המדריך למשכנתא

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » המדריך למשכנתא

תוכן עניינים

משכנתא היא ללא ספק אחת ההחלטות החשובות בחיים. מדובר בהלוואה הכי גדולה שתיקחו כנראה בחיים שלכם לטובת רכישת דירה חדשה.

לקיחת משכנתא זהו תהליך ארוך, המורכב משלבים רבים וסעיפים שונים שחשוב מאוד להכיר. ככל שנכיר את התהליך טוב יותר, נוכל להבין את כל הדרישות, הריביות, ההחזרים החודשיים והסיכונים הכרוכים בכל אחד ממסלולי המשכנתא שיציעו לנו.

בדיוק בשביל זה החלטנו לכתוב עבורכם מדריך משכנתא מקיף שיסביר לכם צעד אחד צעד על כל אחד מהשלבים.

חילקנו את המדריך ל-6 שלבים עיקריים:

  1. מה זה משכנתא? – בחלק הראשון של המדריך נבין מהי בכלל משכנתא ומה משמעות התהליך של לקיחת משכנתא.
  2. איך ניצור תכנון פיננסי נכון למשכנתא שלנו? – זהו תהליך למידה עצמי בו נדון בינינו לבין עצמנו בשאלות כמו סכום המשכנתא הדרושה לנו, יכולת ההחזר החודשי שלנו בהתאם להכנסה ועוד. תכנון זה יקרה טרם ניגש לבנק לצורך פתיחת ההליך.
  3. אישור עקרוני כחלק מבקשת המשכנתא – אחרי שאנחנו יודעים איזה נכס נרצה לרכוש ומהו הסכום אותו נרצה להלוות מהבנק (וכמה ההחזר החודשי כמובן), מגיע המפגש הראשון שלנו עם הבנק. במדריך זה נדבר על הסברים בסיסיים לאורך התהליך עד קבלת האישור העקרוני ואילו שאלות הבנק ישאל לאורך התהליך.
  4. מהם מסלולי המשכנתא הנפוצים? – לאחר שמקבלים אישור עקרוני מהבנק, חתמנו חוזה על הדירה, נבחר את מסלולי המשכנתא שהם נשתמש לטובת לקיחת ההלוואה. במדריך זה נבחן את מסלולי המשנתאות הנפוצים ביותר ונדבר על היתרונות והחסרונות של כל אחד ואחד מהם (לפחות הנפוצים שביניהם)
  5. מהו תמהיל המשכנתא הנכון עבורנו? – ישנם מסלולי משכנתא רבים ומגוונים. הבנקים (ובראשם בנק ישראל) מגבילים באחוזים את כל סוגי ההלוואה שניתן לקחת ולכן ניאלץ לבחור מבין מספר מסלולים במקביל. במדריך זה נבין כיצד נבנה את תמהיל מהשכנתא בצורה הטובה ביותר עבורנו.איך בוחרים את הצעת המשכנתא המנצחת? – בהלוואה בסכומים גדולים (כמו משכנתא), כל עשירית האחוז עשויה להיות קריטית ולהשפיע על הסכום החודשי שנחזיר. אז בפוסט זה ננסה להבין איך לנהל מו"מ עם הבנק, מה כן לעשות, מה לא לעשות וכו. ולבסוף כמובן, איך נדע לבחור את ההצעה המנצחת ביותר עברונו.

חשוב לנו לציין כי קריאת מדריך זה אינו מחליף ייעוץ משכנתא מקצועי ע"י יועץ משכנתאות, אלא מדריך אינפורמטיבי שיסייע לכם להבין שלב אחר שלב בתהליך לקיחת המשכנתא.

לקבלת ייעוץ משכנתא, צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ לכם בלקיחת המשכנתא הבאה שלכם.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן