2 סוגים למשכנתא בלון, והאם אתם בכלל צריכים אותם.

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » 2 סוגים למשכנתא בלון, והאם אתם בכלל צריכים אותם.

תוכן עניינים

רכשתם נכס חדש? תתחדשו, אתם עכשיו בוודאי נמצאים בסחרור של מידע, מתייעצים עם בני משפחה, חברים, וקוראים עשרות מאמרים ברחבי האינטרנט כדי לקבל קצת מושג איך לקחת משכנתא כמו שצריך. סביר להניח שאתם נתקלים במונחים עליהם אתם שומעים בפעם הראשונה, ואף שאולי בחלק מהמקרים התיאורים שלהם נשמעים לכם מסקרנים, כדאי מאוד להתעמק באותם מונחים שנזרקים לאוויר כשמנהלים שיחות על משכנתאות עם הסביבה הקרובה.

למשל, מונח שבוודאי נתקלתם בו כבר הוא ״משכנתא בלון״. כאן ננסה לעשות לכם מעט סדר ולהסביר לכם מה בעצם אותם 2 מילים אומרות ומהי המשמעות שלהם.

משכנתא בלון, בשמה הנוסף, הלוואת גישור, היא בעצם הלוואה בשעבוד הכנס הנרכש או הקיים. נוטלים אותה כאשר הלקוח מבקש למכור את הנכס הקיים ולרכוש נכס חלופי בהיעדר הון עצמי להשלמת העסקה עד למכירת הנכס.

למשכנתא בלון יש 2 סוגים שאתם צריכים לדעת:

הסוג הראשון הינו גישור מלא או בלון מלא. כלומר סגרתם על סכום הלוואה מסוים, שאותו אתם משלמים בתשלום אחד בתום התהליך (בהלוואת בלון מדובר על תקופות קצרות של בין שנה לשנתיים) כלומר כל ההפרשים והריביות משולמים במכה אחת, בסיומו של תהליך ההלוואה.

הסוג השני הינו גישור חלקי או בלון חלקי. במשכנתא בלון חלקי, אתם משלמים את הריבית הצמודה או הלא צמודה למדד בתשלום חודשי והקרן המקורית תשולם בתשלום אחד בסיומה של אותה תקופה.

משכנתא בלון לא מתאימה לרוב האנשים שרוצים לרכוש נכס במיוחד אם מדובר בנכס הראשון. אם אין לכם את הסכום הדרוש השלם מושקע בדירה אחרת שתוכלו למכור ולפרוע את החוב, או שאותו סכום לא נמצא בירושה שצריכה להתקבל או בפיקדונות שאמורים להשתחרר, לא תוכלו (וגם אין לכם טעם) לקחת הלוואה מסוג זה.

בשביל שתוכלו לדעת אם משכנתא בלון היא עבורכם, ויותר מזה אם היא כן ותרצו לקבל אותה בתנאים הכי טובים, מומלץ לעבוד עם יועץ משכנתאות שהמטרה היחידה שלו תהיה שתקבלו את אותה המשכנתא בתנאים הכי נוחים עבורכם.

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן