יועץ משכנתאות פרטי לעומת "יועץ משכנתאות" מטעם הבנק

ייעוץ משכנתאות » מאמרים » יועץ משכנתאות פרטי לעומת "יועץ משכנתאות" מטעם הבנק

תוכן עניינים

אחרי תקופה רבה של מחשבות הגעתם להחלטה, אתם הולכים לקחת משכנתא. למרות שכבר קיבלתם המלצות על מדריך משכנתא כזה או אחר ככל שעובר הזמן אתם מבינים שמדובר במלאכת מחשבת של ממש, עשרות מושגים שאתם לא מכירים ואתם צריכים יד מכוונת. במאמר זה נסקור את ההבדל בין קבלת ייעוץ דרך יועץ משכנתאות פרטי לעומת קבלת ייעוץ מטעם יועץ משכנתאות מטעם הגורם הפיננסי אשר מעניק את המשכנתא.

לפני שנתחיל, אם שמתם לב, בכותרת רשמנו יועצי משכנתאות מטעם הבנק והוספנו מרכאות.

למה? כי בבנק אין יועצי משכנתאות! יש בנקאי משכנתאות!

מה הוא בעצם תפקידו של יועץ משכנתאות פרטי?

אנשים רבים בעת עבודה אל מול יועץ משכנתאות תוהים מה הוא בעצם תפקידו, איך הם עוזרים לו ומה הם מרוויחים מיועץ משכנתאות. ספוילר: הרבה מאוד!
אלו הם הדברים השכיחים ביותר שיועץ משכנתאות דואג לעשות עבורכם:

האם אתם בנויים ללקיחת משכנתא?

הדבר הראשון אותו יעשה יועץ משכנתאות הוא לבדוק את כדאיות לקיחת המשכנתא. לדוגמא במצבים מסוימים אנו נחשוב שנפלנו על מכרה זהב – דירה שעלותה זול משמעותית ממחיר השוק שלה כיום אך עם זאת בתנאים של לקיחת משכנתא היא לא רווחית לנו כלל. מצד שני, אנו יכולים למצוא דירה שהיא לא בגדר "מכרה של זהב" אך מעניקה תנאי תשלום נוחים הרבה יותר.

כוח מיקוח אל מול הבנקים

יועצי משכנתאות מחזיקים בכוח מיקוח אל מול הבנקים או מול חברות האשראי החוץ בנקאיות במידה ומדובר בסוג של משכנתא חוץ בנקאית מאחר והם מייצגים לקוחות רבים, באפשרותם "לטייל" בין הבנקים ולבדוק איזה בנק טוב יותר עבור הלקוחות שלהם ואליהם להזרים לקוחות באופן קבוע. חשוב לזכור – בכל מצב הבנק מרוויח. יחד עם יועץ משכנתאות הבנק ירוויח טיפה פחות ואתם הרבה יותר. יועץ המשכנתאות יתעסק בכל הביטויים שאתם כל כך מפחדים מהם כמו ריביות וניהול נכון של תמהיל המשכנתא, מה שיעניק לכם שקט נפשי ותוצר סופי טוב יותר מזה שהייתם משיגים לבד.

סדר וארגון

תפקידו של יועץ משכנתאות הוא ליצור סדר וארגון בנושא שהוא כל כך בעייתי. היועץ ידאג ללוות אתכם בכל ההליך, להסביר לכם את הדברים בגובה העיניים ובשפה שתבינו תוך כדי הענקת תחושת ביטחון בלתי מתפשרת בנושא שכל כך מערער אותנו.

מה עדיף יועץ משכנתאות פרטי או מטעם הבנק?

יועץ משכנתאות מטעם גוף בנקאי – כאשר אנו מדברים על יועץ משכנתא הניתן לרוב בסבסוד מטעם הגוף המממן אנו מדברים על "יועץ", בנקאי שמקבל את שכרו מהבנק, מייצג את הבנק ומטרתו הסופית הוא להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבור הבנק – בהתאם לתנאים שנקבעו מראש.

יועץ משכנתאות פרטי – יועץ משכנתאות פרטי הוא יועץ שאין לו שום מחויבות אל הבנק, עיקר עיסוקו הוא ייעוץ משכנתאות המחויבות שלו הוא אל האדם שמשלם לו – במקרה הזה אתם. מטרתו היא להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם תוך כדי בחינת כל האפשרויות העומדות על הכף. שונה מיועץ משכנתאות בנקאי הפעיל אך ורק בשעות הפעילות הבנקאיות וכפוף לעשרות גורמים, יועץ משכנתאות פרטי זמין אליכם יותר מאחר ואתם המעסיקים שלו.

זה הזמן שלכם לעשות חושבים – במי תבחרו הפעם?

במאמר זה סקרנו את הפעולות אותם עושים יועצי משכנתאות בתהליך לקיחת משכנתא, כמו כן סקרנו גם את ההבדלים בין יועץ משכנתאות פרטי ל"יועץ" מטעם הבנק.
יועץ משכנתאות מומלץ מטעם הבנק הוא יועץ משכנתאות סובייקטיבי אשר מייעץ ונוטה בכל ההליך לטובת הבנק ולא לטובת הלקוח. מאידך יועץ משכנתאות פרטי נמצא פה בשביל לייצג אתכם ובעל כוח מיקוח והבנה טובה משלכם אל מול הבנק, מה שמשרה עליכם ביטחון ובסופו של יום "מביא" את המשכנתא הטובה ביותר.

אז… במה תבחרו הפעם? ב2 מילים, "משכנתא משתלמת".

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב

אבי יוסופוב, יועץ משכנתאות והבעלים של "משכנתא משתלמת". יעוץ משכנתאות וליווי פיננסי. נמצא בתחום מעל ל 12 שנים, הגיע מתוך המערכת הבנקאית. דרכו עברו מעל ל 4000 משכנתאות במהלך השנים. בעל 2 תארים אקדמאיים. כיום מכהן כחבר הנהלת התאחדות יועצי המשכנתאות ויו"ר ועדת מחוזות ההתאחדות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו איתנו קשר
close slider

פרטי התקשרות

מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד
לביטוח משכנתא?
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

משכנתא משתלמת

תודה שפניתם אלינו

אחד מנציגינו יצרו אתכם קשר בהקדם

משכנתא משתלמת

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו בתחום המשכנתאות שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז, מוכנים להתחיל לחסוך במשכנתא שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן