מה זה מיחזור משכנתא – ואיך מתחילים?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מה זה מיחזור משכנתא – ואיך מתחילים?

תוכן עניינים

מיחזור משכנתא מה זה אומראחד הדברים הפופולרים ביותר בשנים האחרונות בעולם המשכנתאות הוא מיחזור משכנתא, אנו שומעים על זה כמעט בכל פינה בבנק, בפרסומות השונות בטלויזיה וכל חברת ביטוח ובנק למשכנתאות מציע את האפשרות הזאת בכל הגעה אל הסניף. אז מה זה מיחזור משכנתא? מה זה בעצם המושג הזה שנמצא במרכז העניינים בעולם המשכנתאות?  הישארו איתנו!

לפני שאנחנו מתחילים – מה זה מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא, כשמו כן הוא תפקידו למחזר את המשכנתא הנוכחית שלכם להעביר אותה עמוק אל הארכיון או סל המחזור (איך שנוח לכם…) ולקבל משכנתא חדשה אשר מתאימה למצב העכשווי שלכם כיום ובהתאם למצב הריביות בשוק.

מתי עלינו לבצע מחזור משכנתא?

כאשר אנחנו מדברים על מחזור משכנתא ישנם מספר מצבים אידיאליים בהם כדאי שנשקול את התהליך, אנו ממליצים לבדוק אחת לשנה או שנתיים את מצב המשכנתא שלכם והאם ישנה אפשרות כדאית למיחזור משכנתא. עם זאת, ישנם מספר מצבים בהם יש לבדוק באופן בהול מחזור משכנתא:

  1. יכולים לשלם יותר – לרוב המשכנתא שלקחנו מתאימה לתקופה אותה לקחנו אותה, יכול להיות שבעת הלקיחה התחייבנו לסכום מסוים, לדוגמא החזר חודשי של כ – 4500 שקלים בחודש. כיום לאחר מספר שנים והתבססות כלכלית אנו מרגישים שבהחלט יש לנו את האפשרות להתחיל להחזיר 5500 שקל ואף יותר. במצבים כאלו, יש מצב שמיחזור משכנתא יכול לחסוך לנו כסף רב תוך כדי סיום המשכנתא בפרק זמן קצר יותר.
  2. ריביות פחותות – יהיו המון מצבים במהלך המשכנתא שלכם בהם תחול ירידה משמעותית בריביות המשק ושוק המשכנתאות בפרט, בהנחה ושמעתם על ירידת ריביות כזו או אחרת במשק אנו ממליצים לכם לעצור הכל לבדוק האם הריבית שאתם משלמים היום שוות ערך לריביות הניתנות במציאות הנוכחית בשוק המשכנתאות. ריביות הן דבר שעלול להשתנות וכל ירידה ולו הכי קטנה יכולה לחסוך לכם כסף רב.

מיחזור משכנתאות – עמלות ועלויות נוספות

כמו שכבר אמרנו בהתחלה, עלינו לבדוק כדאיות של מיחזור משכנתא מאחר וישנם מספר עמלות ועלויות אותם אנו נצטרך לשלם בעת מחזור משכנתא.

  1. עמלת פירעון מוקדם – זה בעצם העמלה החשובה ביותר והמרכזית אותה נצטרך לבדוק, זו עמלה אשר אנו נצטרך לשלם על פירעון מוקדם של ההלוואה. חישוב העמלה יבוצע על הפער בין הריבית הקיימת אל הריבית העכשווית בשוק כיום, עמלה זו נכנסת כבר למשכנתא החדשה ולפעמים אין כדאיות לבצע תהליך כזה מאחר ולא ברוב המקרים נגיע לחיסכון כדאי. אנו ממליצים במקרה הזה ליצור קשר עם אחד מיועצי המשכנתאות של משכנתא משתלמת.
  2. עלויות נלוות – ישנם עלויות נלוות כמו בכל תהליך לקיחת משכנתא – פתיחת תיק, שמאות, שעבודים ועוד (מאחר ולא מדובר במשכנתא חדשה, הפרוצדורה תהיה קצרה יותר)

מיחזור משכנתא ניתן לבצע בכל בנק אשר תרצו ולא רק בבנק בו נלקחה המשכנתא.

מיחזור משכנתאות – אך ורק עם המומחים של משכנתא משתלמת

כאשר אנו מדברים על מיחזור משכנתא ישנם אין ספור אפשרויות, אנו ממליצים לכם להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה מטעם משכנתא משתלמת אשר יעבור יחד איתכם על המצב הנוכחי בשוק וידאג להשיג עבורכם את מחזור המשכנתא הטוב ביותר עבורכם.
מיחזור משכנתא שנעשה בצורה מקצועית יכול לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים, כמו כן ישנם מצבים בהם מיחזור משכנתא לא משתלם מאחר ומשולמות עליו אגרות שונות לשם מעבר למסלול חדש. אנו נבדוק איתכם יחד אם זה המהלך הטוב ביותר לעשות, אל תחשבו פזיז – תחשבו משכנתא משתלמת.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן