יועץ משכנתאות מומלץ – איך בוחרים נכון?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » יועץ משכנתאות מומלץ – איך בוחרים נכון?

תוכן עניינים

יועץ משכנתאות מומלץ יסייע לכם לחסוך מאות אלפי שנים! במסגרת מדריך משכנתא זה, נסביר על אודות המקצוע וניתן לכם טיפים בבחירת ייעוץ משכנתא אמין, איכותי ומקצועי. אחד המקצועות העולים במאה ה – 21 הוא יועץ המשכנתאות. ממקצוע זניח או שירות שניתן דרך הבנקים בצורה סובייקטיבית לטובת הבנקים נוצר מצב שאנו שומעים על שירות זה כמעט בכל מקום. שוק המשכנתאות הולך וגודל משנה לשנה ואיתו גוברת גם המודעות לגבי הריביות והעמלות אותם אנו לקוחי הקצה משלמים לבנקים. כל אלו גרמו לאנשים רבים לאבד את האמון במערכות הבנקאיות, להתחיל לעשות בשביל לעצמם ולהיעזר ביועץ משכנתאות מומלץ אשר ילווה אותם בתהליך לקיחת המשכנתא אל מול הבנקים.

אז מי זה "יועץ המשכנתאות" הזה שכולם מדברים עליו?

למען האמת, גילוי נאות קטן: כיום אין שום רגולציה בשוק יועצי משכנתאות במרכז בדרום ובצפון, מה שאומר שכל אחד ללא הסמכה ו/או תעודה אשר מעניקה רישיון יכול להציג את עצמו כיועץ משכנתאות ולמכור שירותי ייעוץ. עם זאת ולמרות שאין תעודה בפועל, יועץ משכנתאות מומלץ אמור להכיר את עולם המשכנתאות בצורה הטובה ביותר: היכרות עם מסלולי משכנתא שונים, היכרות עם גופים בנקאיים, בניית תמהיל משכנתא, ניהול פיננסי נכון של הכספים שלכם לטווח הארוך, כמו כן גם כוח מיקוח אל מול הבנקים.

מהו תפקידו של יועץ משכנתאות מומלץ?

אנשים רבים נוטים לחשוב שתפקידו של יועץ משכנתאות זניח ומדובר במותרות ותו לא. ספוילר: מדובר בטעות! מלבד המחשבה הראשונית שתפקידו של יועץ המשכנתאות הוא אך ורק להשיג עבורנו ריבית נמוכה יותר עבור המשכנתא, מדובר בתהליך מורכב הרבה יותר שבסופו של יום – אתם אלו שתרוויחו ממנו! הדבר מקבל ביטוי בעידן המודרני, עם עלייתם של שירותים חדשים כמו משכנתא דיגיטלית, משכנתא לעסקים, תמהילי משכנתא שונים וכן הלאה. 

אז מה בעצם יועץ משכנתאות עושה עבורנו?

אחד הדברים המרכזיים שיועץ משכנתאות מומלץ עושה הוא לבדוק אם התוכנית אליה נכנסתם בכלל מתאימה לכם. יכול להיות שמצאתם את עסקת המאה, מבחינתכם נפלתם על "מכרה של זהב" אך העסקה הזו לא מספיק טובה עבורכם מבחינה פיננסית. יכול להיות מבחינה נדל"נית מדובר בעסקה שלא תחזור, אך מבחינה מימונית אתם הרחק הרחק מאחור. יועץ שמעניק שירות ייעוץ משכנתאות ידאג לנתח את הפרופיל הפיננסי שלכם ויבחן את הכדאיות הכלכלית שלכם טרם לקיחת משכנתא. בסופו של יום זו תהיה החלטה שלכם, אך תפקידו של יועץ משכנתאות הוא להציג שקיפות מלאה ולהזהיר לפני כניסה לעסקה שיכולה להוות אצלכם בעיה בעתיד.

ייעוץ משכנתא בשנת 2022

בשנה האחרונה, לאור העלייה החדה בשיעורי האינפלציה שגררה עמה עליות בריבית בנק ישראל, באה לידי ביטוי החשיבות הגדולה שבבחירת ייעוץ משכנתא אמין ומקצועי. יועץ משכנתאות מומלץ יסייע לכם לבנות תמהיל משכנתא שיושפע באופן מינימלי משינויים במצב המשק.

בניית תמהיל משכנתא

יועץ משכנתאות מומלץ ידאג לבצע ניתוח מלא של הפרופיל הפיננסי שלכם הנוכחי, כמו כן גם העתידי במטרה לבנות עבורכם תמהיל משכנתא שיהיה מותאם לצרכים האישיים שלכם היום, וגם בעתיד, בין אם בכוונתכם לקחת משכנתא במסגרת בנק ובין אם אתם מעוניינים ליטול משכנתא חוץ בנקאית.

כיום קיימים אינספור מסלולים משכנתאות עם אפשרויות שילוב שונות, תפקידו של יועץ משכנתאות מומלץ הוא לבדוק את גובה ההחזר החודשי המקסימאלי אליו אתם יכולים להגיע, כמו כן גם את גובה ההחזרים – בהתאם לכל הנתונים האלו ימצא עבורכם את מסלול המשכנתא המשתלם עבורכם: משכנתא לכל מטרה, משכנתא פנסיונית, משכנתא במחיר למשתכן, משכנתא הפוכה ועוד.

אתם לא לבד – יש לכם כוח!

אנו נשקר אם נגיד שזה לא כיף שיש לנו תחושה שיש מישהו מאחורינו, שמגבה אותנו – בטח שמדובר בנושא שעלול לתפוס לפחות כ – 20 שנה מהחיים שלנו. יועץ משכנתאות אשר מתמחה, מבין את עולם המשכנתאות על בוריו וייצג עשרות של לקוחות בעולם המשכנתאות הוא יועץ בעל כוח מיקוח אדיר אל מול הבנקים. אנו צריכים להבין שלא מדובר ב"הוקוס פוקוס" וסביר להניח שלא נקבל משכנתא ללא ריביות כלל, אך בהתאם לכוח המיקוח ולהבנה של יועץ המשכנתאות תוכלו להשיג משכנתא זולה בעשרות אם לא מאות אלפי שקלים במקרים מסוימים.

אתם לא לבד – ליווי לאורך כל הדרך

כבר אמרנו בפסקה הקודמת כמה כיף שיש מישהו שיגבה אותנו לאורך כל הדרך. יועץ משכנתאות טוב ילווה אתכם בכל הליך לקיחת המשכנתא, ינהל איתכם יחד את התהליך בשקיפות מלאה, יסביר לכם בגובה העיניים את הביטויים עליהם מדברים ומה זה אומר לגביכם. כמו כן, עולם המשכנתאות הוא עולם מאוד דינאמי ולכן נצטרך את יועץ המשכנתאות גם לאחר לקיחת המשכנתא, מי יודע – אולי 5 שנים אחרי לקיחת המשכנתא נוכל לשנות למשכנתא בתנאים נוחים אף יותר?

שאלות נפוצות

 1. מה זה בעצם יועץ משכנתאות?

  כפי שציינו במדריך זה, לא קיימת כיום רגולציה בתחום ייעוץ המשכנתאות, כך שגם אנשים ללא הסמכה מתאימה יכולים להשתלב בשוק. אף על פי כן, יועץ משכנתאות מומלץ צריך להכיר לעומק הן את עולם הנדל"ן והן את רבדיו השונים של ענף הפיננסים. לכן, בבואכם לפנות לייעוץ משכנתאות, מומלץ לערוך סקר שוק מקיף ולוודא שאתם מסתייעים בשירותיו של יועץ אמין, מקצועי ומנוסה.

 2. מה כוללת עבודתו של יועץ המשכנתאות?

  יועץ משכנתאות פועל בשני מישורים עיקריים. תחילה, הוא בוחר ביחד עם לקוחותיו את תמהיל המשכנתא התואם בצורה הטובה ביותר את צרכיו ויכולותיו הפיננסיות. זכרו שאין שני נוטלי משכנתאות זהים! חשוב להתאים את המשכנתא לדרישותיו של רוכש הנכס הרלוונטי.

 3. מדוע רצוי לפנות ליועץ משכנתאות?

  ייעוץ משכנתאות מקצועי יכול לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים! כיום, במציאות של חוסר ודאות פיננסית, בחירה "עיוורת" במסלול משכנתא בסיסי עשויה להיות הרסנית. כששיעור הריבית רק הולך ומאמיר והמשק סובל מחוסר ודאות כלכלית, אסור להיות פזיזים בבניית תמהיל משכנתא.

 4. למה כדאי לפנות ל"משכנתא משתלמת"?

  משכנתא משתלמת היא ממשרדי ייעוץ המשכנתאות המובילים ביותר בישראל. המשרד, שהוקם על ידי אבי יוסופוב, ליווה במרוצת השנים מאות לקוחות מרוצים בעסקאות נדל"ן מורכבות בארץ וברחבי העולם. 

כפי שעולה ממדריך זה, בחירת יועץ משכנתאות היא מלאכת מחשבת של ממש וכך גם יש להתייחס אליה. יועץ משכנתאות מומלץ יסייע לכם לבנות תמהיל משכנתא שיחסוך לכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים. אנו ב"משכנתא משתלמת" מזמינים אתכם עוד היום לפגישה על כוס קפה במשרדנו.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן