקלים במשכנתא שלכם". באמצעות מחזור משכנתאות יכול כל אדם אשר לקח משכנתא לעזוב את מסלול המשכנתא הנוכחי שלו ולעבור אל מסלולי משכנתאות רלוונטים אחרים שיוזילו לו משמעותית את התשלומים שנותרו. כתוצאה מירידת הריביות במשק או שינוי במצב הכלכלי מרגע לקיחת המשכנתא תוכלו להשיג תנאים אטרקטיביים אף יותר מאלו שהשגתם. מה הוא מחזור משכנתאות, מתי אמורה להידלק לנו נורה אדומה ומה היא הדרך הטובה ביותר לעשות אותה. אל תלכו לשום מקום.

נורה אדומה – מתי יש לעשות מחזור משכנתאות?

ההמלצה הרווחת בתחום היא לבדוק את תנאי המשכנתא שלכם אחת לשנה, רובנו לא עושים זאת בכלל ומפסידים כסף רב. מה הם המצבים האידיאלים למחזור משכנתאות ומה אמור להדליק לנו נורה אדומה?

  • ריביות פחותות מבעבר – בשנים האחרונות חלה ירידה חדה בריביות בנק ישראל, ריביות הפריים או לחילופין בריביות שוק המשכנתאות. בדיקה שנתית תוכל להוזיל לכם משמעותית את הסכום עליכם להשיב מאחר והמציאות הנוכחית בשוק שונה משהייתה בעבר.
  • מסלולי משכנתאות חדשים – מסלול המשכנתא שלקחתם לפני 10 שנים הוא לא דומה ולו במקצת למסלולי המשכנתאות החדשים המוצעים כיום בבנקים. כתוצאה מתחרות של גופים בנקאים וחוץ בנקאיים אנו רואים התגמשות ופתיחת מסלולים חדשים בתנאים טובים הרבה יותר.
  • שינוי במצב הכלכלי – רובנו לקחנו משכנתא לפני מספר שנים, לרוב לפני שהיינו מבוססים כלכלית, הכנסנו משכורת סדירה. כיום, התנאים הנוכחים במשכנתא שלקחנו כבר לא רלוונטים לנו מאחר וכמות ההכנסה החודשית שלנו השתפרה פלאים. כתוצאה מכך אנו יכולים לבחון תנאים חדשים ואטרקטיביים יותר עבורנו.
  • יכולת כלכלית לסילוק המשכנתא – לצורך העניין חסכנו הון אישי של 200 אלף ש"ח, נוכל להחליט להשתמש בסכום זה או אחר על מנת לסלק את היתרה שנשארה לו במשכנתא. כתוצאה מכך מסלול המשכנתא שלנו ישתנה משמעותית ונוכל לבחון מסלולים חדשים.

אף אחד מאיתנו לא אוהב לשלם יותר כסף, למעשה אתם גם לא צריכים. מחזור משכנתאות מתאים לכל אחד וההמלצה הרווחת היא לבדוק את מסלול המשכנתא אחת לשנה(בדומה לבדיקת שיננית).

איך מבצעים מחזור משכנתאות?

מחזור משכנתא תוכלו לבצע בכל בנק אשר תחפצו, מה שפותח עבורכם מסלולי משכנתא נוספים. עם זאת, אנו צריכים לדעת שברגע העברת משכנתא לבנק אחר נצטרך לשלם מספר קנסות שוליים, את הקנסות האלו יש להכניס אל סך המשכנתא החדשה על מנת לדעת אם המשכנתא הזו כדאית לנו.

עם זאת, אנו לא ממליצים לכם לעשות זאת לבד. כאשר מדובר במחזור משכנתאות יש צורך ביועץ משכנתאות מקצועי בעל מוניטין שיעזור לכם לעבור את ההליך בצורה הטובה ביותר וישיג עבורכם את המסלול הטוב ביותר עבורכם. ספוילר: ליועץ משכנתאות מקצועי יש כוח מיקוח גבוה מלווה יחיד, לכן מסלול המשכנתאות שתקבלו איתו יהיה אטרקטיבי הרבה יותר. בנוסף יבדוק היועץ אם המשכנתא משתלמת לכם לאחר כל העלויות הנלוות. מה שלכם יחסוך כסף וזמן רב.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן