איך משכנתא לעסק יכולה לחסוך לך כסף על שכירות?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » איך משכנתא לעסק יכולה לחסוך לך כסף על שכירות?

תוכן עניינים

כאשר אנו מדברים על משכנתא, אנחנו מתייחסים לרוב להלוואה לנדל"ן פרטי, קרי הלוואה לשם רכישת בית פרטי או דירת מגורים. אף על פי כן, תחום המשכנתאות אינו מסתכם בכך – בעשורים האחרונים התפתח תחום המשכנתאות לעסקים, הפועל על בסיס עקרון זהה – קבלת הלוואה לצורך רכישת נכס (בין אם מדובר במשרד, במפעל, בחנות או בכל נכס אחר שנועד לשימוש מסחרי) בתמורה לשעבודו או לשעבוד של דירת מגורים. במדריך זה נסביר לכם כיצד משכנתא לעסק שלכם תוכל לחסוך לכם כסף על שכירות.

מי לוקח משכנתא לעסק?

נותני שירותים, חברות מסחריות ובעלי עסקים זקוקים למרחב שממנו הם יוכלו לנהל את פעילותם בצורה שוטפת. מקומות אלה משתייכים לקטגוריה שנקראת נדל"ן מסחרי. בעלי עסקים רבים בוחרים לשכור נדל"ן מסחרי לפרקי זמן משתנים, וזאת מפני שאין ברשותם הון עצמי למשכנתא. הדילמה המרכזית שניצבת בפני בעלי עסק היא האם לרכוש מקום עבור העסק שלהם או שמא מוטב לשכור אותו. בחירה באופציית הרכישה כרוכה בעלות ראשונית גבוהה, אך טומנת בחובה יתרונות משמעותיים כמו שקט נפשי וקביעות. לאור האמור לעיל, לא מעט בעלי עסקים בוחרים לרכוש נכס לאחר שנות שכירות רבות. הסיבה לכך פשוטה – באמצעות נטילת משכנתא לעסק, במקום לשלם דמי שכירות תוכלו לשלם את החזר המשכנתא מדי חודש ולצאת עם נכס משלכם ביד, שתוכלו למכור בעתיד.

משכנתא לעסק – כיצד זה עובד?

באופן בסיסי, משכנתא לעסק אינה שונה במהותה ממשכנתא לדירה – הבנק מלווה כסף לשם רכישת נכס בתמורה לשעבודו. אף על פי כן, סכומי הכסף הכרוכים ברכישת נכס מסחרי נמוכים באופן משמעותי מהעלויות הנלוות לרכישת בית פרטי. ישנה אפשרות לרכוש נכסים אטרקטיביים במיוחד במאות אלפי שקלים גם באזורים מבוקשים, דבר שאינו אפשרי בתחום נכסי המגורים. מנגד, דמי השכירות המקובלים עבור נדל"ן מסחרי נוטים להיות גבוהים במיוחד ביחס לשווי הנכס, כך ששכירתו לאורך זמן נעשית בלתי משתלמת. כתוצאה מכך, גם עם הון עצמי נמוך יחסית ניתן לרכוש נכס משלכם ותחת דמי השכירות החודשיים, לשלם את ההחזר החודשי עבור המשכנתא שלכם.

כמו במשכנתא סטנדרטית, גם משכנתא לעסק ניתנת במספר מסלולים משתנים – הריבית עשויה להיות קבועה או משתנה, ניתן להצמידם למטבע חוץ או למדד המחירים לצרכן וכיוצא באלה. מומלץ להיעזר ביועץ משכנתא שיסייע לכם להבין איזה מסלול תואם את היכולות והצרכים הכלכליים שלכם ע"י יצירה של תמהיל משכנתא, דהיינו לשלב בין מגוון מסלולי משכנתא, וזאת על מנת להקטין את חשיפתכם לסיכון.

הבדל נוסף בין משכנתא עבור בית פרטי לבין משכנתא לעסק טמון ביסודיות הבדיקה המקדימה שיבצע הבנק לפני שיבחר להעניק לכם את ההלוואה. בנקים רבים גורסים כי בתי עסק טומנים בחובם סיכונים רבים יותר מאשר המגזר הפרטי, לאור העובדה שההכנסה שלהם אינה קבועה ותלויה במשתנים רבים. עינינו הרואות כי בתקופת משבר הקורונה נסגרו אלפי בתי עסק בישראל, שנאלצו לסגור את שעריהם בשל נסיבות שאינן תלויות בהם. ברי כי רמת ההכנסה של עסק משפיעה בצורה ישירה על אפשרותו להשיב לבנק את כספי ההלוואה במועד, מה שמוביל להחמרת "תנאי הכניסה" לשם קבלת המשכנתא. אף על פי כן, יועץ משכנתא מנוסה יידע להתאים עבורכם משכנתא שתענה על כלל הצרכים שלכם מבלי שתצטרכו להתפשר על תנאי ההלוואה.

אם אתם בעלי עסק ושוכרים מקום עבודה שמשמש אתכם לפעילות העסקית שלכם, אם אתם צריכים אשראי נוסף לפעילות העסקית שלכם, כדי לרכוש מקום נוסף, לכוש ציוד תעשייתי או מלאי, היום כבר לא צריך "לשבור את הראש", היועצים של "משכנתא משתלמת" ישמחו ללוות אתכם יד ביד כדי לקבל את האשראי העסקי שאתם צריכים כדי להגיע ליעד שלכם.

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
mymadkce_admin

mymadkce_admin

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

Related Posts

None found

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן