השוואת משכנתאות למה לא מומלץ להשוות לאחרים.

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » השוואת משכנתאות למה לא מומלץ להשוות לאחרים.

תוכן עניינים

אחד הדברים הראשונים אותם כל רוכשי הדירות נוהגים לעשות ברגע שהתקבלה ההחלטה לרכוש נכס ולברר לגבי תנאי המשכנתה, זה להתחיל להשוות את המשכנתאות עם חברים או קרובי משפחה שכבר לקחו משכנתה ורכשו נכס.

אותם רוכשים יוצאים מנקודת הנחה שהם יוכלו לקבל לפחות תנאים טובים כמו החברים.המחשבה הזאת גורמת להם להגיע למשא ומתן מול הבנק כאשר הם יודעים מה הבנק מוכן לתת לאחרים, מה שמביא אותם לחשוב שיש בידם קלף מיקוח.

מפח הנפש הוא כמובן עצום ברגע שהם מבינים שכל אותם קריטריונים שזיכו את החברים שלהם בתנאים טובים יותר, לא רלוונטיים עבורם. הם יוצאים מהבנק בתחושת הפסד והתמרמרות, והכי גרוע, ממהרים לחתום על משכנתא בתנאים הרבה פחות טובים.

מדוע זה קורה ולמה לא נכון להשוות בין חברים?

על מנת להבין מדוע בדיקה מול חברים היא בזבוז זמן מוחלט, יש להבין כי הריביות שתקבלו הן פועל יוצא של הגורמים הבאים:

טיב לקוח- אפשר להסתכל על זה איך שרוצים או לנסות להסוות את זה, אבל בסופו של יום הבנק נותן עדיפות בלא מעט קריטריונים ללקוחות מסוימים על פני אחרים. זה לא נעים אולי לשמוע, אבל זאת המציאות, וגם הריבית אותה מקבלים, מתבססת במידה מסוימת על חשיבות הלקוח עבור הבנק.

מיקום- פריפריה מול מרכז. הריבית שתקבלו על אותו גודל דירה ואפילו על אותו מחיר ישתנה בהתאם ללוקיישן. אם חברים שלכם רכשו במרכז ואתם בפריפריה אל תצפו לראות את אותם המספרים.

שיעור מימון- כמה משכנתה אתם צריכים? ככל שתצטרכו יותר את עזרת הבנק גם תשלמו יותר. גם אם אתם רוכשים נכס הזהה לזה של חברים שלכם, אבל להם יש הון עצמי יותר גבוה, תשלמו יותר מהם.

אז איך בכל זאת משיגים את המשכנתה הטובה ביותר?

בדיוק כמו שלא תנסו לעשות את החוזה של הדירה לבדכם אלא תיעזרו בעורך דין, גם בהתנהלות מול הבנק חשוב ורצוי להתחמש באיש מקצוע שמשרת את האינטרס שלכם בלבד. עזרה מאיש מקצוע יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן