חישוב משכנתא – איך מתחילים?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » חישוב משכנתא – איך מתחילים?

תוכן עניינים

מזל טוב! אתם קרובים ללקיחת המשכנתא הראשונה שלכם, אך לפני שאתם מתחילים ומתחייבים לתקופה ארוכה היינו ממליצים לכם לחשב את המשכנתא שלכם על מנת לקבל תמונה רחבה בנוגע להיקף התשלומים והריביות אותם אתם תשלמו בשנים הקרובות. אחד הכלים הייעודיים לשם חישוב המשכנתא הוא – מחשבון משכנתא. מה זה מחשבון משכנתא, איך מחשבים משכנתא והאם אנחנו צריכים עזרה של בעל מקצוע? הישארו איתנו!

רגע, אז מה זה מחשבון משכנתא בעצם?

כאשר אנו מדברים על מחשבון לחישוב משכנתא אנו מדברים על כלי ייחודי אשר נותן לנו את האפשרות לחסוך כסף רב תוך כדי השוואה של מסלולי משכנתאות שונים. דרך מחשבון משכנתא תוכלו לחשב מה היא המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.

מחשבון משכנתא – מה הם האפשרויות העומדות בפנינו?
כאשר אנחנו מדברים על מחשבון משכנתא ישנם 2 דרכים לחישוב המשכנתא שלכם.
1. תשלום חודשי – שיטה ראשונה לחישוב היא דרך חישוב התשלום החודשי, תוך כדי בחירת שיטת החזר רצויה(שפיצר, בוליט וקרן שווה).
2. סכום כולל – שיטה נוספת לחישוב המשכנתא היא לחשב את הסכום הסופי של המשכנתא, תוך כדי בחירת שיטת החזר רצויה (שפיצר, בוליט וקרן שווה).

שיטה ראשונה – חישוב החזר חודשי

אחת מהשיטות האפשריות היא חישוב לקיחת סכום משכנתא אחיד שלא זז לעולם, מה שכן יזוז הוא ההחזר החודשי אותו נצטרך להחזיר – על מנת לחשב זאת נצטרך להזין במחשבון המשכנתא את הסכום המלא של המשכנתא ומה הוא גובה הריבית. מחשבון המשכנתא ידאג לחשב עבורנו את הסכומים אותם נצטרך להחזיר כל חודש לאורך זמן.

שיטה שנייה – חישוב סכום המשכנתא

השיטה השנייה שדיברנו עליה היא שיטה בה אנו רוצים לקבוע ולדעת סכום החזר חודשי קבוע לאורך כל התקופה, אנו נחשב יחד עם מחשבון משכנתא את הסכום הכולל של המשכנתא. דרך שיטה זו יש לבחור את סכום הכסף הרצוי אשר אנו רוצים להחזיר כל חודש, איך אנו רוצים להחזיר אותו ומה היא הריבית – לפי כל נתונים אלו מחשבון המשכנתא ינתח עבורכם את סכום ההחזר החודשי ומספר השנים.

מה הם שיטות ההחזר?

כשהתחלנו לדבר על שיטות חישוב המשכנתא דיברנו גם על 2 שיטות החזר עיקריות, החלטנו להסביר לכם מעט על שיטות ההחזר.
לוח שפיצר – לוח שפיצר היא שיטת החזר אשר מתאימה ללוקחי משכנתאות אשר מעוניינים בהחזר חודשי קבוע לאורך כל המשכנתא.
קרן שווה – בשיטה זו תשלום הקרן החודשי יהיה שווה כל חודש בחודשו אך עם זאת הריבית יכולה להשתנות.

עצרו הכל – האם המשכנתא שלכם בכלל מתאימה לכם?

זוגות רבים מתרגשים מעצם רכישת הדירה הראשונה  שלהם מה שגורם להם לעשות מעשים פזיזים במיוחד, האם בדקתם את מסלולי המשכנתא השונים? על סמך מה קבעתם בדיוק שמשכנתא זו היא המשכנתא הטובה עבורכם?
המומחים של משכנתא משתלמת מציעים לכם לעצור רגע לחשב משכנתא ולחשב מסלול מחדש – יחד איתנו נוכל למצוא את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם, תוך כדי בניית תמהיל משכנתא והסתכלות על הפרופיל הכלכלי של לוקח המשכנתא בעבר, הווה, תוך כדי חשיבה על העתיד.

דרך יועצי המשכנתאות של משכנתא משתלמת תוכל להוזיל משמעותית את מסלולי המשכנתא היות ואנו מחזיקים כוח מיקוח אל מול הבנקים וניסיון רב, כמו כן תחסוך סחבת ובירוקרטיה רבה.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן