איך בוחרים יועץ משכנתא?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » איך בוחרים יועץ משכנתא?

כיום כשענף המשכנתאות משגשג ומדי חודש בחודשו הבנקים מעניקים אשראי במיליארדי שקלים, קשה לא לשים לב שגם תפקידו של יועץ המשכנתאות הופך לפופולארי עם כל יום שעובר.
מאחר ושוק הייעוץ הוא די פרוץ ואין בו התערבות רגלוטורית, כל אדם באשר הוא בעל כישורי מכירה ושיווק מיומנים עם מחשבון פיננסי מתקדם יכול להפוך ל"יועץ משכנתאות".
וכשמדובר בכסף שלנו, הרי כל טעות יכולה לעלות לנו, בעלי המשכנתא, במאות אלפי שקלים בעתיד.

אז כמה כסף יוכלו לחסוך לכם יועצות ויועצי המשכנתא?

בהנחה שתעבדו עם אנשי מקצוע בעלי מומחיות וניסיון רב אשר נצבר לאורך עשייה משמעותית בשוק המשכנתאות, יועצי ויועצות המשכנתא שתפגשו יבצעו עבורכם סקר שוב הכולל השוואה בין 1 ל-4 בנקים שונים, ועל ידי כך להביא לכם לחסכון רב ומשמעותי.

כך למשל, ניתן לחסוך בין 0.2 ל- 0.3 אחוז מהריבית. כדי לסבר את האוזן ולהמחיש עבורכם את הסכום, כשמדובר במשכנתא שעתידה להתפרש על פני 20 שנים, הריבית שתיחסך על ידי השינוי הקטנטן הזה יכול להגיע להימנעות מתשלום של בין 18,000 ל-45,000 ש"ח, או בין 20,000 ל-40,000 אם אתם רוצים להיות ממש מדויקים, וזאת בהנחה שלקחתם משכנתא של סביב ה-700,000 שאלף ש"ח. כמובן, אם תיקחו משכנתא של מיליון שקל הסכום יגדל, ובדומה לכך אם תבחרו לפרוש את המשכנתא על יותר מ-20 שנים, למשל ל-25 או ל-30 שנה, הסכום יעלה וייתכן ויגיע עד ל-100,000 ש"ח.

כפי שניתן להבין, מדובר בהרבה הרבה כסף, וכדאי לא ליפול לכשל הרציונלי לפיו "כשאנחנו צריכים להחזיר מיליון שקל, מה אכפת לנו מ-40,000 ש"ח". וודאי שאכפת לכם! זה הכסף שלכם, ובשונה מהלוואה שאתם לוקחים כדי להשתמש בכספיה לטובתכם, כאן מדובר על כסף שעובר נטו לבנק בתמורה למתן ההלוואה שלכם. ניתן לחשוב על זה יותר כמו תשלום על משלוח, או תשלום בגין הרכבה כשרוכשים רהיט באיזו חברה שבדית רנדומלית. מעטים האנשים שאכן מוכנים לשלם עבור השירות הזה את ה-250 ש"ח שהם דורשים, אז אם ניתן לחסוך באותו האופן כ-40,000 אלף ש"ח, בוודאי שאכפת לכם מזה, ולכן גם לנו אכפת מזה.

חוץ מזה, למי מאיתנו שמשתכר בעבודה רגילה המשלמת פר שעה או פר יום, קבלת עזרה מיועץ או יועצת משכנתא עשויה להשתלם גם בפן הזה, ולחסוך בין 5 ל-15 ימי עבודה שנדרשים רק בעבור ביצוע הסקר שמשווה בין הבנקים, מבלי שדיברנו על בחירת התמהיל הנכון, ובמלי שדיברנו על ריצה בין מקום למקום עבור המרדף הבירוקרטי.

כך, עולה שיועצת או יועץ משכנתא איכותי, מיומן, ואובייקטיבי כיוון שאינו קשור לגוף מלווה שממנו הוא מקבל את המשכורת – יכול לחסוך לכם עשרות ואף מאות בודדות של אלפי שקלים, ועל כן מומלץ ביותר ללכת לייעוץ.

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן