מיחזור משכנתאות – את המשכנתא שלכם, כבר בדקתם?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מיחזור משכנתאות – את המשכנתא שלכם, כבר בדקתם?

תוכן עניינים

אנו במשרדינו במשכנתא משתלמת דואגים מדי יום לשבת עם לקוחותינו על הפרטים הקטנים ביותר. בשבוע האחרון ישבנו יחד עם לקוח שלנו על דוח יתרות המשכנתא שלו, רצינו לסבר לכם את האוזן ולציין שמדובר במשכנתא שנלקחה לפני כ-שנה וחצי בדיוק. לא זמן כזה ארוך על פניו.

תוך כדי שיחה, רגע לפני שליחת הדוח שאלנו אותו מה הוא ההחזר החודשי שהוא מחזיר – הלקוח למעשה מחזיר כ – 7500 ש"ח בחודש על משכנתא של מיליון 200. סכום די גבוה על פניו. מניסיון רב שיצרנו בעולם המשכנתאות ידענו שהמצב הפיך ואמרנו לו שיש סבירות גבוהה שאנחנו חוסכים לו מאות שקלים. למעשה, לא ידענו עד כמה נוכל לחסוך לו!
המומחים של משכנתא משתלמת ערכו בדיקה הכוללת תמהיל משכנתא לשנים הקרובות, הלקוח יצטרך לשלם עמלת פירעון מוקדם שמגיעה לגובה של 29 אלף ש"ח, אך עם זאת הוא יכול לחסוך סכום שאנו מעדיפים לתת לו את הכבוד שלו.
תחזיקו חזק.

786,000 ש"ח. וכל זה בהחזר חודשי הנמוך ב1950 מהחזר אותו הוא מחזיר היום, הכל שאלה של תמהיל משכנתא.

אתם בטח שואלים את עצמכם איך הצלחנו לחסוך לו ככה?

1. המסלול אשר הוצע ללקוח לא תאם להון האישי שלו ולמשכנתא שיכל לקבל בהתחלה.
2. פריסת השנים הייתה לקויה, בפריסת שנים טובה יותר יכל הלקוח להרוויח הרבה יותר מהסכום שאנחנו הרווחנו לו.
3. ריביות זה שם המשחק, הריביות היו גבוהות משמעותית מאלו העכשוויות. למעשה היו גבוהות פי 3.
ועכשיו אתם, מתי יצא לכם לאחרונה לבדוק את המשכנתעא שלכם?
המומחים של "משכנתא משתלמת" ישמחו לבדוק עבורכם את דוח היתרות ללא עלות!

אז מהו בדיוק מחזור משכנתאות?

מחזור המשכנתא הינו הליך פיננסי שהמטרה שלו היא לשפר ולשדרג את המשכנתא הקיימת, ועל ידי כך להצליח לקבל תנאים טובים יותר, המתאימים יותר למצב השוק בעת המחזור ולמצבו הכלכלי של הלווה בעת ביצוע המחזור.

בפועל, במחזור המשכנתא סוגרים את המשכנתא הקיימת, ולוקחים משכנתא חדשה במקומה, ועל ידי כך משיגים תנאים עדיפים. אבל, חשוב לוודא שהתנאים אכן מתאימים לכם יותר לאור מצבכם בהווה, בעתיד הקרוב, ובעתיד הרחוק. כדי לבדוק זאת, כדאי מאוד להיעזר ביועצי משכנתא בעלי רישיון לייעץ, וניסיון מוכח בתחום.

עבור מי מתאים מחזור משכנתא, ומתי כדאי לעשות זאת?

בבחירת התזמון למחזור המשכנתא מומלץ לבחור בזמן שבו קורה שינוי בעל משמעות במצב השוק, או במצב הכלכלי שלכם. למשל, אם הריביות במשק אינן יציבות, וישנה ירידה חדה, ובמקביל ההכנסות שלכם גדלו בצורה משמעותית על ידי קידומים לאורך השנים או על ידי ירושה ודומיה, תוכלו לשנות אם אתם מעוניינים את גובה ההחזרים החודשיים, וכן לבצע שינויים נוספים בריביות ובאלמנטים נוספים על ידי שינוי מסלול המשכנתא איתו התחלתם את ההלוואה.

כיצד עובד הליך מחזור המשכנתא?

ניתן לבצע מחזור משכנתא בכל בנק, וללא קשר היכן קיבלתם את הלוואת המשכנתא הראשונה. אולם, אם אכן תרצו למחזר את המשכנתא בבנק אחר תדרשו לפתוח תיק בבנק החדש, ולבצע מספר פעולות אחרות שבגינן תצטרכו לשלם לשם כך. את העלויות הנלוות כמובן שיש לשקלל כדי לראות שהמהלך אכן משתלם ומצדיק את ביצועו. לשם כך יש להתחשב בתשלום קנס פירעון מוקדם לבנק המקורי, ומספר עמלות נוספות אותם נפרט מיד.

כך או אחרת, בשלב הראשון מומלץ לבקש מהבנק שלכם את רשימת העמלות שתצטרכו לשלם בגין מחזור משכנתא אצלם, או בגין מחזור משכנתא בבנק אחר, וכן לדרוש את המספרים המדויקים שתדרשו לה עבור כל עמלה.

דוגמאות לעמלות השונות:

עמלת היעדר הודעה מוקדמת – העמלה לרוב נגבית בגובה 0.1%, ובמקרים שבהם לא הודעתם לבנק שהיה המלווה המקורי על רצונכם להשיב את המשכנתא הראשונה ולמחזר אותה. על מנת להימנע משתלום זה, ניתן להודיע ברוב הבנקים כ-10 ימים לפני מועד המחזור.

  • עמלה תפעולית במחזור המשכנתא
  • עמלה בגין הפרשי הריביות
  • עמלה בגין מדד ממוצע, הרלוונטית רק למי שלקח משכנתא צמודה למדד.

כפי שניתן לראות, הבנק יודע לקחת כמה שהוא יכול, ועל כן כאמור כדאי מאוד לעבוד עם מומחים בעלי ניסיון ומוניטין מוכח בשטח.

כך, תוכלו להיות בטוחים שאתם מבצעים את המהלך הנכון מבחינה כלכלית, ושאתם מבצעים אותו בצורה הכי כלכלית שניתן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן