זכאות – מחיר למשתכן

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » זכאות – מחיר למשתכן

תוכן עניינים

זה לא סוד שמחירי הדיור האמירו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות בישראל, החלום על רכישת דירה בישראל הפכה לחלום בקרב זוגות צעירים רבים ומשפחות. במהלך השנים הובטחו עשרות צעדים ופרויקטים לשם עזרה לאוכלוסיות אלו לרכישת דירה, מה שגרם לכך שבשנים האחרונות ראינו פרויקט מוגמר שמטרתו לקרב משפחות וזוגות צעירים אל הדירה המיוחלת. פרויקט זה הוא המחיר למשתכן.

תכנית מחיר למשתכן – איך הכל התחיל ומה מטרתה בעצם?

תכנית מחיר למשתכן נוסדה במטרה להקל ולהוריד את מחירי הדירות המאמירים בארץ עבור קהל יעד ייעודי שלא יכל לפנטז על רכישת דירה בישראל נוכח המחירים היקרים – לרוב, זוגות צעירים ומשפחות חדשות. מחיר למשתכן הוקמה בשיתוף משרד האוצר, הבינוי, השיכון וגופים ממשלתים נוספים. המטרה המרכזית בתוכנית מחיר למשתכן היא לספק דירות אשר ימכרו במחיר שעלול להיחתך בכמה מאות אלפי שקלים ממחירו המקורי.

על מנת לספק מחירים נוחים משרד הבינוי והשיכון בהובלת משרד האוצר החליטו לנקוט מספר צעדים אשר יגרמו להוזלת המחירים בשטח. אחד הצעדים אשר ננקטו היה הוזלת מחירי הקרקע ליזמים וסבסוד שיכול להגיע – 80% מערכו המלא של הקרקע. כמו כן, נעשים מכרזים מטעם מחיר למשתכן אשר המטרה הסופית היא למצוא את הקבלן אשר מוכן למכור את הדירות הזולות ביותר בהתאם לתכנית מפרט מסודרת. אם חשבתם שזה הסוף, חברי התוכנית יהיו זכאים לקבל הטבות משמעותיות בעת נטילת משכנתא.

מחיר למשתכן – מי זכאי?

כאשר אנחנו מדברים על מחיר למשתכן, ישנם מספר אוכלוסיות מרכזיות אשר זכאיות להגיש בקשה:
1. זוגות נשואים או לחילופין זוגות אשר ידועים בציבור אשר מנהלים משק בית משותף.
2. זוגות אשר עומדים להתחתן עד 3 חודשים מהגשת הבקשה לזכאות מול משרד הבינוי.
3. רווקים, גרושים, אלמנים אשר גילם עלה על 35. (חברה צעירים אשר נמצאים מתחת לגיל 35 יוכלו להגיש בקשה נפרדת ב-"משתכן צעיר", פרויקט נוסף מטעם משרד הבינוי והשיכון.
4. חד הורי עם משמורת על הילדים – במקרה זה צריך לפחות ילד אחד אשר גר עם ההורים ונמצא מתחת לגיל 21, הילד צריך להתגורר עם ההורה ולהימצא בחזקתו.
5. זוגות גרושים אשר החזיקו עד 50% זכויות בדירה שנמכרה עקב גירושין.
6. זוגות ערביים אשר התארסו על פי חוק (קריאת אלפאתחה או תלביסה).
7. בני 21 אשר:
1. נפגעי פעולות איבה אשר נמצאו זכאים לקצבה חודשית. (בהיקף של כ – 50% לפחות).
2. נכי משרד הביטחון אשר נמצאו זכאים לקצבה חודשית. (בהיקף של כ – 50% לפחות).
3. נכים ומרותקים לכיסא גלגלים, אשר הונפק להם אישור מטעם משרד הבריאות. (בהיקף של כ – 75% לפחות).

מחיר למשתכן – אישור זכאות

על מנת להוציא אישור זכאות למחיר למשתכן עליכם לפנות לאחת מחברות ההשמה המיועדות למחיר למשתכן בארץ, כל האישורים יהיו תקפים לטווח שלא יעלה על שנה מיום הוצאת האישור, כמו כן הוצאת האישור עולה כסף.

מחיר למשתכן – מלאכת מחשבת של ממש

גם כאשר אנו מדברים על מחיר למשתכן אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, למרות ההטבות הרבות בעת לקיחת משכנתא, הורדה של מאות אלפי שקלים מהסכום זוגות רבים עדיין לא יכולים לקחת משכנתא מאחר ויש בידם הון אישי נמוך מדי.
אף אחד מאיתנו לא רוצה להכנס לבור ללא תחתית ולהתחייב למשכנתא כאשר אין לו את היכולות הכלכליות לכך, בדיוק לשם כך משכנתא משתלמת מפעילה מערך יועצי משכנתאות אשר מתמחים במחיר למשתכן.
אנו נדאג לבנות יחד איתכם תמהיל משכנתא אשר מתאים לפרופיל הפיננסי שלכם, כמו כן להשיג עבורכם את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן