מחזור משכנתא: יכול להיות שמגיע לכם המון כסף

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » מחזור משכנתא: יכול להיות שמגיע לכם המון כסף

תוכן עניינים

כאשר אנו מדברים על מחזור משכנתא אנו מדברים על אפשרות לחסוך סכומים של עשרות עד מאות אלפי שקלים, נשמע חלום? גם אנחנו חושבים. במסגרת הליך מחזור משכנתאות יכול כל אדם בעל משכנתא לעזוב את מסלול המשכנתא הנוכחי שלו במטרה לעבור אל מסלול אחר (לרוב בתנאים אטרקטיביים יותר) וזאת לאחר תשלום קנסות אם ישנן. תהליך של מחזור משכנתאות במקרים של שינויים בעולם המשכנתאות והריביות העולמי יכול להוביל לחיסכון כספי עצום. במאמר זה נסקור מה הם המצבים בהם אנו צריכים לשקול מחזור משכנתאות ואיך מתחילים.

מה זה בעצם מחזור משכנתא?

במבוא למאמר הסברנו לכם שדרך מחזור משכנתא תוכלו לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים במקרים מסוימים, זה הזמן לפשט את הדברים. מחזור משכנתא, ממש כשמו כן הוא, תהליך של מחזור מחדש של המשכנתא שלכם במטרה לקבל משכנתא חדשה, למעשה אנו ממירים את המשכנתא הישנה ומלאת האבק שלנו במשכנתא חדשה ובעלת תנאים חדשים. שינוים בולטים במסגרת מחזור משכנתא הם שינוי של מסלול המשכנתא או לחילופין שינוי תקופת המשכנתא מה שגורם לחישוב מחדש של ריבית המשכנתא וחיסכון כספי.

מתי הזמן שלי לבצע מחזור משכנתא?

טרם ביצוע מחזור משכנתאות נצטרך לשאול את עצמנו האם יש כדאיות או צורך במחזור המשכנתא הנוכחית שלנו, ההמלצה שלנו היא לעשות בדיקה שנתית של מסלולי המשכנתא שלכם. ישנם מספר מצבים שכיחים בהם הכדאיות לביצוע מחזור משכנתא הם גבוהים במיוחד:

  1. ירידת הריביות במשק – אחד המצבים השכיחים ביותר בהם כל יועצי המשכנתאות יפצירו בכם לשקול אפשרות של מחזור משכנתאות הוא במצב של ירידת ריביות במשק או לחילופין בשוק המשכנתאות. לדוגמא בשנה שחלפה חלה ירידה משמעותית בריביות בנק ישראל ובריביות פריים. עלינו לבדוק במצב כזה האם הריביות אשר אנו משלמים היום משקפות את הריביות הנוכחיות בשוק וכמה כסף אנו בעצם מפסידים? עולם המשכנתאות הוא עולם דינאמי וגדול במיוחד, יכול להיות שכבר חודש לאחר לקיחת המשכנתא שלנו צצה לה משכנתא במסלול נוח אף יותר.
  2. יכולים להחזיר יותר – אחד המצבים השכיחים ביותר הוא מצב בו ההכנסה שלנו עלתה ואנו יכולים להחזיר יותר בתשלומי המשכנתא החודשיים. נעמיד לפניכם סיטואציה בה לקחתם משכנתא לפני כ – 10 שנים. בעת לקיחת המשכנתא הייתם כפופים ברוב המקרים למצב כלכלי אחר, התחייבויות אחרות, מותרות אחרות. היום נניח, אתם יכולים להחזיר יותר בהחזר המשכנתא החודשי. במצבים כאלה כדאי לנו לבדוק האם יש מסלול משכנתא כדאי יותר עבורנו בו נוכל להוריד את הריביות באופן משמעותי, לקצר את זמן המשכנתא ולחסוך המון כסף.

מחזור משכנתא  – איך ממחזרים משכנתא?

במנטליות הישראלית אף אחד מאיתנו לא אוהב להרגיש "פראייר", לא נשקר לכם – זה מובן. אף אחד לא רוצה לשלם יותר כשיכול היה לשלם פחות, בדיוק לשם כך אנו מזמינים אתכם לשיחה יחד עם היועצים של "משכנתא משתלמת" לשם סקירת המשכנתא הנוכחית שלכם, המצב הכלכלי ובדיקת אפיקי מחזור משכנתא שונים. זה הזמן שלכם לחסוך כסף!

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן