משכנתא פנסיונית – המשכנתא של הגיל השלישי

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » משכנתא פנסיונית – המשכנתא של הגיל השלישי

תוכן עניינים

לרוב כאשר אנו מדברים על משכנתא אנו מדברים על קהל יעד צעיר יותר, קהל יעד של זוגות צעירים, משפחה צעירה שרוצה לחזק את מעמדה בבית בארץ ישראל.

אך המשכנתא הזו היא משכנתא שונה במהותה, משכנתא זו מתאימה דווקא לחברה של הגיל השלישי בלבד. מטרתה של משכנתא זו היא לתת לבני הגיל השלישי אפשרות לרווחה כלכלית.

משכנתא פנסיונית – סביר להניח שזו לא הפעם הראשונה ששמעתם עליה

סביר להניח שזו לא הפעם הראשונה ששמעתם על משכנתא פנסיונית, אך גם אם כן אנו פה בשביל לעשות לכם קצת סדר בבלגן. לרוב כאשר אנו מדברים עם לקוחות על משכנתא פנסיונית המחשבה הראשונית שלהם היא על מתן משכנתא על נכס שנמצא בבעלותנו – זה לא הכי מדויק, בשביל מקרים כאלו יש משכנתא לכל מטרה.

היום בפינתנו: הכר את משכנתא פנסיונית

בפסקה הקודמת במאמר אמרנו שיש שוני בין משכנתא לכל מטרה לבין משכנתא פנסיונית, למעשה השוני המהותי ביותר הוא בשונה למשכנתא לכל מטרה – במקרה של כל משכנתא לכל מטרה, מדובר בהליך רגיל של בעלים של דירה שממשכן את דירתו כדי לקבל אשראי. במקר של משכנתא פנסיונית, הדברים עובדים מעט אחרת.

כאשר אנו מדברים על משכנתא פנסיונית אנו יכולים לזקוף לה יתרונות רבים. רוב האנשים אשר לוקחים משכנתא פנסיונית עברו כבר את גיל ה 60, חלקם קשישים, בפנסיה וללא הכנסה חודשית משמעותית. דרך משכנתא פנסיונית יכולים הלווים לקבל כסף נזיל בהתאם לערך הנכס שלכם ב – 2 דרכים שכיחות:

 

  1. תוספת חודשית גמישה להכנסה – האפשרות השכיחה הראשונה היא דרך תוספת חודשית להכנסה. לקוחות רבים לא מרוצים מכספי הפנסיה שלהם או לחילופין צריכים עוד כסף נזיל למטרות שונות. בשיטה זו בני הגיל השלישי מקבלים כרטיס אשראי ייעודי לשם המשכנתא, בכרטיס נקבע מראש המסגרת החודשית של הלווים. כמו בכל כרטיס אשראי גם בכרטיס אשראי זה יוכלו הלקוחות לבצע עסקאות או לחילופין למשוך כסף עד לגובה המסגרת החודשית. כל הכסף שלא נוצל בכל חודש קלנדרי עובר לשימוש בחודש הבא (עד 12 חודשים). לאחר שנה כל המסרת שלא נוצלה מתבטלת והיתרה הופכת ליתרה המקורית. אפשר להשתמש באשראי זה עד 15 שנים. כמו כן, ניתן לקבל את התוספת במתווה של בלון מלא/פריסה ל – 30 שנים כאשר ב15 שנים הראשונות ניתן לקבל גרייס מלא.
  2. סכום חד פעמי – אפשרות שכיחה נוספת היא לקיחת משכנתא פנסיונית לשם הוצאה גדולה חד פעמית. זה יכול להיות חתונה של הילדים, טיול, הוצאות רפואיות, מחזור משכנתא ועוד. ניתן לקבל את הסוג הזה של משכנתא פנסיונית במתווה של בלון חלקי/מלא לתקופה של עד 15 שנים או לחילופין בפריסה ל – 30 שנים.

משכנתא פנסיונית לרוב תדרוש שאחד הילדים ישמש כערב במשכנתא, עם זאת כל מקרה נבחן לגופו ויתבצעו בדיקות חיווי אשראי ויכולות החזר. כמו כן גם התנאים מאוד נוחים וקורצים מאוד לגיל השלישי. משכנתא פנסיונית יכולה לעזור לבני הגיל השלישי להמשיך להתמודד ללא קושי כלכלי.

לא כל הנוצץ זהב – אין תחליף ליועץ משכנתאות מקצועי

עד עכשיו סקרנו את היתרונות בדבר משכנתא פנסיונית, עם זאת לא כל הנוצץ הוא זהב ויש גם חסרונות כמו בכל דבר בחיים. בדיוק לשם כך אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם יועץ משכנתאות מטעם "משכנתא משתלמת" שידאג ללוות אתכם, לסקור ביחד את המצב שלכם ולהגיע אל המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן