אישור עקרוני למשכנתא – איך מתחילים?

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » אישור עקרוני למשכנתא – איך מתחילים?

תוכן עניינים

אם הגעתם לפה סימן שאתם נמצאים בשלב בו אתם תוהים על רכישת דירה בישראל, יכול להיות אפילו שראיתם מספר דירות ויש לכם דירה אחת שקרצה לכם. אך לפני שאתם מגיעים למעמד החתימה על הדירה יש מספר דברים שתצטרכו לעבור לפני כן, כמו אישור עקרוני למשכנתא לדוגמא.
כאשר אנחנו חותמים על רכישת דירה אנו לרוב מתחייבים לסכום כסף גדול לטווח זמן של 20-30 שנים, אחד הדברים אשר אנו צריכים לעשות טרם רכישת הדירה הוא בדיקה אם הבנקים השונים למשכנתאות בכלל מאשרים לנו לקיחת משכנתא. בדיוק לשם כך נצטרך לבקש מהבנק אישור עקרוני לשם לקיחת משכנתא.

איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא?

ישנם מספר דרכים בהם ניתן לקבל אישור עקרוני. דרך אחת היא לפנות למוקד טלפוני של הבנק, לעבור יחד איתם על העסקה אליה אתם רוצים להיכנס, המצב הכלכלי שלכם ואת סכום המשכנתא אשר אותו תרצו לקחת – במעמד זה תצטרכו לצרף מסמכים אשר מאוששים את טענותיכם אל הבנק באמצעות פקס/מייל – תדפיסי עו"ש, תלושי משכורת, הלוואות קיימות, פרופיל בנקאי ועוד דברים נוספים. התשובה לרוב תתקבל לאחר מספר שעות.
דרך נוספת לקבלת אישור עקרוני היא לפנות באופן עצמאי אל סניפי הבנק או חברת הביטוח ממנה תרצו לקחת את המשכנתא, שם תפגשו עם יועץ משכנתאות בנקאי (שימו לב, לרוב יש לקבוע תור מראש אל יועץ המשכנתאות הבנקאי, בדקו זאת טלפונית אל מול המוקד). גם במקרה הזה תצטרכו להמציא מסמכים דומים אל יועץ המשכנתאות הבנקאי. תשובה תתקבל תוך מספר שעות, במקרים מסוימים תוכלו לקבל תשובה באותו רגע.
יש לציין שקבלת אישור עקרוני למשכנתא לא מחייב את הבנק לתת לכם משכנתא, מאחר ויכולים להתגלות דברים אשר יכולים להשפיע על לקיחת המשכנתא. הבנק מחויב לתת משכנתא אך ורק אם כל הפרטים אשר מסרתם אל הבנק נכונים ללא שום סייגים – תוקפו של אישור עקרוני הוא לפרק זמן של חודש ימים.

אישור עקרוני – מי יכול לקבל אישור עקרוני למשכנתא?

חשוב לציין שאתם יכולים לקחת אישור עקרוני ממספר בנקאים למשכנתאות וחברות ביטוח, אין באישור עקרוני שום התחייבות לעבוד אל מול בנק מסוים. ההמלצה שלנו היא לקחת אישור עקרוני מכמה שיותר בנקים על מנת לעשות את ההשוואה הנדרשת ולהחליט מאיזה בנק אנו נרצה לקחת משכנתא.

חסכו הפתעות – דוח שמאי

תוכלו לחסוך הפתעות יחד עם דוח שמאי כבר בשלב האישור העקרוני, כך תדעו בדיוק מה מצבו של הנכס ולא תתקלו בבעיות עתידיות אשר עלולות למנוע מכם לקבל משכנתא. כמו כן, היינו ממליצים לכם לשכור שמאי מטעמכם לשם בדיקת הדירה, מאחר ושמאים מטעם הבנק נוטים לשרת את האינטרסים של הבנקים.
יחד עם דוח שמאי מטעמכם תוכלו להגיע אל כל אחד מהבנקים למשכנתאות.

אישור עקרוני זה רק ההתחלה

כמו שכבר הבנתם אישור עקרוני זה רק ההתחלה בתהליך לקיחת משכנתא, אנו ממליצים לכם לא לעשות את התהליך לבד ומעמידים עבורכם מערך של יועצי משכנתאות, בנקאים לשעבר אשר מוכנים ללוות אתכם לאורך כל ההליך.

יחד עם יועצי המשכנתאות של משכנתא משתלמת תוכלו להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם אשר תתאים לפרופיל הכלכלי שלכם, יחד עם ידע, כוח מיקוח וניסיון רב אנו בטוחים שנוכל להשיג עבורך משכנתא בתנאים נוחים הרבה יותר ולחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים בלקיחת המשכנתא. אז למה לעשות זאת לבד?
אנו מזמינים אתכם להרים אלינו שיחת פלאפון לפגישת יעוץ עוד היום, הקפה עלינו;)

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן