מה זה משכנתא פנסיונית – בעצם ומי צריך את זה?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה זה משכנתא פנסיונית – בעצם ומי צריך את זה?

תוכן עניינים

לאחרונה אנו עדים למושגים חדשים הנשמעים בעגה המקצועית בתחום המשכנתאות, אחד המושגים הנשמעים יותר היא המשכנתא הפנסיונית. כאשר אנו מדברים על משכנתא פנסיונית אנו מדברים על משכנתא אשר מוצעת לבני הגיל השלישי ובעלי מסלולים המיועדים אך ורק להם. הלוואות הפופולריות אותן אנו רואים במהלך משכנתא הפוכה היא: הלוואת בלון לתקופה של עד 15 שנה, גרייס לתקופות ארוכות, משיכת הלוואה בצורה של הכנסה חודשית קבועה אל הבנק.

אז מה זה בעצם משכנתא פנסיונית?

כאשר אנו מדברים על משכנתא פנסיונית אנו בעצם מדברים על משכנתא אשר נותנת לבני הגיל השלישי לקבל הלוואה בעבור שעבוד של נכס קיים, במהלך השעבוד ידחה ההחזר החודשי על המשכנתא לתקופה ארוכה, כך יוכל כל אחד מבני הגיל השלישי להשתמש בכספי ההלוואה ולהנות מהם.

משכנתא פנסיוניות – למה אנחנו צריכים את זה?

כאשר אנו מדברים על משכנתא פנסיונית לגיל השלישי אנו רואים מספר יתרונות:

  1. בני הגיל השלישי יוכלו להשתמש בכספי המשכנתא למגוון צרכים: זה יכול להיות טיול גדול בחול, סגירת התחייבות, רכישת נכס, עזרה לילדים במימון בית, חתונה, דיור מוגן או אפילו במקרים מסוימים שדרוג איכות החיים. מגיע לכם לא?
  2. בכל זמן המשכנתא הבעלות נשארת שלכם, אתם ממשיכים לגור בבית ללא חשש.
  3. לא רוצים לשלם עכשיו? אתם יכולים לדחות את החזר התשלומים החודשי על המשכנתא ההפוכה עד לתקופה של 15 שנה!

עכשיו אתם מתחילים לדבר, איך בעצם אנחנו מקבלים את הכסף?

כאשר אנו מדברים על קבלת הכסף, יש מספר דרכים שכיחות ומסלולים אותם אתם יכולים לבחור(כמובן שכל אלו תלויות בגוף ממנו לקחתם את המשכנתא):

  1. משכורת חודשית – תוכלו לקחת את הכסף כמשכורת חודשית, או תוספת חודשית למשכורת בו תוכלו להשתמש לצרכים שונים ומגוונים.
  2. קבלת כל ההלוואה בתשלום אחד – רוצים לעזור לילד במימון של חתונה? לעזור בקניית נכס או סתם לסגור התחייבות? כנראה שזו האופציה עבורכם.
  3. מסלולים שונים ומגוונים – כמו כן גופים בנקאיים שונים מציעים אפשרויות שונות כמו מסלולים משולבים ועוד. אנו ממליצים ליצור קשר עם יועץ משכנתאות מקצועי על מנת למצוא את המסלול הטוב ביותר עבורכם.

משכנתא פנסיונית – תהליך החזרת ההלוואה

כאשר אנו מדברים על משכנתא פנסיונית אנו מדברים על משכנתא אשר יכולה להינתן לתקופה של עד 30 שנה. למעשה, במהלך לקיחת המשכנתא מוגדר מראש תקופה של זמן לרוב לאחר חצי מהזמן (תקופה של עד כ – 15 שנה) בה יצטרך לוקח המשכנתא להחזיר חלק מסכום הריבית, או לחילופין לא להחזיר כלום ולצבור ריבית דריבית על הריבית שלא שולמה.

לאחר תקופת התשלום המופחת או לחילופין תקופת דחיית התשלומים תיפרע כל יתרת ההלוואה (ריביות, ריבית דריבית ועוד), פה יוכל הלווה לבחור:

  1. דרך תשלומים חודשיים לתקופת ההלוואה
  2. החזר חד פעמי דרך הלוואת בלון

בני הגיל השלישי? אתם לא יכולים להגיד שמשכנתא פנסיונית היא לא הפתרון עבורכם!

מדובר בפתרון שיכול לספק לכם כסף נזיל לסוגיות רבות: מחתונות, דרך עזרה במימון לילד ועד טיול חובק עולם. גם כאשר אנו מדברים על משכנתא פנסיונית אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, אתם צריכים מקצוענים בצד שלכם ואנו במשכנתא משתלמת פה עבורכם על מנת למצוא את מסלול המשכנתא המשתלם ביותר עבורכם.

אז למה אתם מחכים יותר מדי, הרימו את השפורפרת וחייגו משכנתא משתלמת!

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן