איך לבחור יועץ משכנתאות מומלץ

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » איך לבחור יועץ משכנתאות מומלץ

אחת המקצועות העולים במאה ה – 21 הוא יועץ המשכנתאות. ממקצוע זניח או שירות שניתן דרך הבנקים בצורה סובייקטיבית לטובת הבנקים נוצר מצב שאנו שומעים על שירות זה כמעט בכל מקום. שוק המשכנתאות הולך וגודל משנה לשנה ואיתו גוברת גם המודעות לגבי הריביות והעמלות אותם אנו לקוחי הקצה משלמים לבנקים. כל אלו גרמו לאנשים רבים לאבד את האמון במערכות הבנקאיות, להתחיל לעשות בשביל לעצמם ולהיעזר ביועץ משכנתאות מומלץ אשר ילווה אותם בתהליך לקיחת המשכנתא אל מול הבנקים.

אז מי זה "יועץ המשכנתאות" הזה שכולם מדברים עליו?

למען האמת, גילוי נאות קטן: כיום אין שום רגולציה בשוק יועצי המשכנתאות, מה שאומר שכל אחד ללא הסמכה ו/או תעודה אשר מעניקה רישיון יכול להציג את עצמו כיועץ משכנתאות ולמכור שירותי ייעוץ. עם זאת ולמרות שאין תעודה בפועל, יועץ משכנתאות מומלץ אמור להכיר את עולם המשכנתאות בצורה הטובה ביותר: היכרות עם מסלולי משכנתא שונים, היכרות עם גופים בנקאיים, בניית תמהיל משכנתא, ניהול פיננסי נכון של הכספים שלכם לטווח הארוך, כמו כן גם כוח מיקוח אל מול הבנקים.

מהו תפקידו של יועץ משכנתאות?

אנשים רבים נוטים לחשוב שתפקידו של יועץ משכנתאות זניח ומדובר במותרות ותו לא. ספוילר: מדובר בטעות!

מלבד המחשבה הראשונית שתפקידו של יועץ המשכנתאות הוא אך ורק להשיג עבורנו ריבית נמוכה יותר עבור המשכנתא, מדובר בתהליך מורכב הרבה יותר שבסופו של יום – אתם אלו שתרוויחו ממנו!

אז מה בעצם יועץ משכנתאות עושה עבורנו?

# העסקה מתאימה לכם בכלל?

אחד הדברים המרכזים שיועץ משכנתאות עושה הוא לבדוק אם התוכנית אליה נכנסתם בכלל מתאימה לכם. יכול להיות שמצאתם את עסקת המאה, מבחינתכם נפלתם על "מכרה של זהב" אך העסקה הזו לא מספיק טובה עבורכם מבחינה פיננסית. יכול להיות שמבחינה נדלנ"ית מדובר בעסקה שלא תחזור, אך מבחינה מימונית אתם הרחק הרחק מאחור. יועץ משכנתאות ידאג לנתח את הפרופיל הפיננסי שלכם ויבחן את הכדאיות הכלכלית שלכם טרם לקיחת משכנתא. בסופו של יום זו תהיה החלטה שלכם, אך תפקידו של יועץ משכנתאות הוא להציג שקיפות מלאה ולהזהיר לפני כניסה לעסקה שיכולה להוות עבורכם בעיה בעתיד.

# בניית תמהיל משכנתא

יועץ משכנתאות ידאג לבצע ניתוח מלא של הפרופיל הפיננסי שלכם הנוכחי, כמו כן גם העתידי במטרה לבנות עבורכם תמהיל משכנתא שיהיה מותאם לצרכים האישיים שלכם היום, וגם בעתיד.

כיום קיימים אין ספור מסלולים משכנתאות עם אפשרויות שילוב שונות, תפקידו של יועץ משכנתאות מומלץ הוא לבדוק את גובה ההחזר החודשי המקסימאלי אליו אתם יכולים להגיע, כמו כן גם את גובה ההחזרים – בהתאם לכל הנתונים האלו ימצא עבורכם את מסלול המשכנתא המשתלם עבורכם.

# אתם לא לבד – יש לכם כוח!

אנו נשקר אם נגיד שזה לא כיף שיש לנו תחושה שיש מישהו מאחורינו, שמגבה אותנו – בטח שמדובר בנושא שעלול לתפוס לפחות כ – 20 שנה מהחיים שלנו. יועץ משכנתאות אשר מתמחה, מבין את עולם המשכנתאות על בוריו וייצג עשרות של לקוחות בעולם המשכנתאות הוא יועץ בעל כוח מיקוח אדיר אל מול הבנקים. אנו צריכים להבין שלא מדובר ב"הוקוס פוקוס" וסביר להניח שלא נקבל משכנתא ללא ריביות כלל, אך בהתאם לכוח המיקוח ולהבנה של יועץ המשכנתאות תוכלו להשיג משכנתא זולה בעשרות אם לא מאות אלפי שקלים במקרים מסוימים.

# אתם לא לבד – ליווי לאורך כל הדרך

כבר אמרנו בפסקה הקודמת כמה כיף שיש מישהו שיגבה אותנו לאורך כל הדרך. יועץ משכנתאות טוב ילווה אתכם בכל הליך לקיחת המשכנתא, ינהל איתכם יחד את התהליך בשקיפות מלאה, יסביר לכם בגובה העיניים את הביטויים עליהם מדברים ומה זה אומר לגביכם. כמו כן, עולם המשכנתאות הוא עולם מאוד דינאמי ולכן נצטרך את יועץ המשכנתאות גם לאחר לקיחת המשכנתא, מי יודע – אולי 5 שנים אחרי לקיחת המשכנתא נוכל לשנות למשכנתא בתנאים נוחים אף יותר?

בחירת יועץ משכנתאות היא מלאכת מחשבת של ממש וכך גם יש להתייחס אליה. אנו ב"משכנתא משתלמת" מזמינים אתכם עוד היום לפגישה על כוס קפה במשרדנו.

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן